Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podgrzewacz przeplywowy Kospel 15kW PPE slabo grzeje

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Podgrzewacz przeplywowy Kospel 15kW PPE slabo grzeje
Autor
Wiadomość
Rahvean
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 27 Maj 2011 21:33   

Podgrzewacz przeplywowy Kospel 15kW PPE slabo grzeje

Witam.

Mam problem z podgrzewaczem przeplywowym Kospel 15kW PPE a mianowicie woda która z niego wypływa jest lekko ciepła
Kręcąc pokrętłem zmiany temperatury czasami na chwilę uda się otrzymać gorącą wodę ale to dosłownie kilka sekund i dalej leci znów lekko ciepła.

Podgrzewacz w zeszlym roku działał dobrze, w tym roku był naprawiany w serwisie gdyż przemarzł zimą.

Zastanawiam się czy to nie jest problem potencjometra (jest on opisany od spodu:
TELPOD 67 kA) próbowałem sprawdzić go miernikiem i niezależnie od ustawienia pokrętła i od tego które dwie nóżki wybiorę (nie wiem które powinienem sprawdzać)
miernik nie reaguje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2011 21:33   

Powrót do góry

robson 140
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: chełm

Post#2 27 Maj 2011 23:57   

Re: Podgrzewacz przeplywowy Kospel 15kW PPE slabo grzeje

tego modelu nie znam ale wiem że nie które podgrzewacze mają dodatkową regulację temperatury niezależną od termostatu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2011 23:57   

Powrót do góry

InkER_o
Young Lady
Young Lady

Post#3 29 Maj 2011 16:06   

Być może, któraś grzałka jest spalona. Jak masz miernik to możesz sprawdzić czy grzałki mają przejście - oczywiście przy odłączonym napięciu. Tasiemka od potencjometru do elektroniki wewnątrz na pewno jest podłączona? Może padł czujnik wlotowy temperatury..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2011 16:06   

Powrót do góry

Rahvean
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 29 Maj 2011 22:25   

Grzałki sprawdzę dzięki za podpowiedź.
Tasiemka na pewno była podłączona, diody świeciły (zielona po włączeniu zasilania, czerwona przy odkręceniu wody).
Czy w jakiś sposób mogę sprawdzić potencjometr czy działa (tzn powinien pokazywać na mierniku coś)?
Coś obiło mi się jeszcze o uszy o regulacji prędkości przepływu wody tzn. że woda płynie za szybko i się nie zdąża nagrzać, wie ktoś może czy i gdzie jest regulacja tego przepływu w tym modelu?
Powrót do góry

InkER_o
Young Lady
Young Lady

Post#5 05 Cze 2011 17:21   

Tam jest czujnik przepływu. Przepływ regulujesz sam poprzez baterię... Ale można też raz ustawić zaworem kulowym na wlocie podgrzewacza, żeby woda leciała dla maksymalnego przepływu optymalnie ciepła. W karcie gwaranycyjnej jest opisane jaką temperaturę podgzrewacz zdoła wydolić dla określonego przepływu w litrach na minutę. Potencjometr jeżeli nie chrobocze to jest ok. Miernikiem sprawdzasz skrajne nogi. Zmienia się rezystancja to jest git. Trochę późno odpisuję, może już po sprawie?
Powrót do góry

Rahvean
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 05 Cze 2011 18:54   

Potencjometr chrobotał, po wymianie super grzeje :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Podgrzewacz przeplywowy Kospel 15kW PPE slabo grzeje
Strona 1 z 1