Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 27 Maj 2011 21:33
    Rahvean
    Poziom 6  

Witam.

Mam problem z podgrzewaczem przeplywowym Kospel 15kW PPE a mianowicie woda która z niego wypływa jest lekko ciepła
    Kręcąc pokrętłem zmiany temperatury czasami na chwilę uda się otrzymać gorącą wodę ale to dosłownie kilka sekund i dalej leci znów lekko ciepła.

Podgrzewacz w zeszlym roku działał dobrze, w tym roku był naprawiany w serwisie gdyż przemarzł zimą.

Zastanawiam się czy to nie jest problem potencjometra (jest on opisany od spodu:
    TELPOD 67 kA) próbowałem sprawdzić go miernikiem i niezależnie od ustawienia pokrętła i od tego które dwie nóżki wybiorę (nie wiem które powinienem sprawdzać)
    miernik nie reaguje.

• #2 27 Maj 2011 23:57
    robson 140
    Poziom 8  

tego modelu nie znam ale wiem że nie które podgrzewacze mają dodatkową regulację temperatury niezależną od termostatu

• #3 29 Maj 2011 16:06
    InkER_o
    Poziom 11  

Być może, któraś grzałka jest spalona. Jak masz miernik to możesz sprawdzić czy grzałki mają przejście - oczywiście przy odłączonym napięciu. Tasiemka od potencjometru do elektroniki wewnątrz na pewno jest podłączona? Może padł czujnik wlotowy temperatury..

• #4 29 Maj 2011 22:25
    Rahvean
    Poziom 6  

Grzałki sprawdzę dzięki za podpowiedź.
    Tasiemka na pewno była podłączona, diody świeciły (zielona po włączeniu zasilania, czerwona przy odkręceniu wody).
    Czy w jakiś sposób mogę sprawdzić potencjometr czy działa (tzn powinien pokazywać na mierniku coś)?
    Coś obiło mi się jeszcze o uszy o regulacji prędkości przepływu wody tzn. że woda płynie za szybko i się nie zdąża nagrzać, wie ktoś może czy i gdzie jest regulacja tego przepływu w tym modelu?

• #5 05 Cze 2011 17:21
    InkER_o
    Poziom 11  

Tam jest czujnik przepływu. Przepływ regulujesz sam poprzez baterię... Ale można też raz ustawić zaworem kulowym na wlocie podgrzewacza, żeby woda leciała dla maksymalnego przepływu optymalnie ciepła. W karcie gwaranycyjnej jest opisane jaką temperaturę podgzrewacz zdoła wydolić dla określonego przepływu w litrach na minutę. Potencjometr jeżeli nie chrobocze to jest ok. Miernikiem sprawdzasz skrajne nogi. Zmienia się rezystancja to jest git. Trochę późno odpisuję, może już po sprawie?

• #6 05 Cze 2011 18:54
    Rahvean
    Poziom 6  

Potencjometr chrobotał, po wymianie super grzeje :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty