Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tymczasowe forum -> Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD
Autor
Wiadomość
rwtryb
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 30 Maj 2011 20:57   

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD

"Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD" - przyczyną tego problemu może być parę niezależnych od siebie czynników.

możliwość pierwsza, najbardziej prawdopodobna
Obraz płyty ISO został źle nagrany. Najczęściej jest to spowodowane tym, że nagraliśmy niewłaściwe pliki na płytę. Często problem ten występuje w wydaniach dla studentów, którzy ściągają uaktualnienie, a nie system. Pamiętajmy, że instalacja powinna zajmować ponad 3GB.

możliwość druga
Płyta została nagrana w zbyt dużej prędkości, na wszelki wypadek najlepiej nagrywać w prędkości mniejszej lub równej 8x.

możliwość trzecia
BIOS jest przestarzały i należy go zaktualizować. Szukaj w internecie porad, jak zaktualizować BIOS dla konkretnej płyty głównej.

możliwość czwarta
Problem można spróbować rozwiązać problem tworząc bootowalnego pendrive'a. Jeżeli problem z brakiem sterowników CD-ROM pojawi się podczas instalacji z pendrive'a, jest prawie pewne, że błąd leży po stronie obrazu ISO.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Maj 2011 20:57   

Powrót do góry

ficon
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Racibórz

Post#2 22 Lut 2013 23:34   

Re: Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD

Mi wyskakuje błąd przy instalowaniu z bootowalnego USB, czy to jest pewne że obraz jest zły, a może innym programem zrobić bootowanie USB. Poleca ktoś jakiś? Ja robiłem novicorp wintoflash. Komputer jest nowy kupiony tydzień temu i nie moge sobie z tym poradzić? Nie działa z DVD i USB instalacja. Model to Asus A53E
Powrót do góry

zrobtosam.exe
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Tarnów

Post#3 06 Mar 2013 23:52   

Mam taki sam problem

W moim przyadku:

mozliwosc pierwsza i druga odpada - gdyz instaluje z pendrive'a

mozliwosc trzecia tez odpada gdyz sprawdzalem strone producenta i niema zadnych nowszych wersji biosu niz ta obecna ktora jest w laptopie

mozliwosc 4 tez odpada gdyz obraz ktory mam na pendrive'ie regularnie uzywam do instalacji windowsa 7 na roznych laptopach i komputerach stacjonarnych od roku i nigdy niemialem z nim problemow az do teraz (jest to obraz typu "all in one" tak ze ma wszystkie wersje windowsa w jednej - wybiera sie ta wlasciwa lub wpisuje sie klucz systemu i po kluczu jest rozpoznawalna wersja na ktora posiada sie licencje - pozniej sie aktywuje przez internet lub dzwoni do microsoftu po kod autoryzacyjny)

W moim przypadku jest to laptop HP g6-2242sa - wersja biosu jest z 27.11.2012 sprawdzalem strone producenta i na chwile obecna nie ma zadnych nowszych wersji. P

Przed istalacja wymontowalem naped DVD z laptopa - niestety niepomoglo - dalej to samo - oczywiscie w biosie mam "legacy support" mam wlaczone bo bez tego wogole mi sie z pendrive'a niechcialo bootowac.

Z tego co szukalem po roznych forach to problem lezy po stronie trybu emulacji IDE przez kontroler SATA tryb compatible zdaje się usuwac problem, zmiana trybu W BIOSIE i problem znika - problem z w tym ze u mnie nie ma takiej opcji.

Jezeli ktos ma jakas solucje na to prosze o pomoc bo praca na widowsie 8 przyprawia mnie o bole glowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2013 23:52   

Powrót do góry

ficon
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Racibórz

Post#4 23 Mar 2013 22:47   

Nie wiem w sumie co było źle poszło na windowsie 7 ENG z usb, ale musialem wywolanie instalacji w trakcie uruchamiania zrobic wciskajac bodajze F9. A pozniej doinstalowalem jezyk PL.
Powrót do góry

djfaraon
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: jelenia gora

Post#5 25 Kwi 2013 23:03   

Witam

ficon czy mógłbyś sprecyzować w którym momencie wciskałeś F9:
1. Podczas ekranu startowego
2. Podczas instalacji win7
3. w innym momencie

Z góry dziękuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Kwi 2013 23:03   

Powrót do góry

ilikeart
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 07 Lis 2013 00:51   

możliwość piąta
Jeśli instalujecie z pendrive'a - wetknęliście go w zły port usb (ten niebieski). Przełóżcie do innego.
Powrót do góry

klocp
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Konin

Post#7 07 Lis 2013 11:48   

Witam. Jestem nowy na forum ale chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tematu.

W swoim przypadku miałem właśnie ten sam problem (Lenovo w510). Kiedy chciałem zainstalować system z pen-a wyskakiwał mi ten komunikat. W moim przypadku wystarczyło zmienić gniazdo usb. Mam 2 gniazda usb 3.0 i 1 usb 2.0. Z gniazd 3.0 zawsze prosiło o ten sterownik mimo że cd-romu w laptopie nie miałem. Z gniazda usb 2.0 instalacja przebywała normalnie.
Powrót do góry

kosmi
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Szepietowo

Post#8 19 Lis 2013 16:00   

Witam,

w pierwszym poście jest namieszane, otóż próbowałem instalować W7 z kopii oryginalnej płyty i pojawił mi się ten sam błąd.
Co najciekawsze mogę przeszukać płytę DVD do której nie mam sterownika ??? - dla mnie ewidentnie zgrzyty w windows.

Użyłem zewnętrznego napędu DVD podłączonego za pomocą USB i poszło bez problemu (tylko wolniej).

Mam komputer stacjonarny z 2007 roku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2013 16:00   

Powrót do góry

szajbus91
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Głowno

Post#9 29 Sty 2014 19:26   

Przy instalacji z pena, pomogło u mnie wyłączenie napędu w Biosie. Laptop ASUS R500VD
Powrót do góry

dex1203
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Grodzisk Mazowiecki

Post#10 05 Mar 2014 11:53   

instalator zdaje się być, jak zwykle, tępy;/
to nie jest kwestia źle nagranej płytki(a przynajmniej nie w 90% przypadków), tylko trybu emulacji IDE przez kontroler SATA. tryb compatible zdaje się usuwać problem.
zmiana trybu W BIOSIE i problem znika.
Powrót do góry

braviamidi
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#11 23 Mar 2014 13:49   

UWAGA SPOSÓB, KTÓRY U MNIE ZADZIAŁAŁ:

Mam Ultrabooka Samsung NP535U3C-S02PL i aby bootowalny pendrive był w ogóle widoczny to muszę wejść do BIOS (F2) > zmienić Fast BIOS Mode na NO > UEFI Boot Support mam wyłączony, Set AHCI Mode włączone (AHCI Mode control ustawione wcześniej na manualne. I uwaga najważniejsza część, gdy pendrive był podpięty pod USB 3.0 to wyskakiwał komunikat "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD" spróbowałem podpiąć pod jeden z dwóch USB 2.0 i Działa, tzn. powyższy komunikat już nie wyskakuje, system bez problemu się instaluje. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.
Powrót do góry

PonuryDruciarz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Bydgoszcz

Post#12 29 Maj 2014 19:48   

U mnie też gwoździem do trumny było niebieskie usb 3.0. W czarnym poszło gładko!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tymczasowe forum -> Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD
Strona 1 z 1