Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odblokowac mio spirit s670 - dodatek techniczny

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Jak odblokowac mio spirit s670 - dodatek techniczny
Autor
Wiadomość
sebakkk
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 31 Maj 2011 23:22   

mio s670 jak odblokować

Czy ktoś wie jak odblokować mio s670 (krok po kroku) najlepiej z karty sd
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2011 23:22   

Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódz

Post#2 01 Cze 2011 22:41   

Re: mio s670 jak odblokować

Odblokowuje sie z karty SD dokladnie w ten sam sposob, jak wszystkie inne Spirity - bylo tu wielokrotnie opisywane, niema po co sie powtarzac. Roznica jest jedna - folder musi sie nazywac "SEEKER2_600A0"
Powrót do góry

sebakkk
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 02 Cze 2011 04:11   

A mógłbym poprosić jakiegoś linka do opisu?
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 02 Cze 2011 11:14   

Jesli Kolega stwierdzi, ze wyszukiwarka Elektrody u gory ekranu jest uszkodzona lub nie dziala po wpisaniu hasla: odblokowanie spirit, chetnie link wkleje.
Prosze jednak nie zwalac wlasnego lenistwa zadajac robote innym - nie od tego jest to Forum.
Powrót do góry

mb3
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Limanowa

Post#5 18 Wrz 2011 18:32   

Kolega podał błędną nazwę katalogu - prawidłowa nazwa to "SEEKER2_600A02".
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 19 Wrz 2011 02:03   

IMHO, Kolega Pontikos NIE PODAL blednej nazwy katalogu.

Prawodlowa nazwa to SEEKER2_600A0 - i taka dziala u wszystkich czytajacych ten watek - sprawdz liczbe. Sadzisz ze sam jeden mniej sie mylisz niz prawie dwa tysiace osob ktore nie zglaszaly problemu? ;)

Nie twierdze ze producent w ktorejs edycji tego nie zmienil na SEEKER2_600A02, jednak do kulltury (takze technicznej) tego Forum nalezy, by poprzec swoj post czyms wiecej niz stwierdzenie - np. podajac wersje firmware na urzadzeniu, zamieszczajac plik system.xml , lub cos rownie wiarygodnego na poparcie swej tezy :)

Jednak prostszym rozwiazaniem bedzie, gdy skrypt umiescimy po prostu w folderze DEFAULT, lub NAVIGATION (nie wiem czy dziala na kazdej wersji FW tego modelu - jesli nie, prosze zglaszac na ktorym nie chce!
Powrót do góry

mb3
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Limanowa

Post#7 02 Paź 2011 23:56   

Niestety nie mam już tej nawigacji. Nie mniej jednak katalog SEEKER2_600A0 nie działał (google również mało o nim wie).
Zadziałał katalog odczytany z pliku system.xml czyli SEEKER2_600A02.

Uważam również, że skoro kolega nie podał wersji FW, nie zamieścił pliku system.xml a jedynie stwierdził, że działa "SEEKER2_600A0" to ja również nie mam takiego obowiązku i moje stwierdzenie poparte w praktyce jest tak samo ważne.
Traktujmy się na równi i nie wymagajmy od nikogo tego czego sami nie robimy.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 03 Paź 2011 08:59   

Kolego, gdy podales podstawy techniczne swojego twierdzenia, poprzednio podanego tak arbitrarnie i bezargumentowo, na pewno teraz wszyscy uznamy ze nie byl to tylko przemadrzaly wyskok gimnazjalisty, ale przemyslana wypowiedz, poparta technicznym uzasadnieniem ;)

W kwestii "poparcia w praktyce" twiedzen osob wypisujacych bzdury na niektorych Forach (nie wskazujac palcem linku ani koloru ;) ), przypomne bardzo spektakularny przyklad "odblokowania mio moov". Ktos z doswiadczenia wlasnego podal, ze dziala edycja path.xml i zmiana appstertupsec.exe na automapa EU.exe
Nie podal tylko, bo pewnie takiego doswiadczenia opisac nie zdazyl, ze bezpowrotnie traci sie polaczenie USB oraz autostart z SD... Bylo to dwa lata temu, postu NIKT nie usunal, a tak uszkodzone urzadzenia trafiaja do Marka lub Koali do dzis.
Wiec samo "poparcie w praktyce" NA TYM Forum nie jest argumentem :)

Dlatego zawsze staram sie pisac DLACZEGO takie a nie inne rozwiazanie stosowac, a nie opierac sie wylacznie na twierdzeniu z tamtego Forum - "Ale u mnie dziala" :D

Reasumujac, zaleznie od wersji FW, dziala folder SEEKER2_600A0 lub SEEKER2_600A02.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2011 08:59   

Powrót do góry

pitrak
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 02 Lis 2011 21:02   

Witam ;-) Czytam to forum i mimo , że jestem laikiem w sprawach informatycznych , to i tak nie widzę w tym temacie odpowiedzi na to jak odblokować MIO Spirit S 670 tak aby można było wejść do panelu Windows-a , który odpowiada za prace tego GPS-a :-( Może po prostu warto by na tym poprzestać a nie wspominać o czymś , że kiedyś było i jest tego dużo i wszędzie , bo tak na prawdę to nigdzie tego nie ma opisanego jak można to zrobić krok po kroku w jak najbardziej czytelny i dostępny sposób :-( Terminy , jakie Wy profesjonaliści używacie na tym forum dla mnie są tylko "bełkotem" i jak wcześniej zostało to napisane " ....poparta technicznym uzasadnieniem" ;-)
Więc może POPROSZĘ jeszcze raz :
Panowie jak można odblokować MIO S 670 KROK PO KROKU ?
Pozdrawiam z nad polskiego morza pitrak
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2011 21:02   

Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 02 Lis 2011 21:13   

Prosze Kolegi - JAK odblokowac mio serii SPIRIT bylo na tym Forum opisywane WIELOKROTNIE - sugeruje najpierw uzyc NP. TAK (Link) buttona SZUKAJ w prawym gornym rogu ekranu (przeciez nie kazdy musi korzystac z rozwiazan komercyjnych, przygotowanych na Allegro z obrazkami w PDF) - przycisk "szukaj" jest dla osob zadnych darmowej wiedzy, nie komercyjnych gotowcow.
Nastepnie przeczytanie tego watku bedzie finalnym rozwiazaniem.

Forum Elektroda nie sluzy do wylewania zalow na temat uzywanego tu jezyka technicznego oraz ubolewania nad brakami wlasnej wiedzy (ktora KAZDY tu poszerza!!) a sluzyc ma promowaniu wiedzy i wymianie rozwiazan technicznych.
Tu na Elektrodzie rownamy DO LEPSZYCH, a nie ciagniemy w dol, do slabszych.

Jesli przy odblokowaniu tego modelu GPS (po uzyciu "szukaj") napotkasz KONKRETNE problemy i je opiszesz, chetnie pomoge. Nie tolerujemy tu natomiast lenistwa (nie tylko intelektualnego) !!!

Ja osobiscie na tym Forum zaczynalem, nie odrozniajac Windows CE od Windows Mobile :)
Dzis dziele sie tu swoja wiedza bezinteresownie (choc prowadzac wlasna Firme, z tej samej wiedzy zyje), chetnie odpowiadam na pytania, ale nie toleruje zrzucania na Forumowiczow efektow wlasnego lenistwa.

..I trzymaj sie tam cieplo nad polskim morzem, bo pewnie niezle wieje. .Ale za to jak swietnie wyglada :)
Powrót do góry

pitrak
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 03 Lis 2011 18:31   

Re: Jak odblokowac mio spirit s670 - dodatek techniczny

Widzisz , jak wspomniałem wcześniej,przeglądałem to forum i jedynie co znalazłem to tylko to :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1982170&highlight=mio+s+670+odblokowanie&sid=9911a37a4c9c5a255fd298f5236b22bb
A i tutaj jest opisywany model S685. Pomijając ten fakt ( bo być może nie ma różnic między tymi modelami ) to biorąc pod uwagę mój zbiór folderów który znajduje się w urządzeniu ,
To nie ma takich foderów jakie są opisywane w/w podanym prze ze mnie linku.
Skorzystałem natomiast z gotowego pulpitu odblokowującego
Ale nie mam na dal możliwości wejścia do Windowsa CE ,a przez to nie mam możliwości wgrania innego programu (np. nawigacji lotniczej) .
Z tąd moja prośba .
Cieszę się, że chociaż w taki a nie inny sposób otrzymałem ( jakąkolwiek) odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Chociaż ona nie rozwiązała problemu z tematem obecnego "POSTA" jakim "jest ak odblokowac mio spirit s670 - dodatek techniczny" . Pozdrawiam pitrak ;-)
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 04 Lis 2011 11:19   

A wiec trocheprosciej i w jednym miejscu:

1. sciagnac odblokowanie DOWOLNEGO mio Spirit, dzialajace Z KARTY SD
2. na czystej karcie SD utworzyc foldery: SEEKER2_600A0 oraz SEEKER2_600A02
3. skopiowac do nich zawartosc istniejacego foldera SEEEKER.. , DEFAULT lub NAVIGATION
4. edytujac plik main.ini lub system.ini mozesz zmienic sciezke dostepu do aplikacji - np. na lk8000 - obecnie chyba najlepszy komputer nawigacyjny na szybowce i motolotnie :)
Powrót do góry

pitrak
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 04 Lis 2011 14:32   

Dziękuję gorąco za pomoc ;-)
Utworzyłem następujące foldery
Nie potrafię odszukać ".....zawartosc istniejacego foldera SEEEKER.. , DEFAULT lub NAVIGATION " Wygląda na to , że u mnie tego nie ma :-(
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#14 04 Lis 2011 14:48   

Nie wykonales pkt.1
Powrót do góry

pitrak
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 04 Lis 2011 15:17   

Mam już to i pokazałem we wcześniejszym poście . Ale może tak po kolei ;-)
Pulpit bez zmian na karcie jest taki
po włożeniu karty odblokowującej jest taki
I już dodałem ikonę WinPilot do pulpitu
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#16 04 Lis 2011 15:57   

Czyli rozumiem, moje rady i wskazowki pomogly Koledze w pelni?
Powrót do góry

pitrak
Poziom 3
Poziom 3

Post#17 05 Lis 2011 19:53   

:-) he he he TAK!!!!! ale prawie :-) he he he he ;-) Dzięki Tobie mogę mieć dwie mapy ;-) Tą , która jest w urządzeniu GPS i nową , którą przedstawiłem na zdjęciu . Mam jeszcze dodaną ikonę WinPilot-a ale dalej nie potrafię uruchomić Programu WinPilot jak również nie mogę tak uruchomić aby po włączeniu pokazał się pulpit windowsa , nie mogę ( nie potrafię) uruchomić Windowsa w tym urządzeniu a to jest mi potrzebne do wgrania programu WinPilot :-( Mam nadzieję , że nie jestem zbyt uciążliwym uczniem ;-) Pozdrawiam pitrak ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2011 19:53   

Powrót do góry

wojt3k
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Trójczyce

Post#18 07 Gru 2011 19:47   

Posiadam odblokowanie Mio spirit 670 Navmana i jeszcze pracuje nad dodaniem progamów odtwarzaczów filmów, zdjęć, gierek.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#19 07 Gru 2011 20:09   

Kolego, mozesz popracowac jesli chcesz stworzyc cos autorskiego i lepszego niz zamiescilem, ale w razie czego dla chetnych i niecierpliwych, gotowy Panel do mio spirit 670 jest
TUTAJ (Link) ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Jak odblokowac mio spirit s670 - dodatek techniczny
Strona 1 z 1