X

Zmywarka Beko DIS 1521 zostawia osad w postaci piasku

02 Jun 2011 14:16 DOdostawcy1
  • #1 02 Jun 2011 14:16
    dostawcy1
    Level 2  
    Helpful post? (+2)
    Mam Beko DIS 1521 na początku wszystko ładnie prała, po ok roku na szklankach zostaje osad w postaci piasku (czarny lub kolor piasku). Czasami pojawia się na talerzach i sztućcach ale to rzadko.

Co może być powodem. Próbowałem z różnymi tabletkami i proszkami. Próbowałem oczyścić ramiona (nie mogę jednak wydostać z nich pestek po cytrynie, macie pomysł jak to zrobić?). Ogólnie ramiona się ruszają więc tutaj żadnych blokad niem a.

Jeśli chodzi o szklanki to są różne (kubki, szklane, wysokie do napojów, kieliszki, filiżanki) w tymi takie, które są prane co dziennie i takie które są prane 2-3 razy w roku, w każdym przypadku ten sam objaw.

Co któreś pranie wybrudzi w ten sposób wszystkie szklanki, co któreś tylko część, a co któreś pranie wszystkie są ładnie wyprane. Nie ma reguły, jednak przeważnie są brudne.

Proszę o pomoc.
  • #2 02 Jun 2011 23:31
    peter falk
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Ten osad jest tylko na naczyniach, czy jednocześnie występuje na elementach zmywarki np. na koszach lub koszyczku na sztućce?
  • #3 03 Jun 2011 01:10
    dostawcy1
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witaj, tylko na naczyniach zmywarka jest czysta. Filtry też, zresztą zawsze z grubsza opłukuje naczynia przed wsadzeniem do zmywarki.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products