X

opel vectra b 18v16 nie moge odpalic samochodu po odłoczeniu akumulatora

04 Jun 2011 20:37 CHcheckvet
  • #1 04 Jun 2011 20:37
    checkvet
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Chciałem na weekendzie pospawać sobie tłumik wiec odłączyłem klemy od akumulatora i zacząłem spawać. po spawaniu chciałem zobaczyć jak teraz go słychać wiec podłączyłem akumulator i chce go zapalić a tu rozrusznik kreci i nic. na początku tak jakby już chciał zapalić ale nie dał rady. wiec zacząłem zamykać go i otwierać pilotem oryginalnym dodam ze gdy go kupywawłem nie działał mi pilot oryginalny tylko jakiś inny dokładany ale po jakim czasie zepsuł mi się ten dokładany i wymieniłem w oryginalnym tylko baterie i dalej działał a ten dokładany po wymianie bateria dalej nie działa. Teraz świeci się czerwona dioda nad kierownica i nie moge zapalic samochodu
  • #2 04 Jun 2011 21:08
    marcing27
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Czerwona dioda nad kierownicą.Od czego ta dioda?
  • #3 04 Jun 2011 21:33
    wwwsokol
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Pompę paliwa słychać po przekręceniu kluczyka? Pewnie jakiś alarm tam kiedyś był i po odpięciu klemy odciął pompę. Znajdź centralkę, wywal i zmostkuj zasilanie pompy.
  • #4 05 Jun 2011 10:13
    jawiczka
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie jak przedmówca napisał, sprawdź dokąd idą przewody od tej diody, na pewno doprowadzą Cię do centralki alarmowej, która odcięła układ, pompy paliwa, zapłonu, lub immobilejsera, po przewodach od centralki dojdziesz do przeciętego przewodu w fabrycznej wiązce elektrycznej, będzie to obwód który został odcięty przez alarm. Wystarczy go połączyć i będzie wszystko po staremu, skoro nie masz od tego alarmu pilota, to przy okazji go usuń.
  • #5 05 Jun 2011 10:43
    Mar-Aur
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ople mają alarmy montowane pod poduszką powietrzną pasażera. Trzeba odkręcić półkę i poduszkę i tam będzie centralka. Oczywiście jeżeli alarm jest faktycznie fabryczny.
  • #6 05 Jun 2011 12:35
    ALLSTART
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Jak fabryczny alarm działa to miga dioda na przycisku jest uciekający ludzik,guzik jest nad radiem
  • #7 05 Jun 2011 22:41
    wwwsokol
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    checkvet wrote:
    Teraz świeci się czerwona dioda nad kierownica

Oryginalny alarm nie miał żadnej diody nad kierownicą, więc nie wiem czemu się go tak uczepiliście. Miał coś kiedyś dołożone - piloty padły więc dołożył następną centralkę ale nie usunął starej i teraz są efekty.
  • #8 06 Jun 2011 14:43
    Hans30
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    gdzieś masz dołożony Alarm albo odcięcie dodatkowe .Dobrze poszukaj
  • #9 26 Jun 2011 14:39
    checkvet
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzięki za pomoc...oddałem te pilot do elektroniki i teraz wszystko działa
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products