Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gaśnie silnik podczas jazdy Opel Zafira DTI 2.0 16V

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Gaśnie silnik podczas jazdy Opel Zafira DTI 2.0 16V
Autor
Wiadomość
anicet
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wroclaw

Post#1 Post autora tematu 05 Cze 2011 16:57   

Gaśnie silnik podczas jazdy Opel Zafira DTI 2.0 16V

Przepraszam bardzo, że tworzę nowy temat, ale zależy mi na czasie, a znalezienie odpowiedzi na nurtujący mnie problem wśród tysięcy stron staje się prawie niemożliwe. Jestem nowym w tym portalu i szczęśliwym posiadaczem Opla Zafiry 2.0 16V DTI 2001 rok.
W piątek pojawił się problem, silnik gaśnie podczas jazdy. Polega to na tym, że po ruszeniu i przejechaniu kilkuset metrów silnik gaśnie, natychmiast uruchamiam silnik i jadę dalej. Po pewnym czasie sytuacja się powtarza i nie zależy to od ilości przejechanych kilometrów. Zdarza się też tak, że podczas jazdy następuje przyhamowanie samochodu w momencie zgaśnięcia silnika i samochód jedzie dalej. Rozmawiałem z ludźmi naprawiającymi sterowniki, którzy twierdzą, ze to nie wina sterownika, bo po awarii sterownika samochód gaśnie i nie zapala, a ten jeździ dalej. Przy pierwszym zgaśnięciu zapaliła się kontrolka samochodzika z kluczykiem, po odpaleniu silnika kontrola kontrolka zgasła i już więcej się nie zapaliła, przynajmniej na razie. Po podpięciu komputera ukazał się błąd numer 1630.
Jeżeli ktoś miał taka usterkę to proszę o wskazówki i porady dla mojego problemu. Poza tym jestem z Wrocławia, też prosiłbym o namiary na dobrego fachowca, który potrafił by to naprawić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2011 16:57   

Powrót do góry

patryk3444
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: WRZ

Post#2 05 Cze 2011 21:45   

Re: Gaśnie silnik podczas jazdy Opel Zafira DTI 2.0 16V

Taki sam problem miał mój ojciec . Zacznij od sprawdzenia czujnika temperatury , sondy lambda , możliwe jest że pompa cofa paliwo do filtra .W przypadku mojego ojca była to pompa .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2011 21:45   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#3 05 Cze 2011 21:52   

Sonda lambda powiadasz. W tym dieslu?
A błąd 1630 mówi wszystko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2011 21:52   

Powrót do góry

Pawel wawa
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Warszawa

Post#4 06 Cze 2011 01:55   

Uszkodzenie sterownika pompy. Czy tak trudno użyć np Google?
Powrót do góry

anicet
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 06 Cze 2011 17:35   

Fachowcy od sterowników twierdzą, że to nie wina sterownika bo przy zepsutym sterowniku samochód gaśnie i już nie odpala, a ten odpala bez najmniejszego problemu. Po pewnym czasie, sytuacja znowu się powtarza. Dzisiaj zdarzyło się to cztery razy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2011 17:35   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#6 06 Cze 2011 18:49   

Sterownik może być jeszcze dobry, ale nastawnik już się zaciera i blokuje. W końcu zablokuje się na dobre i spali sterownik.
Powrót do góry

anicet
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 06 Cze 2011 18:58   

Bardzo dziękuje za za rady, teraz potrzebuje tylko jakiegoś kumatego mechanika z Wrocławia lub okolic.
Powrót do góry

anicet
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 10 Cze 2011 20:53   

Samochód już śmiga, regeneracja pompy 2700.00 + demontaż i montaż w trzy dni we Wrocławiu. Polecam warsztat, chętnym mogę podać namiary, proszę podać adres maila. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Gaśnie silnik podczas jazdy Opel Zafira DTI 2.0 16V
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.051 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony