Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 05 Jun 2011 21:12
  wroter
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Witam wszystkich użytkowników forum.

  Od pewnego czasu walczę z moim C2.Wentylator chłodnicy zaraz po przekręceniu zapłonu włącza się (klimatyzacja wyłączona). Pomierzyłem instalację od wentylatora do BSI i komputera wg schematu ( http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1394884.html ) i jest ok. Instalacja do czujnika temp. też sprawdziłem-ok. Zdjęcie wtyczki z presostatu też nie wyłącza wentylatora. Dopiero przerwa na białym kablu ze sterownika wentylatora wyłącza go.
  W ASO lexia wykazała 3 błędy: 1.Zespół wentylatora-zwarcie do may lub przerwa,2. Funkcja chłodzenia dołączona do kalkulatora, 3.Sygnał temperatury płynu chłodzenia silnika-zwarcie do + lub przerwa.
  Czy możliwe, że uszkodzony jest sterownik wentylatora?
  Dzięki za wszelkie sugestie.
 • #2 05 Jun 2011 22:23
  zbyniuś
  Level 26  
  Helpful post? (+1)
  Problem jest z sygnałem temperatury jak go nie widzi to włącza wentylator,nie ma sterownika wentylatora ,steruje nim ECM silnika. W ASO mogli mogli popatrzeć w parametry i było by jasne.
 • #3 06 Jun 2011 00:06
  jawiczka
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Pewnie padł czujnik temperatury silnika, i dlatego włączył się wentylator, jest to zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem, tak jak kolega wyżej napisał sprawdzić jaką temperaturę widzi ECM.
 • #4 06 Jun 2011 19:02
  wroter
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  Dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury na nowy, sprawdziłem kable i dalej to samo....
 • #5 06 Jun 2011 21:24
  kybernetes
  Level 39  
  Helpful post? (0)
  Wroter, w tym C2 czujnik jest jeden - i do tablicy i do silnika i do wszystkiego innego. Wobec tego, skoro na tablicy temperatura była dobra to czujnik był dobry. Błąd powstał najprawdopodobniej na skutek Twoich manipulacji wtyczką tego czujnika. A prawdziwy błąd to najwidoczniej będzie ten od wentylatora - masz klimatyzację automatyczną to masz tam elektroniczny wentylator, ze sterownikiem przy silniku - no więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten wentylator padł. Usterka dość częsta w tym typie.
 • #6 07 Jun 2011 08:55
  wroter
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  Mam climatronik. Dzisiaj postaram się wymienić cały wentylator.

  Problem rozwiązany. Uszkodzony był moduł sterujący prędkością obrotów wentylatora (1 i 2 bieg) i zeby nie uszkodzić silnika komp. załączał cały czas wentylator. Podobno często padają te moduły przy wentylatorach. Wymiana na nowy wentylator i c2 śmiga aż miło :)

  Dzięki za pomoc
  Search 4 million + Products
Browse Products