Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Citroen c2 1.4 hdi wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen c2 1.4 hdi wentylator chłodnicy nie wyłącza się
Autor
Wiadomość
wroter
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 05 Cze 2011 21:12   

Citroen c2 1.4 hdi wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Witam wszystkich użytkowników forum.

Od pewnego czasu walczę z moim C2.Wentylator chłodnicy zaraz po przekręceniu zapłonu włącza się (klimatyzacja wyłączona). Pomierzyłem instalację od wentylatora do BSI i komputera wg schematu ( http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1394884.html ) i jest ok. Instalacja do czujnika temp. też sprawdziłem-ok. Zdjęcie wtyczki z presostatu też nie wyłącza wentylatora. Dopiero przerwa na białym kablu ze sterownika wentylatora wyłącza go.
W ASO lexia wykazała 3 błędy: 1.Zespół wentylatora-zwarcie do may lub przerwa,2. Funkcja chłodzenia dołączona do kalkulatora, 3.Sygnał temperatury płynu chłodzenia silnika-zwarcie do + lub przerwa.
Czy możliwe, że uszkodzony jest sterownik wentylatora?
Dzięki za wszelkie sugestie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2011 21:12   

Powrót do góry

zbyniuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: śląsk

Post#2 05 Cze 2011 22:23   

Re: Citroen c2 1.4 hdi wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Problem jest z sygnałem temperatury jak go nie widzi to włącza wentylator,nie ma sterownika wentylatora ,steruje nim ECM silnika. W ASO mogli mogli popatrzeć w parametry i było by jasne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2011 22:23   

Powrót do góry

jawiczka
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gniezno

Post#3 06 Cze 2011 00:06   

Pewnie padł czujnik temperatury silnika, i dlatego włączył się wentylator, jest to zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem, tak jak kolega wyżej napisał sprawdzić jaką temperaturę widzi ECM.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2011 00:06   

Powrót do góry

wroter
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 06 Cze 2011 19:02   

Dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury na nowy, sprawdziłem kable i dalej to samo....
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 06 Cze 2011 21:24   

Wroter, w tym C2 czujnik jest jeden - i do tablicy i do silnika i do wszystkiego innego. Wobec tego, skoro na tablicy temperatura była dobra to czujnik był dobry. Błąd powstał najprawdopodobniej na skutek Twoich manipulacji wtyczką tego czujnika. A prawdziwy błąd to najwidoczniej będzie ten od wentylatora - masz klimatyzację automatyczną to masz tam elektroniczny wentylator, ze sterownikiem przy silniku - no więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten wentylator padł. Usterka dość częsta w tym typie.
Powrót do góry

wroter
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 07 Cze 2011 08:55   

Mam climatronik. Dzisiaj postaram się wymienić cały wentylator.

Problem rozwiązany. Uszkodzony był moduł sterujący prędkością obrotów wentylatora (1 i 2 bieg) i zeby nie uszkodzić silnika komp. załączał cały czas wentylator. Podobno często padają te moduły przy wentylatorach. Wymiana na nowy wentylator i c2 śmiga aż miło :)

Dzięki za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen c2 1.4 hdi wentylator chłodnicy nie wyłącza się
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.053 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony