Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-3300UB + Lanzar Max 12 lub Max 10

bobens 06 Cze 2011 15:42 1682 5
  • #1 06 Cze 2011 15:42
    bobens
    Poziom 2  

Witam. Moje pytanie brzmi czy podany w tytule Pioneer uciągnie podane w tytule głośniki? Oczywiście nie jednocześnie tylko ten lub ten. W danych technicznych piszą, że ma bezpośrednie zasilanie subwoofera (Direct Sub Drive) i nie wymaga zewnętrznego wzmacniacza. Doradźcie, czy to da rade i jeżeli da to, na który z podanych głośników sobie mogę pozwolić? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem i zestaw będzie grał z fabrycznymi głośnikami w omedze b, chce tylko, żeby trochę więcej basu było i proszę powstrzymajcie się od komentarzy typu kup sobie wzmacniacz itp bo mam zamiar kupić ale za jakiś czas na razie ja biedny student nie posiadam wystarczających funduszy na wzmacniacz i ograniczam sie do radia i suba. Z góry dzięki za pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Dowiedziałem się, że funkcja Direct Sub Drive sprawia, że 2 tylne kanały zmieniają się w jeden o mocy 70W@2ohm. Wtedy podłączamy suba tylko do prawego tylnego kanału a pod lewy tył nie wolno nic podłączać. Moje pytanie brzmi czy jeżeli ten kanał będzie miał 70W@2ohm to uszkodzę radyjko jeżeli podłączę pod ten kanał głośnik 4ohm?

• #2 06 Cze 2011 16:10
    BlueSystem
    Poziom 28  

Jak podłączysz głośnik 4 ohm, to będziesz miał połowę tej mocy czyli ~35 W, zrobisz głośniej to spalisz go przez zniekształcenia, o ile radio w ogóle da rade go ruszyć. Nie polecam takiego podłączenia.

• #3 06 Cze 2011 16:54
    bobens
    Poziom 2  

Pamiętam jak kumpel podłaczał 2 głośniki 25cm jakieś "no name" do starego Clariona na CD i bez problemu grał tym dość głośno (siedząc z tyłu rzygać sie chciało od basu) i nie spalił go mimo tego, że często dość długo katował radio na wysokiej głośności to jakoś nie chce mi się wierzyć, że aż tak słabo będzie z tym pioneerem. Przecież to na pewno lepszy sprzęt od jakiegos tam starego clariona. W sumie on miał głośniki 4ohm i radio miało 4x45W@4ohm. Powiedzmy, że daję sobie spokój z Tym Max 12 i schodzę na Max 10 albo nawet na jakiś słabszy głośnik 25cm ale nadal 4ohm. Czy na prawde zakatuje tym radyjko jeżeli raz na jakiś czas odkręce troche bardziej Volume?

Dodano po 6 [minuty]:

A może Boschmann Sylb-12 lub Sylb-10 byłby mniejszym obciążeniem dla niego?

• #4 06 Cze 2011 19:05
    BlueSystem
    Poziom 28  

Z tym stwierdzeniem, że ten pionek jest lepszy niż jakiś stary Clarion to bym się powstrzymał, bo wątpię ;) ale mniejsza o to. Nie pisałem, że zakatujesz radio, tylko głośnik przesterami z radia. Lepiej kupić radyjko i porządny zestaw odseparowany na przód z odpowiednim wygłuszeniem, a zagra to przyjemniej niż ten cały sub ;)

• #5 06 Cze 2011 20:16
    bobens
    Poziom 2  

Myślalem, że skopce radio jeżeli napisałeś "spalisz". Nie zrozumienie z mojej strony. Jeżeli radio jest w miarę bezpieczne to spoko, zaryzykuje z głośnikiem :P Może jakoś wytrzyma. A jak nie to będę zbierał na kolejny i na wzmaka ;)

• #6 07 Cze 2011 10:47
    bobens
    Poziom 2  

A jeszcze przyszedł mi do głowy nowy pomysł. A jeżeli zmontowałbym skrzynie z głośnikiem Tonsila albo STX one przecież nie mają jakiejś ogromnej mocy i nie potrzebują zbyt mocnego wzmaka. Czy to dało by jakiś efekt. Chodzi mi tylko o to żeby jakis silniejszy bas wygenerować nie dużym kosztem bo fabryczne głośniki grają całkiem przyjemnie jak dla mnie, ale dół nie jest mimo wszystko tak mocny jakbym tego oczekiwał, nie zależy mi na super czystym brzmieniu

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme