Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Uno 1.0 Fire 2001 skrzynka bezpieczników

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Fiat Uno 1.0 Fire 2001 skrzynka bezpieczników
Autor
Wiadomość
tasior86
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 08 Cze 2011 12:07   

Fiat Uno 1.0 Fire 2001 skrzynka bezpieczników

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z elektryką w fiacie, zaczeło się od samoczynnego włączania się alarmu podczas jazdy i odcinania zapłonu, później prawdopodobnie były zamontowane za mocne żarówki i stopiło plastik z bezpieczników świateł mijania(bezpieczniki nie są przepalone), teraz nie świeci lewe światło mijania, światła pozycyjne i drogowe świecą, przestał działać zegarek, działa tylko podświetlenie, nie działa także światło wewnętrzne i radio, w skrzynce bezpieczników jeden bezpiecznik światła mijania wchodzi trochę głębiej i jest troszkę nadtopiona, kostki na żarówki też są trochę nadtopione, byłem dzisiaj u elektryka i po usłyszeniu objawów powiedział mi, że prawdopodobnie trzeba wymienić skrzynkę bezpieczników bo miał podobny przypadek w seicento. Mam pytanie do posiadaczy Uno czy mieli podobny przypadek i czy wina leżała po stronie stacji bezpieczników, wszystkie bezpieczniki wymieniłem na nowe ale nie pomogło, dzisiaj jadę na szrot i będę miał taką skrzynkę, chciałbym się dowiedzieć czy samemu dam radę ją wymienić, czy trzeba coś lutować i jak ją wymontować ?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 08 Cze 2011 12:07   

Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#2 08 Cze 2011 12:23   

Re: Fiat Uno 1.0 Fire 2001 skrzynka bezpieczników

tasior86 napisał:
, chciałbym się dowiedzieć czy samemu dam radę ją wymienić,

Tak
tasior86 napisał:
, czy trzeba coś lutować ?

Nie
Pozdrawiam
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#3 08 Cze 2011 13:41   

No jak ktoś się pyta jak wymontować skrzynkę w Uno to ja załamuje ręce.
Skrzynka wisi na zaczepach, wystarczy odkręcić dwie nakrętki szóstki (na klucz 10) i wypiąć złącza.
2 minuty roboty.
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#4 08 Cze 2011 14:16   

Motronic napisał:
No jak ktoś się pyta jak wymontować skrzynkę w Uno to ja załamuje ręce.

Kolega nie z branży , co się dziwisz , chociaż czasami lepiej jak ktoś pyta . Znam takiego co nie pytał i do dziś auto w krzakach stoi , a minęły już chyba ze dwa lata .
Powrót do góry

tasior86
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 10 Cze 2011 10:42   

Motronic mi ręce opadają jak ktoś nie wie o czym mówi, bo tam nie ma żadnych śrub do odkręcania... Temat można zamknąć, po wymianie skrzynki problemy ustały :) Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Fiat Uno 1.0 Fire 2001 skrzynka bezpieczników
Strona 1 z 1