Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 08 Jun 2011 12:07
  tasior86
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  Witam, od jakiegoś czasu mam problem z elektryką w fiacie, zaczeło się od samoczynnego włączania się alarmu podczas jazdy i odcinania zapłonu, później prawdopodobnie były zamontowane za mocne żarówki i stopiło plastik z bezpieczników świateł mijania(bezpieczniki nie są przepalone), teraz nie świeci lewe światło mijania, światła pozycyjne i drogowe świecą, przestał działać zegarek, działa tylko podświetlenie, nie działa także światło wewnętrzne i radio, w skrzynce bezpieczników jeden bezpiecznik światła mijania wchodzi trochę głębiej i jest troszkę nadtopiona, kostki na żarówki też są trochę nadtopione, byłem dzisiaj u elektryka i po usłyszeniu objawów powiedział mi, że prawdopodobnie trzeba wymienić skrzynkę bezpieczników bo miał podobny przypadek w seicento. Mam pytanie do posiadaczy Uno czy mieli podobny przypadek i czy wina leżała po stronie stacji bezpieczników, wszystkie bezpieczniki wymieniłem na nowe ale nie pomogło, dzisiaj jadę na szrot i będę miał taką skrzynkę, chciałbym się dowiedzieć czy samemu dam radę ją wymienić, czy trzeba coś lutować i jak ją wymontować ?
 • #2 08 Jun 2011 12:23
  pioart
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  tasior86 wrote:
  , chciałbym się dowiedzieć czy samemu dam radę ją wymienić,

  Tak
  tasior86 wrote:
  , czy trzeba coś lutować ?

  Nie
  Pozdrawiam
 • #3 08 Jun 2011 13:41
  1078231
  Removed  
  Helpful post? (0)
  No jak ktoś się pyta jak wymontować skrzynkę w Uno to ja załamuje ręce.
  Skrzynka wisi na zaczepach, wystarczy odkręcić dwie nakrętki szóstki (na klucz 10) i wypiąć złącza.
  2 minuty roboty.
 • #4 08 Jun 2011 14:16
  pioart
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  Motronic wrote:
  No jak ktoś się pyta jak wymontować skrzynkę w Uno to ja załamuje ręce.

  Kolega nie z branży , co się dziwisz , chociaż czasami lepiej jak ktoś pyta . Znam takiego co nie pytał i do dziś auto w krzakach stoi , a minęły już chyba ze dwa lata .
 • #5 10 Jun 2011 10:42
  tasior86
  Level 10  
  Topic author Helpful post? (0)
  Motronic mi ręce opadają jak ktoś nie wie o czym mówi, bo tam nie ma żadnych śrub do odkręcania... Temat można zamknąć, po wymianie skrzynki problemy ustały :) Dzięki i pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products