Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa
Autor
Wiadomość
ddog
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 09 Cze 2011 10:49   

Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa

Witam

Moje autko: Seat Toledo 1.6, benzyna, rocznik: 1994.

Wskaźnik temperatury zawyża pomiar, kiedyś idealnie na środku zakresu , teraz głównie zawyżona. Dodatkowo miga kontrolka informująca o przekroczeniu temperatury. Zdarza się od czasu do czasu, że przez kilka minut wszystko jest ok. Zauważyłem również wieczorem, że po przełączeniu na długie światła, wskaźnik temperatury zaczyna opadać. Co do wskaźnika poziomu paliwa , to wydaje mi się ,że też zakłamuje, ale jeżdżę głównie na LPG. Podczas braku płynu chłodzącego i na rezerwie benzyny kontrolki działają jak powinny. Raz się jednak nadziałem, kontrolka od wody migała, ja już przyzwyczajony do tego faktu pokonałem jakieś 5km, coś mnie jednak tknęło i sprawdziłem silnik --> pękła uszczelka pod głowicą...

Chciałbym pozbyć się tej usterki, czy macie jakiś pomysł, opis licznika, za wszelkie porady dzięki bardzo.

Czujnik temperatury został wymieniony na nowy - niepotrzebnie - bo z odłączonym dzieje się tak samo

Poprzedni właściciel auta wymienił raz cały licznik, z tego samego powodu-- > podziałało około 5lat bezawaryjnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2011 10:49   

Powrót do góry

karola44-81
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Polaniec woj. swietokrzyskie

Post#2 09 Cze 2011 11:26   

Re: Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa

Najprędzej zajmij się sprawdzeniem połączeń licznika. Gdzieś masz problem z masą. Dla świętego spokoju obejrzyj połączenia na "liczniku". Jeżeli to możliwe przelutuj wszystko. Sprawdź dokładnie główne połączenia masowe między karoserią, a silnikiem i akumulatorem.
Sugeruje to właśnie problem połączony ze światłami drogowymi.

Ja tak miałem w starej Omedze. Po włączeniu świateł pozycyjnych wskaźniki szalały. Po kilkumiesięcznych bojach okazało się, że podczas wymiany żarówek podświetlania deski rozdzielczej uszkodzeniu uległa jedna ze ścieżek masowych w obwodzie na desce rozdzielczej. Wyszło to dopiero przy sprawdzeniu przejść 21W żarówką. Omomierz nic nie wykazywał. Mały bajpas wlutowany w uszkodzoną ścieżkę i problem sam się rozwiązał.
A wskaźniki głupiały bo prąd podświetlania deski ( włączane z obwodem świateł pozycyjnych) "rozpływał" sie przez wskaźniki.
U ciebie może być podobnie. Z tego co wiem podświetlenie w seacie działa cały czas. Włączając światła drogowe, poprawia się przewodność przez obwód kontrolki świateł drogowych i wszystko wraca do normy.
To sugerowało by też dobre działanie po wymianie licznika przez poprzedniego właściciela.
Niestety szczegółów konstrukcyjnych samochodów VAG nie znam. Ale cudów zapewne nie ma i jest to podobne jak w Oplu.
Jeszcze jedna sprawa. W oplu znajdował się na desce stabilizator napięcia . Z tego napięcia ( stałego przez cały czas działania wskaźników) na ogół 9, lub 10 V sterowane były wskaźniki. Często to ten stabilizator był problemem błędnych wskazań.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2011 11:26   

Powrót do góry

emeryt2
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: przemysl

Post#3 09 Cze 2011 12:02   

Re: Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa

Jak pisze wyżej , jak już będziesz miał szafę na wierzchu , dodatkowo sprawdź stabilizator napięcia , na płytce licznika!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seat Toledo 1.6 (benzyna) / bledne wskazania temperatury-poziomu paliwa
Strona 1 z 1