X

ASrock 870 extreme 3 brak dzwieku

09 Jun 2011 23:44 SVsvzuka
  • #1 09 Jun 2011 23:44
    svzuka
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam problem z dzwiekiem, zamontowałem nowa plyte glowna, i niestety z glosnikow slychac tylko buczenie, sterowniki zainstalowane poprawnie, system byl postawiony na nowo, win 7 64bit, glosniki sprawne, na sluchawkach to samo. o co kaman?
  • #2 10 Jun 2011 01:22
    vampire86
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Czy głośniki podłączone są do właściwego gniazda? Jeżeli masz włączone porty w "jakiś inny tryb" to nie zawsze port koloru zielonego może być tym właściwym. Sprawdź w instrukcji obsługi.
  • #3 10 Jun 2011 06:57
    svzuka
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    vampire86 wrote:
    Czy głośniki podłączone są do właściwego gniazda? Jeżeli masz włączone porty w "jakiś inny tryb" to nie zawsze port koloru zielonego może być tym właściwym. Sprawdź w instrukcji obsługi.
    Podłaczalem pod wszystkie, pod 2 innymi slychac tylko takie trzeszczenie. A glosniki sprawne, podlaczalem tez sluchawki i tez to samo...wylaczylem w menedzer urzadzen ati hd audio, bo myslalem ze to cos miesza ale to nic nie dalo...
  • #4 10 Jun 2011 07:30
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    svzuka - dlaczego uważasz, że to wina softu (systemu)? - To nie pretensja, tylko prośba o uzasadnienie wyboru działu.

W podglądzie zdarzeń nie ma błędów?
    Próbowałeś uruchomić jakieś LiveCD, by sprawdzić dostępność dźwięku w ten sposób?
  • #5 10 Jun 2011 07:58
    svzuka
    Level 19  
    Matuzalem wrote:
    svzuka - dlaczego uważasz, że to wina softu (systemu)? - To nie pretensja, tylko prośba o uzasadnienie wyboru działu.

W podglądzie zdarzeń nie ma błędów?
    Próbowałeś uruchomić jakieś LiveCD, by sprawdzić dostępność dźwięku w ten sposób?
    Wlączyłm płyte CD i nic.wg instrukcji jest to jasno niebieskie gniazdko. i cisza, przy wkladaniu jedynie slychac taki typowy trzask jak sie podlacza glosniki i cisza...a w podlądzie zdarzen jest masa błedow:) Ale raczej nic co by dotyczylo dzwieku, tylko restartu i zawiech spowodowanych innym problemem który juz chyba rozwiazałem.
  • #6 10 Jun 2011 09:18
    dinos83
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Nie jest ustawione domyślnie cyfrowe wyjście. Pokaż opcje w programie realtek i Panel sterowania -> dźwięk.
  • #7 10 Jun 2011 17:36
    svzuka
    Level 19  
    Kurde..nadal niedziałają...:/ wszystko jest poustawiane, domyslnie ustawione na wyjscie liniowe, pokazuje ze sa glosniki podlaczone , i powinny grac, pokazuje ze dzwiek dochodzi bo skacze glosnosc w regulacji glosnosci, ale dzwieku nie ma...a glosniki sa sprawne, bo wlasnie mam je podlaczone przez telefon, moze gniazdo walniete???? bo jak podlaczam pod inne, to slychac szum lub jakies jakby "sniezenie"ale zeby akurat jeden port był uwalony??Jak sprawdzic czy jest sprawny??
  • #8 10 Jun 2011 18:18
    adamadi33
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Kolego jakie wyjście liniowe domyślnie ustawione?A głośniki sprawne bo właśnie mam je podłączone przez telefon?Możesz to wyjaśnić bo nie rozumiem.
  • #9 10 Jun 2011 18:39
    svzuka
    Level 19  
    adamadi33 wrote:
    Kolego jakie wyjście liniowe domyślnie ustawione?A głośniki sprawne bo właśnie mam je podłączone przez telefon?Możesz to wyjaśnić bo nie rozumiem.
    Jak jakie ustawione??Jak jest tylko jedno....a glosniki podłaczyłem do mojego htc bo ma wejscie sluchawkowe na mini jacka i działają.

Dodano po 10 [minuty]:

ASrock 870 extreme 3 brak dzwieku ASrock 870 extreme 3 brak dzwieku ASrock 870 extreme 3 brak dzwieku ASrock 870 extreme 3 brak dzwieku
  • #10 10 Jun 2011 18:57
    adamadi33
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Mylisz pojęcia wyjście a wejście.Niech kolega lepiej zapozna się z instrukcją.
  • #11 10 Jun 2011 20:39
    svzuka
    Level 19  
    adamadi33 wrote:
    Mylisz pojęcia wyjście a wejście.Niech kolega lepiej zapozna się z instrukcją.
    Literówka,co nie zmienia faktu ze dźwięku nadal nie ma...
  • #12 11 Jun 2011 12:41
    Brick_G
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Na zrzutach widać że masz nieaktywne głośniki z tyłu (tylni panel na obudowie) (szare). Masz frontpanel w obudowie? Jeśli tak to spróbuj przez niego albo go odłącz od płyty. Możesz mieć coś źle podłączone we frontpanelu. A "skaczący wskaźnik dźwięku" będzie zawsze nawet bez głośników. Daj znać jak testy. Zresetuj ustawienia miksera Realtek.
  • #13 11 Jun 2011 13:19
    svzuka
    Level 19  
    W niedziele będe miał moja stara audigy 2, i będe z nią działac, a zintegrowana oleje.
  • #14 11 Jun 2011 13:22
    Brick_G
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    svzuka wrote:
    W niedziele będe miał moja stara audigy 2, i będe z nią działac, a zintegrowana oleje.

ok to w takim razie odepnij frontpanel dla potomności i podziel się rezultatem

Tak dla zasady i odnośnie posta poniżej wtyki te są w pełni rekonfigurowalne poprzez Jack Sense. Pewnie wybrałeś złe urządzenie. Ma być WYJŚCIE LINIOWE dla głośników pełnozakresowych.
  • #15 11 Jun 2011 14:05
    wlw_wl
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    1. Głośniki podłącz po zielone wyjście, a nie po niebieskie wejście.
    2. Sprawdź poprawność montażu płyty głównej, wyjmij ją z obudowy, podłącz zasilacz, kartę graficzną i dysk "na pająka" i sprawdź wtedy czy działa dźwięk.
  • #16 12 Jun 2011 23:35
    svzuka
    Level 19  
    Audigy se zamontowana i odrazu dźwiek jest:)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products