X

Ustawienie zeza na odbiór Hot-birda i Astry.

slavo_s2k 14 Nov 2004 16:49
  • #1 14 Nov 2004 16:49
    slavo_s2k
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Niby banalny problem,ale coś mnie przerosło, chcialem pomóc koledze bo nie mógł sobie poradzić , ale mnie się też nie udało. Zaznaczam,ze nie jestem znawca tematu...

Więc tak , z głównego konwertera ustawionego na Astre sygnał ładny i odbiór bezproblemowy, jeśli obrócę antenę na Hot-birda to równeż wszystko ok, antena odbiera bez problemu. Problemy zaczynaja sie po podłączeniu zeza. Praktycznie nie udalo mi sie złapać nawet najsłabszego sygnału z drugiego satelity (próbowalem już jako głównego i Astrę i HotBirda). U mnie w domu nie mialem z tym problemu, a tam ani rusz, z tym że np u mnie jest tak że drugi konwerter jest równolegle z głównym, a np w patrzyłem na niektóe inne anteny i widziałem, że czasami zdaża się że drugi konwerter jest pod kątem (aczkolwiek nie wiem jak to na tym zezie co mam ustawić). Dodam, ze antena jest wystarczających rozmiarów. Proszę o jakąś poradę jak to uruchomić,bo mam już tego dosyć.
  • #2 14 Nov 2004 17:52
    grzesiekm.
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    a może więcej szczegółów jaki tuner, czy dwoma kablami czy przełącznik
    przy antenie i jeden kabel?
  • #3 14 Nov 2004 18:12
    Marek-B
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Może ta strona pomoze http://www.ksw-funcard.civ.pl/
    Są zdjęcia. :)
  • #4 14 Nov 2004 19:25
    slavo_s2k
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (+1)
    grzesiekm. wrote:

a może więcej szczegółów jaki tuner, czy dwoma kablami czy przełącznik
    przy antenie i jeden kabel?

Kolega ma polsat cyfrowy (sagem) , ale ja tesowałem na moim pionku, który ma ustawione kanały na dwa konwertery i u mnie działa, od strony ustawień tunera jestem na 100% pewien że wszystko ok. Testowałem bez przełącznika, tylko kable przełaczełem ręcznie, docelowo bedzie Diseq.

Marek-B wrote:

Może ta strona pomoze http://www.ksw-funcard.civ.pl/

Zaraz zerknę, dzięki :)
  • #5 14 Nov 2004 20:39
    luki2000
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    hehe ostatnio wlasnie zakladalem u siebie zeza no wiec tak ustaw glowny konwerter na hotbirda a drugie oko po prawej stronie patrzac zza czaszy - na astre antena na zeza min. 80cm odleglosc miedzy srodkami konwerterow 6 -7 cm - co do rownoleglosci u mnie jest lekko skrecony do konwertera z hot birda :) ale zapewniam cie ze zarowno poczas rownoleglosci jaki skretu obraz jest :) a dokladniej mowiac przy skrecie lepszy mam sygnal:)
    co do opcji ze nie masz drugiego satelity to moze byc tak ze nie ustawiles portu poprawnie w odbiorniku :D
  • #6 14 Nov 2004 20:56
    pawelc
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    co do równoległości musi byc troche pod kątem w końcu to zez
  • #7 14 Nov 2004 23:08
    slavo_s2k
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    luki2000 wrote:

...ale zapewniam cie ze zarowno poczas rownoleglosci jaki skretu obraz jest...

Wiem :) bo u mnie jest obraz bardzo dobry :)

pawelc wrote:

jak wyżej, u mnie dziala bez kąta...

Dokładniej rzecz biorąc przeprowadzilem szereg testów :D
    M.in. trzymając konwerter w ręcę próbowałem lekko ruszyć anteną, tzn przesunąć ramie o tyle o ile trzeba by było konwerter był mniej więcej w tym miejscu w którym jest po przekryceniu do zeza. Ale wystarczy że ruszę minimalnie (1-2cm) i obraz już znika, powinno być coś ok 6-8cm... nie wiem co, ale coś mi się tu nie podoba...
  • #8 14 Nov 2004 23:48
    _Zbyszek_
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    jest taki program, SMWlink, liczy kąty, centymetry itp.
  • #9 15 Nov 2004 03:26
    tomarex
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Dalej nie wiadomo jak duża jest czasza. Bowiem odległość miedzy konwerterami zależy od jej wielkości - 6 do 7 cm przy ok 85 cm. Przy mniejszych i dużych konwerterach mogą się stykać ze sobą, albo może być nawet za mało miejsca na prawidłowy odbiór.
    To że obraz znika po ruszeniu 1-2 cm to prawidłowo, ale powinien się pojawić z drugiego satelity - pomyśl nad kątem padania-odbicia - inna odległość niż w zezie + wielkość czaszy?
    Konwerter zezujący powinien patrzeć na środek czaszy.
    Niestety jak wielokrotnie powtarzano najlepszym sposobem jest użycie do ustawień tunera analogowego.
    Pozdrawiam.
  • #10 15 Nov 2004 07:45
    slavo_s2k
    Level 14  
    Czasza offsetowa 90cm... praktycznie taka sama jaką mam w domu...

Ale na opcje z tunerem analogowym nie wpładłem, dzisiaj wypróbuje :D
    Dzięki za podpowiedź, zobaczymy jakie będą efekty.
  • #11 16 Nov 2004 08:22
    slavo_s2k
    Level 14  
    Uruchomione, po sprawie...

Thx for all za pomoc ! :)
  • #12 29 Jul 2009 17:50
    michal_wichita
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam
    a czy moge ustawic antene na astre and hot bird w usa na bezplatne polskie programy, jesli tak to w ktora strone i katy do gory i na dol
    thanks
  • #13 29 Jul 2009 17:57
    Doominus
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    A ziemia jest płaska czy okrągła że tak zapytam :P

Dodano po 1 [minuty]:

Nad USA nie ma żadnej satelity o nazwie astra lub hotbird więc wnioskuje że chodzi ci o satelity nad "Europą"
  • #14 29 Jul 2009 18:03
    michal_wichita
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    nie znam sie na tym kompletnie.....wiec pytania moje zapewne sa naiwne. Jestem w usa i poradzono me na przestawine anteny na satelity z polskimi bezplatnymi programami. czy jest jakas mozliwosc na inne satelity?
    Thanks
  • #15 29 Jul 2009 21:28
    KazekTP
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Do zeza potrzeba dużej anteny.
  • #16 29 Jul 2009 21:47
    dzac4
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Kol.KazekTP twoja odpowiedź jest tu nie na miejscu!
    Najpierw przeczytaj pierwszy świeży post potem dobrze się zastanów co piszesz!
    Kol.michal_wichita poszukaj w necie wykazu satelit tam jest podane jakie satelity nadają nad USA i wiem że jest dostępna TV Polonia.Co więcej trudno powiedzieć.
  • #17 10 Oct 2009 16:22
    koczisss
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Zamocowałem dziś drugi konwerter i wciąż miałem Jakość na Astrze 0. Siedziałem na dachu może z 3 godziny. Postanowiłem podłączyć bezpośrednio kabel do drugiego konwertera i był obraz z Astry, a przez przełącznik DISEqC nic. Nic nie dawała zmiana LNB. Taka sama sytuacja wynikła na Fergusonie. Bezpośrednio podłączony to działa, a przez przełącznik kicha. To myślałem więc, że mam zepsuty tenże przełącznik. Pojechałem po kolejny i sytuacja identyczna.

Zamieniłem wtyczki na przełączniku i teraz mam Astrę , a HB na obu tunerach nie ma. O co tu kurka wodna może chodzić?
  • #18 10 Oct 2009 16:57
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    koczisss wrote:
    Zamocowałem dziś drugi konwerter i wciąż miałem Jakość na Astrze 0. Siedziałem na dachu może z 3 godziny. Postanowiłem podłączyć bezpośrednio kabel do drugiego konwertera i był obraz z Astry, a przez przełącznik DISEqC nic. Nic nie dawała zmiana LNB. Taka sama sytuacja wynikła na Fergusonie. Bezpośrednio podłączony to działa, a przez przełącznik kicha. To myślałem więc, że mam zepsuty tenże przełącznik. Pojechałem po kolejny i sytuacja identyczna.

Zamieniłem wtyczki na przełączniku i teraz mam Astrę , a HB na obu tunerach nie ma. O co tu kurka wodna może chodzić?

Kolego możesz dokładniej opisać co posiadasz i jak to łączysz, jakieś ustawienia w menu dekoderó które i jakie posiadasz?
  • #19 10 Oct 2009 17:09
    koczisss
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    mihal2002 wrote:
    koczisss wrote:

Kolego możesz dokładniej opisać co posiadasz i jak to łączysz, jakieś ustawienia w menu dekoderó które i jakie posiadasz?

Jeden tuner to Nbox biały, a drugi to Ferguson Ariva 200.
    Na obu tunerach to samo. Jeśli podłącze dodatkowy konwerter bezpośrednio, to mam kanały z Astry. Gdy podłączę Diseqc to mam tylko HB, jeśli podłączę pod lnb1 na obu tunerach, gdy pod lnb1 podłączę drugi konwerter to mam tylko astrę.

Podłączyłem to tak, z konwertera HB przewód do przełącznika lnb1, a drugi z astry do lnb2.

Porty mam ustawione tak samo i nic, tzn. w boxie LNB1 i LNB2, a w Fergusonie port 1 i port 2.
    Oczywiście podłaczałem to zamiennie, aby sprawdzić czy na drugim dekoderze jest ten sam problem. Docelowo ZEZ ma być na Ferdku.
    Jak wspomniałem wcześniej kupiłem drugi przełącznik i sytuacja jest taka sama.

Pierwszy przełącznik to Przełącznik DiSEqC 2.0 - 2/1 NS-21E , a drugi to Vector DISEqC 2x1 SWITCH.

Nie wiem, może badziewie, ale oba niedziałające?
  • #20 10 Oct 2009 17:25
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    N boxy mogą być wybredne co do diseqa i trzeba będzie dopasować jakiś.
    Co do arivy to jeszcze w tym dekoderze nie stosowałem diseqa ale teoretycznie feguson nie miał problemów z przełącznikami.
    Najwyraźniej masz przyczynę w disequ.
  • #21 10 Oct 2009 18:28
    koczisss
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    mihal2002 wrote:
    N boxy mogą być wybredne co do diseqa i trzeba będzie dopasować jakiś.
    Co do arivy to jeszcze w tym dekoderze nie stosowałem diseqa ale teoretycznie feguson nie miał problemów z przełącznikami.
    Najwyraźniej masz przyczynę w disequ.

No tak. Dziś udało mi się zwrócić ten, który kopiłem. Ale nie we wszystkich sklepach to przejdzie i jak tu dopasować?
  Search 4 million + Products
Browse Products