X

Wirusy - jak usun±ć ?

nictek 14 Nov 2004 17:46
  • #1 14 Nov 2004 17:46
    nictek
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam mam wirusy takie jak w zał±czniku
    wykrył norton ale niemożna usun±ć
  • #2 14 Nov 2004 17:47
    Dominik S
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    zobacz programem adaware 6
  • #3 14 Nov 2004 17:54
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Sciagnij hijackthis znajdz odpowiednie wpisy, usun zresetuj komputer, przeskanuj antyvirusem.Albo Start->Uruchom->msconfig i zobacz czy nie ma ich dodanych do autostartu jak sa to odznacz, o ile masz msconfig ;-)
  • #4 15 Nov 2004 08:05
    Baximus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Zapisz sobie nazwy plików - uruchom komputer w trybie awaryjnym (F8 przy starcie) i skasuj je ręcznie lub uruchom ponownie Adware w tym trybie (niestety skanowanie trwa wtedy bardzo długo).
  • #5 15 Nov 2004 08:50
    paweliw
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Z menu Dodaj-usuń programy usuń Windows SyncroAd. SprawdĽ w msconfig czy nie ma wpisów: Windows SyncroAd, SyncroAd lub podobnych jeżeli s± to je usuń.
    Fizycznie usuń katalog (katalogi jeżeli występuj±) na dysku
    C:\Windows\System\Windows SyncroAd\
    C:\Windows\System32\Windows SyncroAd\
    C:\program Files\Windows SyncroAd\
    Lub podobne zawieraj±ce frazę SyncroAd.
    Przeszukaj dysk na występowanie pliku SyncroAd.exe i ide21201.vxd i wszystkie usuń.
    Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i sprawdĽ raz jeszcze wszystkie czynno¶ci jak wyżej.
    Jeżeli pojawi sie gdziekolwiek SyncroAd lub ide21201.vxd usuń i przeskanuj komputer najnowsz± wersj± Ad-aware personal http://www.lavasoft.de/software/adaware/
  • #6 15 Nov 2004 23:22
    frisar
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    BEZWZGLĘDNIE POLECAM AVG ZA FREE I PO RPOSTU NIE ZAMULA PC W POROWNANIU Z NORTONEM JA BYM TO PO RPOSTU......
    PELNA NAZWA AVG ANTYVIRUS GUARD(NIEMIECKIEJ PRODUKCJI ALE NAPRAWDE ODWALILI KAWAL DOBREJ ROBOTY SZYBKI DOKLADNY I EFEKTYWNY!!!)
  • #7 16 Nov 2004 01:32
    Dominik S
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    tak ale je¶li dany program czy wirus jest aktywny (załanczany przy starcie) to żadem program go nieusunie
    ja bym wyłonczył w autostarcie i adware 6
  • #8 16 Nov 2004 13:22
    HenryK3
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli znasz ¶cieżkę dostępu to można uruchomić komputer z dyskietki startowej i usun±ć plik w DOSie.
    Oczywi¶cie nie uda się je¶li partycja jest w systemie NTFS.
  • #9 16 Nov 2004 16:34
    N_O_B_I
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam ogromna prosbe do uzytkownikow tego forum bo mam straszny problem ..

Mam w systemie wirusa ktory nazywa sie sasser .. pojawia mi sie okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
    Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam
  • #10 16 Nov 2004 16:41
    Removed
    Helpful post? (0)
    N_O_B_I wrote:
    Witam.

Mam w systemie wirusa ktory nazywa się sasser .. pojawia mi się okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
    Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Najpierw jak Ci się pojawi komunikat że masz 60 sekund to szybciutko: Start -> Uruchom -> shutdown -a
    Teraz możesz już go naprawiać :D
    Najpier antyvir, np. Mks skaner online
    Następnie ¶ci±gnij z jaki¶ stron pliki: WindowsXP-KB835732-x86-PLK.exe i WindowsXP-KB823980-x86-PLK.exe

suwanie robaka Sasser

Korporacja Microsoft udostępniła narzędzie pomocne w usunięciu robaka Sasser. Użytkownicy, którzy podejrzewaj± że ich system został zainfekowany powinni post±pić według poniższych kroków.

1. Wł±cz zaporę sieciow±

Przed przyst±pieniem do następnych kroków w usuwaniu robaka powinni¶my sprawdzić czy firewall został uaktywniony. Firewall ograniczy wyniki infekcji robakiem.

2. Zainstaluj wymagane aktualizacje

Następnym krokiem jest zainstalowanie dostępnych aktualizacji, szczególnie poprawki bezpieczeństwa 835732, która została udostępniona w biuletynie bezpieczeństwa MS04-011.

3. Sprawdzenie systemu i usunięcie robaka Sasser

Należy pobrać narzędzie do sprawdzenia systemu i usuwania robaka Sasser, które jest dostępne na stronie Microsoft.com.

4. Skorzystanie z innych dostępnych narzędzi

W wypadku wyst±pienia problemów z udostępnionym narzędziem można skorzystać z jednego z bezpłatnych programów pomocnych w usunięciu robaka.

Computer Associates

F-secure

Network Associates

Norman

Panda

Sophos

Symantec

Trend Micro
  • #11 16 Nov 2004 16:50
    N_O_B_I
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    PICIA wrote:
    N_O_B_I wrote:
    Witam.

Mam w systemie wirusa ktory nazywa się sasser .. pojawia mi się okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
    Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Najpierw jak Ci się pojawi komunikat że masz 60 sekund to szybciutko: Start -> Uruchom -> shutdown -a
    Teraz możesz już go naprawiać :D
    Najpier antyvir, np. Mks skaner online
    Następnie ¶ci±gnij z jaki¶ stron pliki: WindowsXP-KB835732-x86-PLK.exe i WindowsXP-KB823980-x86-PLK.exe

suwanie robaka Sasser

Korporacja Microsoft udostępniła narzędzie pomocne w usunięciu robaka Sasser. Użytkownicy, którzy podejrzewaj± że ich system został zainfekowany powinni post±pić według poniższych kroków.

1. Wł±cz zaporę sieciow±

Przed przyst±pieniem do następnych kroków w usuwaniu robaka powinni¶my sprawdzić czy firewall został uaktywniony. Firewall ograniczy wyniki infekcji robakiem.

2. Zainstaluj wymagane aktualizacje

Następnym krokiem jest zainstalowanie dostępnych aktualizacji, szczególnie poprawki bezpieczeństwa 835732, która została udostępniona w biuletynie bezpieczeństwa MS04-011.

3. Sprawdzenie systemu i usunięcie robaka Sasser

Należy pobrać narzędzie do sprawdzenia systemu i usuwania robaka Sasser, które jest dostępne na stronie Microsoft.com.

4. Skorzystanie z innych dostępnych narzędzi

W wypadku wyst±pienia problemów z udostępnionym narzędziem można skorzystać z jednego z bezpłatnych programów pomocnych w usunięciu robaka.

Computer Associates

F-secure

Network Associates

Norman

Panda

Sophos

Symantec

Trend Micro

Dzieki ale czy mogłbys to napisac tak na chlopski rozum ? :D :D
    Albo jak cos to podac linki bardzo bym prosił.

P.S
    Wiesz bo taki typ powiedział mi ze mam sciagnac programy fix sasser.exe .. i service pack 2 windows update i po kłopocie :]

Jak cos to zapraszam na gg moj nr to 3042955

Pozdrawiam
  • #12 16 Nov 2004 16:56
    Removed
    Helpful post? (0)
    fix jak najbardziej
  • #13 16 Nov 2004 16:58
    fisto
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    ja proponuje użyć mksvir on-line jak nie poskutkuje spróbuj zarażone pliki usun±ć w trybie MS-dos kazdego tak sie pozbedziesz
  • #14 16 Nov 2004 19:16
    paweliw
    Spec od komputerów
  Search 4 million + Products
Browse Products