Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wirusy - jak usunąć ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Wirusy - jak usunąć ?
Autor
Wiadomość
nictek
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 14 Lis 2004 17:46   

Wirusy - jak usunąć ?

Witam mam wirusy takie jak w załączniku
wykrył norton ale niemożna usunąć

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2004 17:46   

Powrót do góry

Dominik S
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 14 Lis 2004 17:47   

Wirusy - jak usunąć ?

zobacz programem adaware 6
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Warszawa

Post#3 14 Lis 2004 17:54   

Wirusy - jak usunąć ?

Sciagnij hijackthis znajdz odpowiednie wpisy, usun zresetuj komputer, przeskanuj antyvirusem.Albo Start->Uruchom->msconfig i zobacz czy nie ma ich dodanych do autostartu jak sa to odznacz, o ile masz msconfig ;-)
Powrót do góry

Baximus
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Jelenia Góra

Post#4 15 Lis 2004 08:05   

Re: Wirusy - jak usunąć ?

Zapisz sobie nazwy plików - uruchom komputer w trybie awaryjnym (F8 przy starcie) i skasuj je ręcznie lub uruchom ponownie Adware w tym trybie (niestety skanowanie trwa wtedy bardzo długo).
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 15 Lis 2004 08:50   

Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Z menu Dodaj-usuń programy usuń Windows SyncroAd. Sprawdź w msconfig czy nie ma wpisów: Windows SyncroAd, SyncroAd lub podobnych jeżeli są to je usuń.
Fizycznie usuń katalog (katalogi jeżeli występują) na dysku
C:\Windows\System\Windows SyncroAd\
C:\Windows\System32\Windows SyncroAd\
C:\program Files\Windows SyncroAd\
Lub podobne zawierające frazę SyncroAd.
Przeszukaj dysk na występowanie pliku SyncroAd.exe i ide21201.vxd i wszystkie usuń.
Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i sprawdź raz jeszcze wszystkie czynności jak wyżej.
Jeżeli pojawi sie gdziekolwiek SyncroAd lub ide21201.vxd usuń i przeskanuj komputer najnowszą wersją Ad-aware personal http://www.lavasoft.de/software/adaware/
Powrót do góry

frisar
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 15 Lis 2004 23:22   

BEZWZGLĘDNIE POLECAM AVG ZA FREE I PO RPOSTU NIE ZAMULA PC W POROWNANIU Z NORTONEM JA BYM TO PO RPOSTU......
PELNA NAZWA AVG ANTYVIRUS GUARD(NIEMIECKIEJ PRODUKCJI ALE NAPRAWDE ODWALILI KAWAL DOBREJ ROBOTY SZYBKI DOKLADNY I EFEKTYWNY!!!)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2004 23:22   

Powrót do góry

Dominik S
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 16 Lis 2004 01:32   

Wirusy - jak usunąć ?

tak ale jeśli dany program czy wirus jest aktywny (załanczany przy starcie) to żadem program go nieusunie
ja bym wyłonczył w autostarcie i adware 6
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2004 01:32   

Powrót do góry

HenryK3
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Jaworzno

Post#8 16 Lis 2004 13:22   

Jeżeli znasz ścieżkę dostępu to można uruchomić komputer z dyskietki startowej i usunąć plik w DOSie.
Oczywiście nie uda się jeśli partycja jest w systemie NTFS.
Powrót do góry

N_O_B_I
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rzeszów

Post#9 16 Lis 2004 16:34   

Witam.
Mam ogromna prosbe do uzytkownikow tego forum bo mam straszny problem ..

Mam w systemie wirusa ktory nazywa sie sasser .. pojawia mi sie okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2004 16:34   

Powrót do góry

Usunięty

Post#10 16 Lis 2004 16:41   

N_O_B_I napisał:
Witam.

Mam w systemie wirusa ktory nazywa się sasser .. pojawia mi się okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Najpierw jak Ci się pojawi komunikat że masz 60 sekund to szybciutko: Start -> Uruchom -> shutdown -a
Teraz możesz już go naprawiać :D
Najpier antyvir, np. Mks skaner online
Następnie ściągnij z jakiś stron pliki: WindowsXP-KB835732-x86-PLK.exe i WindowsXP-KB823980-x86-PLK.exe

suwanie robaka Sasser

Korporacja Microsoft udostępniła narzędzie pomocne w usunięciu robaka Sasser. Użytkownicy, którzy podejrzewają że ich system został zainfekowany powinni postąpić według poniższych kroków.

1. Włącz zaporę sieciową

Przed przystąpieniem do następnych kroków w usuwaniu robaka powinniśmy sprawdzić czy firewall został uaktywniony. Firewall ograniczy wyniki infekcji robakiem.

2. Zainstaluj wymagane aktualizacje

Następnym krokiem jest zainstalowanie dostępnych aktualizacji, szczególnie poprawki bezpieczeństwa 835732, która została udostępniona w biuletynie bezpieczeństwa MS04-011.

3. Sprawdzenie systemu i usunięcie robaka Sasser

Należy pobrać narzędzie do sprawdzenia systemu i usuwania robaka Sasser, które jest dostępne na stronie Microsoft.com.

4. Skorzystanie z innych dostępnych narzędzi

W wypadku wystąpienia problemów z udostępnionym narzędziem można skorzystać z jednego z bezpłatnych programów pomocnych w usunięciu robaka.

Computer Associates

F-secure

Network Associates

Norman

Panda

Sophos

Symantec

Trend Micro
Powrót do góry

N_O_B_I
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rzeszów

Post#11 16 Lis 2004 16:50   

PICIA napisał:
N_O_B_I napisał:
Witam.

Mam w systemie wirusa ktory nazywa się sasser .. pojawia mi się okienko co chwile ze za 60 sek system zostanie ponownie uruchomiony.Moze mi ktos pilnie napisac jak zlikwidowac tego wirusa ?
Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Najpierw jak Ci się pojawi komunikat że masz 60 sekund to szybciutko: Start -> Uruchom -> shutdown -a
Teraz możesz już go naprawiać :D
Najpier antyvir, np. Mks skaner online
Następnie ściągnij z jakiś stron pliki: WindowsXP-KB835732-x86-PLK.exe i WindowsXP-KB823980-x86-PLK.exe

suwanie robaka Sasser

Korporacja Microsoft udostępniła narzędzie pomocne w usunięciu robaka Sasser. Użytkownicy, którzy podejrzewają że ich system został zainfekowany powinni postąpić według poniższych kroków.

1. Włącz zaporę sieciową

Przed przystąpieniem do następnych kroków w usuwaniu robaka powinniśmy sprawdzić czy firewall został uaktywniony. Firewall ograniczy wyniki infekcji robakiem.

2. Zainstaluj wymagane aktualizacje

Następnym krokiem jest zainstalowanie dostępnych aktualizacji, szczególnie poprawki bezpieczeństwa 835732, która została udostępniona w biuletynie bezpieczeństwa MS04-011.

3. Sprawdzenie systemu i usunięcie robaka Sasser

Należy pobrać narzędzie do sprawdzenia systemu i usuwania robaka Sasser, które jest dostępne na stronie Microsoft.com.

4. Skorzystanie z innych dostępnych narzędzi

W wypadku wystąpienia problemów z udostępnionym narzędziem można skorzystać z jednego z bezpłatnych programów pomocnych w usunięciu robaka.

Computer Associates

F-secure

Network Associates

Norman

Panda

Sophos

Symantec

Trend Micro

Dzieki ale czy mogłbys to napisac tak na chlopski rozum ? :D :D
Albo jak cos to podac linki bardzo bym prosił.

P.S
Wiesz bo taki typ powiedział mi ze mam sciagnac programy fix sasser.exe .. i service pack 2 windows update i po kłopocie :]

Jak cos to zapraszam na gg moj nr to 3042955

Pozdrawiam
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 16 Lis 2004 16:56   

fix jak najbardziej
Powrót do góry

fisto
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 16 Lis 2004 16:58   

ja proponuje użyć mksvir on-line jak nie poskutkuje spróbuj zarażone pliki usunąć w trybie MS-dos kazdego tak sie pozbedziesz
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Bydgoszcz

Post#14 16 Lis 2004 19:16   

Tutaj masz "obrazowo" to co napisał PICIA http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?s=9f959affeb91ec1995371d2636702152&showtopic=12532
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Wirusy - jak usunąć ?
Strona 1 z 1