Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 13 Cze 2011 21:43
    pinioo89
    Poziom 8  

Witam

VW Golf IV 1.9 TDI 90 km 2000r.

Dzisiaj mam takie nie typowe pytanie od jakiegoś czasu trapi mnie przygoda, mianowicie wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki gasną przekręcam kluczyk do końca i cisza..... nic nie cyka rozrusznik nie kręci po wyciągnięciu kluczyka i powtórce tych samych czynności to samo. Po odpaleniu samochodu na tak zwanego pycha odpala bez problemu przejadę 2 lub 3 km gaszę silnik przekręcam kluczyk odpala od szczała pierwsza myśl szczotki w rozruszniku się zawieszają więc wymienione 3 tygodnie spokoju i znowu to samo więc tym razem wymieniony blinder (elektromagnes) który powoduje rozruch rozrusznika czy jakoś tak miesiąc czasu spokój i wczoraj to samo się przydarzyło nie mam więcej pomysłów dlatego pomóżcie dodam jeszcze że kostka stacyjki też była podmieniana i nic na krótko też było próbowane i też nic nie odpala. W komputerze żadne błędy nie wyskakują.

• #2 13 Cze 2011 21:56
    zeimp
    Moderator Samochody

Wykonaj poprawnie naprawę rozrusznika. Domniemam, że prąd po stacyjce dochodzi do rozrusznika. Sprawdż też profilaktycznie masę na silniku. Komputer nie ma nic do tego.

• #3 13 Cze 2011 22:03
    MARKSON43
    Poziom 18  

Ja niedawno robilem gościowi golf III i mial takie same objawy.Przyczyna:przewód masowy do silnika(nie do masy pojazdu).Przewód byl przykręcony idealnie i śilno że ciężko go bylo odkręcić ale po odkręceniu sama spalenizna ąż czarno a z zewnątrz oczka nie bylo żadnych oznak nieprzewodnośći.Problem zniknol!No ale przyczyna może być inna.....

• #4 13 Cze 2011 22:12
    Sztomel
    Poziom 34  

No nie, ciężko się kapnąć (mierząc prąd multimetrem) gdzie on dochodzi. Boże jak to dobrze, że potrafię ruszyć głową mimo, iż z moim wykształceniem nie dostanę nigdzie zatrudnienia.

• #5 15 Cze 2011 19:07
    pinioo89
    Poziom 8  

Ostatnio jaki jeszcze problem zauważyłem to jak mam otwarte drzwi i światło wewnątrz się pali i jak dodaje gazu to ono przygasa może to być jeszcze coś od akumulatora ?

• #6 15 Cze 2011 20:56
    wopor
    Poziom 32  

:D , kol sztomel podzielam Twą radość, pinioo a nie łaska posprawdzać wsio ,napiecia, masy ,rozrusznik sprawdza sie po naprawie, MASY SPRAWDŻ I dopiero nudż :D , powodzenia.

• #7 19 Cze 2011 03:44
    anaba255
    Poziom 16  

Wymień kostkę w stacyjce, koszt niewielki, na pewno nie zaszkodzi :wink:

• #8 19 Cze 2011 04:23
    andrzejluczuk
    Poziom 17  

anaba255 napisał:
    Wymień kostkę w stacyjce, koszt niewielki, na pewno nie zaszkodzi :wink:

Może Ty sobie wymień w aucie kostke stacyjki co? Na pewno nie zaszkodzi...
    Nie wymienia się bezsensownie części, tylko mierzy, myśli i na tej podstawie ustala co trzeba zrobić/wymieniić.

• #9 19 Cze 2011 11:21
    anaba255
    Poziom 16  

Tylko właśnie ta kostka to częsta przyczyna takich objawów, lubi sie wypalać. Każdy dobry elektryk Ci to powie. Tylko nie doczytałem, że kolega już wymienił :shii:

• #10 23 Lip 2011 10:48
    pinioo89
    Poziom 8  

Witam

dawno się nie odzywałem ale po waszych poradach z czyszczeniem masy na silniku miałem o dziwo spokoju przez dobry miesiąc :) do wczoraj :) powiem na wstępie ze przez tydzień padało może to ma związek z jakimś zawilgoceniem wczoraj zdarzyło się to samo czyli wsiadam przekręcam kluczyk lampki gasną wszystko extra i cisza :) odkryłem nie wiem może zbieg okoliczności otwieram szybę (szyby elektryczne) zamykam ponownie przekręcam kluczyk pachhhh odpalił potem go wyłączałem włączałem 10 razy za każdym razem zapalił przyjechałem do garażu i wszystko exta. Dzisiaj rano znowu to samo nie odpala podnoszenie i opuszczanie szyb nic nie pomogło trzeba było go odpali na pych tak zwany odpalił przejechał 10 km i na razie odpala.

przypomnę rozrusznik sprawdzony jest sprawny, bindeks (elektromagnes który powoduje impuls na rozrusznik) nowy kostka stacyjki nowa podmieniana itp masa wyczyszczona

może jakieś nowe rady ? bo jeździć z myślą że może nie odpalić nie jest fajne :) pomóżcie.

• #11 23 Lip 2011 12:25
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

No to chyba widać, że prądowy na stacyjkę nie podaje właściwego zasilania. Dołącz kontrolkę i będziesz widział ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie może to być kwestia masy/zasilania na skrzynkę przekaźników/bezpieczników.

• #12 23 Lip 2011 12:32
    pinioo89
    Poziom 8  

jak mam to zrobić możesz podać jakieś szczegóły ?

albo gdzie znajduje się ta masa idąca do tych przekaźników ?

• #13 23 Lip 2011 12:42
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Mierząc spadki napięć lub kontrolką. Ciężko zobaczyć punkty mocowania masy?

• #14 23 Lip 2011 13:40
    trans-serwis
    Poziom 39  

Pawel wawa czy mógłbyś rozwinąć myśl o pomiarze spadków napięć?

• #15 23 Lip 2011 13:46
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Jasne, tam siada zasilanie, gdzieś powstaje brak kontaktu, spadek napięć mierzysz odpowiednio plus lub minus akumulatora z przewodem prądowym lub odpowiednio masowym. Zawsze między dwoma plusami lub dwoma masami.

• #16 31 Lip 2011 12:54
    anaba255
    Poziom 16  

Proponuje sprawdzic mase, ostatnio u siebie miałem taki dziwny przypadek. Dopiero przeniesienie masy w inne miejsce przyniosło stały efekt, czyszczenie pomagało na jedno, dwa odpalenia.

• #17 25 Sie 2011 19:19
    mflash
    Poziom 9  

pinioo89 napisał:
    Witam

VW Golf IV 1.9 TDI 90 km 2000r.

Dzisiaj mam takie nie typowe pytanie od jakiegoś czasu trapi mnie przygoda, mianowicie wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki gasną przekręcam kluczyk do końca i cisza..... nic nie cyka rozrusznik nie kręci po wyciągnięciu kluczyka i powtórce tych samych czynności to samo. Po odpaleniu samochodu na tak zwanego pycha odpala bez problemu przejadę 2 lub 3 km gaszę silnik przekręcam kluczyk odpala od szczała pierwsza myśl szczotki w rozruszniku się zawieszają więc wymienione 3 tygodnie spokoju i znowu to samo więc tym razem wymieniony blinder (elektromagnes) który powoduje rozruch rozrusznika czy jakoś tak miesiąc czasu spokój i wczoraj to samo się przydarzyło nie mam więcej pomysłów dlatego pomóżcie dodam jeszcze że kostka stacyjki też była podmieniana i nic na krótko też było próbowane i też nic nie odpala. W komputerze żadne błędy nie wyskakują.

Kolego daj znać jak poradziłeś sobie z problemem.
    Mam to samo :(
    Dziś trafiła mi się okazja aby wyprać fotele odkurzaczem piorącym, no i prałem fotele i "boczki" w drzwiach a że wiadomo odkurzacz ten psika wodą może i zalałem delikatnie przewody elektryczne w dziwach od pasażera. Rano zobaczę czy odpali. No bo po skończonej pracy (myciu) to ani "dy chnie", a do tej pory nie było żadnych oznak aby się psuł.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty