Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Golf IV 1.9 TDI po przekręceniu kluczyka cisza

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> VW Golf IV 1.9 TDI po przekręceniu kluczyka cisza
Autor
Wiadomość
pinioo89
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 13 Cze 2011 21:43   

VW Golf IV 1.9 TDI po przekręceniu kluczyka cisza

Witam

VW Golf IV 1.9 TDI 90 km 2000r.

Dzisiaj mam takie nie typowe pytanie od jakiegoś czasu trapi mnie przygoda, mianowicie wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki gasną przekręcam kluczyk do końca i cisza..... nic nie cyka rozrusznik nie kręci po wyciągnięciu kluczyka i powtórce tych samych czynności to samo. Po odpaleniu samochodu na tak zwanego pycha odpala bez problemu przejadę 2 lub 3 km gaszę silnik przekręcam kluczyk odpala od szczała pierwsza myśl szczotki w rozruszniku się zawieszają więc wymienione 3 tygodnie spokoju i znowu to samo więc tym razem wymieniony blinder (elektromagnes) który powoduje rozruch rozrusznika czy jakoś tak miesiąc czasu spokój i wczoraj to samo się przydarzyło nie mam więcej pomysłów dlatego pomóżcie dodam jeszcze że kostka stacyjki też była podmieniana i nic na krótko też było próbowane i też nic nie odpala. W komputerze żadne błędy nie wyskakują.
Powrót do góry

zeimp
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Bergen.

Post#2 13 Cze 2011 21:56   

Re: VW Golf IV 1.9 TDI po przekręceniu kluczyka cisza

Wykonaj poprawnie naprawę rozrusznika. Domniemam, że prąd po stacyjce dochodzi do rozrusznika. Sprawdż też profilaktycznie masę na silniku. Komputer nie ma nic do tego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2011 21:56   

Powrót do góry

MARKSON43
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Rzeszów

Post#3 13 Cze 2011 22:03   

Ja niedawno robilem gościowi golf III i mial takie same objawy.Przyczyna:przewód masowy do silnika(nie do masy pojazdu).Przewód byl przykręcony idealnie i śilno że ciężko go bylo odkręcić ale po odkręceniu sama spalenizna ąż czarno a z zewnątrz oczka nie bylo żadnych oznak nieprzewodnośći.Problem zniknol!No ale przyczyna może być inna.....
Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#4 13 Cze 2011 22:12   

No nie, ciężko się kapnąć (mierząc prąd multimetrem) gdzie on dochodzi. Boże jak to dobrze, że potrafię ruszyć głową mimo, iż z moim wykształceniem nie dostanę nigdzie zatrudnienia.
Powrót do góry

pinioo89
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 15 Cze 2011 19:07   

Ostatnio jaki jeszcze problem zauważyłem to jak mam otwarte drzwi i światło wewnątrz się pali i jak dodaje gazu to ono przygasa może to być jeszcze coś od akumulatora ?
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#6 15 Cze 2011 20:56   

:D , kol sztomel podzielam Twą radość, pinioo a nie łaska posprawdzać wsio ,napiecia, masy ,rozrusznik sprawdza sie po naprawie, MASY SPRAWDŻ I dopiero nudż :D , powodzenia.
Powrót do góry

anaba255
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Cze-wa

Post#7 19 Cze 2011 03:44   

Wymień kostkę w stacyjce, koszt niewielki, na pewno nie zaszkodzi :wink:
Powrót do góry

andrzejluczuk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gliwice

Post#8 19 Cze 2011 04:23   

anaba255 napisał:
Wymień kostkę w stacyjce, koszt niewielki, na pewno nie zaszkodzi :wink:

Może Ty sobie wymień w aucie kostke stacyjki co? Na pewno nie zaszkodzi...
Nie wymienia się bezsensownie części, tylko mierzy, myśli i na tej podstawie ustala co trzeba zrobić/wymieniić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2011 04:23   

Powrót do góry

anaba255
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 19 Cze 2011 11:21   

Tylko właśnie ta kostka to częsta przyczyna takich objawów, lubi sie wypalać. Każdy dobry elektryk Ci to powie. Tylko nie doczytałem, że kolega już wymienił :shii:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2011 11:21   

Powrót do góry

pinioo89
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 Post autora tematu 23 Lip 2011 10:48   

Witam

dawno się nie odzywałem ale po waszych poradach z czyszczeniem masy na silniku miałem o dziwo spokoju przez dobry miesiąc :) do wczoraj :) powiem na wstępie ze przez tydzień padało może to ma związek z jakimś zawilgoceniem wczoraj zdarzyło się to samo czyli wsiadam przekręcam kluczyk lampki gasną wszystko extra i cisza :) odkryłem nie wiem może zbieg okoliczności otwieram szybę (szyby elektryczne) zamykam ponownie przekręcam kluczyk pachhhh odpalił potem go wyłączałem włączałem 10 razy za każdym razem zapalił przyjechałem do garażu i wszystko exta. Dzisiaj rano znowu to samo nie odpala podnoszenie i opuszczanie szyb nic nie pomogło trzeba było go odpali na pych tak zwany odpalił przejechał 10 km i na razie odpala.

przypomnę rozrusznik sprawdzony jest sprawny, bindeks (elektromagnes który powoduje impuls na rozrusznik) nowy kostka stacyjki nowa podmieniana itp masa wyczyszczona

może jakieś nowe rady ? bo jeździć z myślą że może nie odpalić nie jest fajne :) pomóżcie.
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#11 23 Lip 2011 12:25   

No to chyba widać, że prądowy na stacyjkę nie podaje właściwego zasilania. Dołącz kontrolkę i będziesz widział ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie może to być kwestia masy/zasilania na skrzynkę przekaźników/bezpieczników.
Powrót do góry

pinioo89
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 Post autora tematu 23 Lip 2011 12:32   

jak mam to zrobić możesz podać jakieś szczegóły ?

albo gdzie znajduje się ta masa idąca do tych przekaźników ?
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 23 Lip 2011 12:42   

Mierząc spadki napięć lub kontrolką. Ciężko zobaczyć punkty mocowania masy?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2011 12:42   

Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#14 23 Lip 2011 13:40   

Pawel wawa czy mógłbyś rozwinąć myśl o pomiarze spadków napięć?
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 23 Lip 2011 13:46   

Jasne, tam siada zasilanie, gdzieś powstaje brak kontaktu, spadek napięć mierzysz odpowiednio plus lub minus akumulatora z przewodem prądowym lub odpowiednio masowym. Zawsze między dwoma plusami lub dwoma masami.
Powrót do góry

anaba255
Poziom 14
Poziom 14

Post#16 31 Lip 2011 12:54   

Proponuje sprawdzic mase, ostatnio u siebie miałem taki dziwny przypadek. Dopiero przeniesienie masy w inne miejsce przyniosło stały efekt, czyszczenie pomagało na jedno, dwa odpalenia.
Powrót do góry

mflash
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: lublin

Post#17 25 Sie 2011 19:19   

pinioo89 napisał:
Witam

VW Golf IV 1.9 TDI 90 km 2000r.

Dzisiaj mam takie nie typowe pytanie od jakiegoś czasu trapi mnie przygoda, mianowicie wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki gasną przekręcam kluczyk do końca i cisza..... nic nie cyka rozrusznik nie kręci po wyciągnięciu kluczyka i powtórce tych samych czynności to samo. Po odpaleniu samochodu na tak zwanego pycha odpala bez problemu przejadę 2 lub 3 km gaszę silnik przekręcam kluczyk odpala od szczała pierwsza myśl szczotki w rozruszniku się zawieszają więc wymienione 3 tygodnie spokoju i znowu to samo więc tym razem wymieniony blinder (elektromagnes) który powoduje rozruch rozrusznika czy jakoś tak miesiąc czasu spokój i wczoraj to samo się przydarzyło nie mam więcej pomysłów dlatego pomóżcie dodam jeszcze że kostka stacyjki też była podmieniana i nic na krótko też było próbowane i też nic nie odpala. W komputerze żadne błędy nie wyskakują.

Kolego daj znać jak poradziłeś sobie z problemem.
Mam to samo :(
Dziś trafiła mi się okazja aby wyprać fotele odkurzaczem piorącym, no i prałem fotele i "boczki" w drzwiach a że wiadomo odkurzacz ten psika wodą może i zalałem delikatnie przewody elektryczne w dziwach od pasażera. Rano zobaczę czy odpali. No bo po skończonej pracy (myciu) to ani "dy chnie", a do tej pory nie było żadnych oznak aby się psuł.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> VW Golf IV 1.9 TDI po przekręceniu kluczyka cisza
Strona 1 z 1