X

Corsa C umiejscowienie przycisku serwisowego alarmu t.i.g.a qx002

14 Jun 2011 11:55 JAjakicek
  • #1 14 Jun 2011 11:55
    jakicek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witajcie,

W mojej Corsie C musiałem wymienić akumulator - skutkiem tego było przejście alarmu w tryb serwisowy. Aby z niego wyjść należy uzyć przycisku serwisowego - problem tylko w tym, że nie mogę go znaleźć. Alarm był montowany fabrycznie. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • #2 14 Jun 2011 12:25
    wiesiekj

Level 26  
    Helpful post? (0)
    Tak, prawie każdy użytkownika alarmu szuka dopiero jak jest problem.
    Śrubokręt w łapki i do dzieła.
    Od kontrolki do centralki, od centralki po kabelku do przycisku.
  • #3 14 Jun 2011 12:39
    jakicek
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Bardzo dziekuję za wyczerpującą odpowiedź - forum jest po to, żeby ludzie mogli sobie pomagać, a jeśli celem Twojej wypowiedzi było nabicie kolejego posta to gratuluję.
  • #4 14 Jun 2011 12:45
    andrzejluczuk
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    jakicek wrote:
    Bardzo dziekuję za wyczerpującą odpowiedź - forum jest po to, żeby ludzie mogli sobie pomagać, a jeśli celem Twojej wypowiedzi było nabicie kolejego posta to gratuluję.

Myślę, że niepotrzebnie się unosisz. Nikt z forumowiczów nie wie gdzie "Twój" instalator zapodał "valeta" i tu trudno inaczej pomóc jak zaproponować to, co przeczytałeś. Ja montuje z lewej strony kolumny, kolega wyżej może montować w schowku pasażera- to indywidualna sprawa. W takim przypadku masz trzy wyjścia:
    1 - zainteresować się swoim autem i wypytać instalatora gdzie co jest
    2- zakasać rękawy i poszukać metodą przytoczoną przez kolegę wyżej
    3- podjechać do warsztatu aby Ci to odszukali za drobną opłatą.
  • #5 14 Jun 2011 12:58
    jakicek
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    ja się absolutnie nie unoszę:)

chodzi tylko o to, że chwilowo nie mam jak rozebać auta ani pojechać do warsztatu (wydawało mi się to oczywiste) i dlatego pytam na forum - być może ktoś rozwiązywał juz podobny problem.

Oczywiście sprawdzę koło kolumny kierowcy i w schowku. Dziekuję za pomoc
  • #6 14 Jun 2011 14:53
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Helpful post? (0)
    Gdyby w każdej Corsie C przycisk awaryjny był w tym samym miejscu, to amatorzy cudzej własności mieliby bardzo ułatwione zadanie.
    Twój alarm nie był montowany fabrycznie, tylko w salonie sprzedaży przez elektronika (zazwyczaj na zlecenie nabywcy samochodu).
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products