X

Pralka Samsung nie pobiera wody

ugarte 14 Jun 2011 20:16
  • #1 14 Jun 2011 20:16
    ugarte
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam pytanie, wyminiłem ostatnio pralkę na nową - Samsung. Przy próbie pierwszego prania, pralka nie ciągnie wody. Podłączyłem wąż do źródła wody, po uruchomieniu słyszę z tyłu ze się coś załącza i buczy...(pomka?) ale zadna woda nie wpływa do pralki, czekam kilkanaście sekund i wyłączam bo nie wiem czy coś nie zepsuje jak nie będzie wody. Odpiąłem wąż od wody i sprawdzałem manualnie czy zasysa coś ale nic nie ciągnie(powinien?). Nie znam się na pralkach więc wybaczcie jeśli jakieś pytanie wydaje się głupie. Nie wiem czy czekać dłużej i zobaczyć co się dzieje... Czy jakoś inaczej przetestować?

edit: Samsung WF 0500 NUV
    Dzieki za odpowiedzi.

W tytule tematu należy podać model urządzenia!
    <skryn>
  • #2 14 Jun 2011 20:29
    Qbuś
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    1. Napisz jaki to model pralki ?
    2. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i prawidłowego podłączenia do wody.
    3. Sprawdź czy ciśnienie wody w instalacji jest prawidłowe (zalecane).
  • #3 14 Jun 2011 21:05
    ugarte
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Qbuś wrote:
    1. Napisz jaki to model pralki ?
    2. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i prawidłowego podłączenia do wody.
    3. Sprawdź czy ciśnienie wody w instalacji jest prawidłowe (zalecane).

Ad1. Zmodyfikowałem posta: SAMSUNG WF 0500 NUV
    Ad2. W instrukcji nic szczególnego na ten temat nie pisze: Po prostu podłączyć koniec w kształcie litery L do pralki drugi do źródła wody.
    Ad3. To jest instalacja w bloku. Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?
  • Helpful post
    #4 14 Jun 2011 21:22
    Qbuś
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?

Ten "kranik" ma być otwarty na czas prania, pralka pobiera wodę automatycznie ile potrzebuje, kranik zamykamy po skończeniu prania w celu zapewniena sobie i sąsiadom bezpieczeństwa związanego z niekontrolowanym wyciekiem wody. :D

Ps. Pralka sama kranika nie jest w stanie otworzyć, ale warto sprawdzić czy bez podłączonej pralki, po otwarciu kranika woda popłynie. Jeżeli tak to podłączamy pralkę, otwieramy kranik, wybieramy odpowiedni program prania, uzupełniamy detergenty wg. instrukcji i.........pierzemy !!! :D .
  • #5 14 Jun 2011 21:42
    ugarte
    Level 11  
    Qbuś wrote:
    Quote:
    Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?

Ten "kranik" ma być otwarty na czas prania, pralka pobiera wodę automatycznie ile potrzebuje, kranik zamykamy po skończeniu prania w celu zapewniena sobie i sąsiadom bezpieczeństwa związanego z niekontrolowanym wyciekiem wody. :D

Ps. Pralka sama kranika nie jest w stanie otworzyć, ale warto sprawdzić czy bez podłączonej pralki, po otwarciu kranika woda popłynie. Jeżeli tak to podłączamy pralkę, otwieramy kranik, wybieramy odpowiedni program prania, uzupełniamy detergenty wg. instrukcji i.........pierzemy !!! :D .

Po odkręceniu kranika, woda nie leci...a powinna swobodnie się wylewać? Czy można sprawdzić po uruchomieniu pralki czy wąż ssie wkładając go np do wiaderka z wodą?
  • Helpful post
    #6 14 Jun 2011 22:04
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    ugarte wrote:

Po odkręceniu kranika, woda nie leci...a powinna swobodnie się wylewać? Czy można sprawdzić po uruchomieniu pralki czy wąż ssie wkładając go np do wiaderka z wodą?
    A co ma ssać i który wąż? Nic z tego nie rozumiem. Wąż dopływu wody po odkręceniu kranika odcinającego powinien podać ciśnienie wody na wejście elektrozaworu czyli króćca z gwintem z tyłu pralki. Sprawdź czy po odkręceniu nakrętki węża z tego króćca i po odkręceniu kranika odcinającego pojawia się woda na końcu węża dopływu. Jeśli tak to wkręć wąż i pralka ma działać , jeśli nie to masz problem z kranikiem lub zapchane dokumentnie sitko na wejściu węża zaraz po kraniku.
  • Helpful post
    #7 14 Jun 2011 22:11
    movzx
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    ugarte wrote:

A jak myjesz zęby to woda sama leci czy musisz ją ssać z kranu? Nie załamuj nas... jak nie leci z kranika to albo 1) jest zakręcony 2) jest zepsuty 3) jest zapchany 4) zakręcone jest gdzieś wcześniej
  • #8 14 Jun 2011 22:31
    ugarte
    Level 11  
    Ok, chyba znalazłem gdzie źródło problemu...Przekręcając kurek od wody, przekręcała się tylko plastikowa pokrywka...
  • #9 14 Jun 2011 22:33
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    ugarte wrote:
    Ok, chyba znalazłem gdzie źródło problemu...Przekręcając kurek od wody, przekręcała się tylko plastikowa pokrywka...
    Typowa przypadłość zaworów kulowych.
  Search 4 million + Products
Browse Products