Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Samsung nie pobiera wody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Samsung nie pobiera wody
Autor
Wiadomość
ugarte
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 14 Cze 2011 20:16   

Pralka Samsung nie pobiera wody

Witam, mam pytanie, wyminiłem ostatnio pralkę na nową - Samsung. Przy próbie pierwszego prania, pralka nie ciągnie wody. Podłączyłem wąż do źródła wody, po uruchomieniu słyszę z tyłu ze się coś załącza i buczy...(pomka?) ale zadna woda nie wpływa do pralki, czekam kilkanaście sekund i wyłączam bo nie wiem czy coś nie zepsuje jak nie będzie wody. Odpiąłem wąż od wody i sprawdzałem manualnie czy zasysa coś ale nic nie ciągnie(powinien?). Nie znam się na pralkach więc wybaczcie jeśli jakieś pytanie wydaje się głupie. Nie wiem czy czekać dłużej i zobaczyć co się dzieje... Czy jakoś inaczej przetestować?

edit: Samsung WF 0500 NUV
Dzieki za odpowiedzi.

W tytule tematu należy podać model urządzenia!
<skryn>

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2011 20:16   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 14 Cze 2011 20:29   

Re: Pralka Samsung nie pobiera wody

1. Napisz jaki to model pralki ?
2. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i prawidłowego podłączenia do wody.
3. Sprawdź czy ciśnienie wody w instalacji jest prawidłowe (zalecane).
Powrót do góry

ugarte
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 14 Cze 2011 21:05   

Qbuś napisał:
1. Napisz jaki to model pralki ?
2. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i prawidłowego podłączenia do wody.
3. Sprawdź czy ciśnienie wody w instalacji jest prawidłowe (zalecane).

Ad1. Zmodyfikowałem posta: SAMSUNG WF 0500 NUV
Ad2. W instrukcji nic szczególnego na ten temat nie pisze: Po prostu podłączyć koniec w kształcie litery L do pralki drugi do źródła wody.
Ad3. To jest instalacja w bloku. Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?
Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 14 Cze 2011 21:22pomocny post - solucja   

Cytat:
Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?

Ten "kranik" ma być otwarty na czas prania, pralka pobiera wodę automatycznie ile potrzebuje, kranik zamykamy po skończeniu prania w celu zapewniena sobie i sąsiadom bezpieczeństwa związanego z niekontrolowanym wyciekiem wody. :D

Ps. Pralka sama kranika nie jest w stanie otworzyć, ale warto sprawdzić czy bez podłączonej pralki, po otwarciu kranika woda popłynie. Jeżeli tak to podłączamy pralkę, otwieramy kranik, wybieramy odpowiedni program prania, uzupełniamy detergenty wg. instrukcji i.........pierzemy !!! :D .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2011 21:22pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ugarte
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 14 Cze 2011 21:42   

Qbuś napisał:
Cytat:
Nie jestem pewien, czy w po odkręceniu tego kranika woda powinna sama lecieć? Czy dopiero pralka może zassać wode, czy musi powstać podciśnienie do pobrania wody?

Ten "kranik" ma być otwarty na czas prania, pralka pobiera wodę automatycznie ile potrzebuje, kranik zamykamy po skończeniu prania w celu zapewniena sobie i sąsiadom bezpieczeństwa związanego z niekontrolowanym wyciekiem wody. :D

Ps. Pralka sama kranika nie jest w stanie otworzyć, ale warto sprawdzić czy bez podłączonej pralki, po otwarciu kranika woda popłynie. Jeżeli tak to podłączamy pralkę, otwieramy kranik, wybieramy odpowiedni program prania, uzupełniamy detergenty wg. instrukcji i.........pierzemy !!! :D .

Po odkręceniu kranika, woda nie leci...a powinna swobodnie się wylewać? Czy można sprawdzić po uruchomieniu pralki czy wąż ssie wkładając go np do wiaderka z wodą?
Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#6 14 Cze 2011 22:04pomocny post - solucja   

ugarte napisał:

Po odkręceniu kranika, woda nie leci...a powinna swobodnie się wylewać? Czy można sprawdzić po uruchomieniu pralki czy wąż ssie wkładając go np do wiaderka z wodą?
A co ma ssać i który wąż? Nic z tego nie rozumiem. Wąż dopływu wody po odkręceniu kranika odcinającego powinien podać ciśnienie wody na wejście elektrozaworu czyli króćca z gwintem z tyłu pralki. Sprawdź czy po odkręceniu nakrętki węża z tego króćca i po odkręceniu kranika odcinającego pojawia się woda na końcu węża dopływu. Jeśli tak to wkręć wąż i pralka ma działać , jeśli nie to masz problem z kranikiem lub zapchane dokumentnie sitko na wejściu węża zaraz po kraniku.
Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#7 14 Cze 2011 22:11pomocny post - solucja   

ugarte napisał:

A jak myjesz zęby to woda sama leci czy musisz ją ssać z kranu? Nie załamuj nas... jak nie leci z kranika to albo 1) jest zakręcony 2) jest zepsuty 3) jest zapchany 4) zakręcone jest gdzieś wcześniej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2011 22:11pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ugarte
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 14 Cze 2011 22:31   

Ok, chyba znalazłem gdzie źródło problemu...Przekręcając kurek od wody, przekręcała się tylko plastikowa pokrywka...
Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#9 14 Cze 2011 22:33   

ugarte napisał:
Ok, chyba znalazłem gdzie źródło problemu...Przekręcając kurek od wody, przekręcała się tylko plastikowa pokrywka...
Typowa przypadłość zaworów kulowych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Samsung nie pobiera wody
Strona 1 z 1