X

Lodówka IGNIS - ciepło w środku

michalos123 17 Jun 2011 22:04
  • #1 17 Jun 2011 22:04
    michalos123
    Level 6  
    Helpful post? (-1)
    Witam i proszę o poradę.
    aW lodówce jest regulator temperatury.
    Nawet jak nastawiam na 7 (najzimniej) to w lodówce mam 16 stopni.
    To jest klęska, bo żywność się szybko psuje.
    Czy można to samemu naprawić?
    Pozdrawiam
    Michal.
  • Helpful post
    #2 17 Jun 2011 22:17
    darek_wp
    Level 28  
    Helpful post? (+1)
    Wezwij fachowca. Uszkodzony może być zarówno regulator temp jak i sprężarka badź może okazać się, że ulotnił się czynnik chłodniczy.
  • #3 18 Jun 2011 12:48
    szymon_8511
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Podstawowym pytaniem jest czy w ogóle włącza Ci się sprężarka ? (takie czarne ustrojstwo z tyłu na dole) jeśli nie zdemontowałbym termostat i zwarł go na krótko celem sprawdzenia czy sprężarka się włączy no i po chwili będziesz czuł czy chłodzi czy nie, jeśli tak odpowiedź jest jasna- termostat do wymiany (koszt 40-60zł).
  • #4 18 Jun 2011 14:18
    michalos123
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprezarka dziala. Ale czy wobec tego to na pewno jest termostat? Czy mozliwe jest, ze czynnik chlodniczy sie w jakis sposob ulotnil (jesli tak to jak to sprawdzic)?

Pozdrawiam

Michal
  • Helpful post
    #5 18 Jun 2011 14:48
    krzyjak
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    A skąd wiesz, że sprężarka działa? Jeżeli umiesz to podłącz sprężarkę na krótko i niech sobie pochodzi z kilka (kilkanaście) minut i sprawdzisz czy temperatura w lodówce spada. Jeśli temperatura spada to prawdopodobnie padł termostat.
  • Helpful post
    #6 18 Jun 2011 15:43
    szymon_8511
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    dokładnie to miałem na myśli mówiąc żebyś zrobił termostat na krótko, niech pochodzi zobaczysz czy zacznie dobrze chłodzić:) jeżeli jest wyciek czynnika chłodniczego- czyli sprężarka chodzi ale nie chłodzi to bez sprzętu, doświadczenia i wiedzy w dziedzinie chłodniczej sam raczej tego nie zrobisz a i z rzadka się opłaca (to oczywiście zależy od wartości chłodziarki) ... zatem powodzenia.
  • #7 19 Jun 2011 22:30
    michalos123
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    I się okazało, że to był termostat. Pokręciłem w nim tymi śrubkami do regulacji i mam już 6 stopni. Dzięki za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products