X

Daewoo LUBLIN 2.4 diesel gaśnie, gdy zimny silnik

18 Jun 2011 12:27 ALAlbus
  • #1 18 Jun 2011 12:27
    Albus
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Mam problem z autem rodzimej produkcji z FSC Lublin: Daewoo Lublin 2.4 diesel bez turbo.
    Usterka polega na tym, że silnik, gdy jest zimny gaśnie. Trzeba go trzymać na obrotach podwyższonych, a gdy się rozgrzeje jest już dobrze, nie gaśnie.
    Co może być przyczyną takiego zachowania?
  • #2 19 Jun 2011 03:40
    anaba255
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Silnik przerywa? Jeżeli tak są nieszczelności w układzie paliwowym. Inna opcja, to za niskie obroty na zimnym silniku, jeżeli jest regulator obrotów może być uszkodzony, lub do ustawienia.
  • #3 19 Jun 2011 12:56
    Albus
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Nie przerywa silnik, ale nie może utrzymać obrotów i gaśnie , trzeba trochę pedał trzymać gazu , gdy się już podjedzie jakieś kilka km to już jest dobrze, a na zimnym silniku są problemy.
  • #4 24 Jun 2011 08:06
    azxxc
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Wszystko wskazuje na zbyt niskie obroty biegu jałowego, śruba regulacyjna poz. 17 na poniższym zdjęciu.
    Daewoo LUBLIN 2.4 diesel gaśnie, gdy zimny silnik

PS. zakładam że zimny silnik gaśnie zawsze po zdjęciu nogi z pedału gazu, ja miałem nieco inny przypadek - silnik zarówno zimny jak i ciepły pracował równo ale zdarzało się że gasł w trakcie schodzenia z wyższych obrotów po czym znów można było uruchomić i wszystko ok a zaczęło się po wymianie końcówek wtryskiwaczy, przyczyny nie znalazłem ale z czasem problem w zasadzie sam się rozwiązał i teraz gaśnie sporadycznie.
  • #5 01 Mar 2012 12:31
    Albus
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Regulacja obrotów i wymiana końcówek wtrysków pomogła. auto nie gaśnie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products