Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 21 Cze 2011 15:30
    siemianek
    Poziom 15  

Witam.
    Mam problem jak w temacie.
    Przy wciskaniu gazu auto strasznie się dusi i nie chce wejść na obroty błędów brak. Po dłuższej jeździe wyskakuje sondy lambda ale skoro ma złą mieszankę to normalne jednak sonda dobrze pracuje.
    Przepływomierz ładnie zmienia wartości (zresztą był podmieniany z innego), cewka podmieniana, egr czyszczony (mimo, iż był czysty i grzybek ładnie dolegał), katalizator nie zapchany, ciśnienie paliwa 3 bary.
    Już nie wiem czego się uczepić niby wszystko sprawne?
    Jeszcze jedna rzecz, to na rozgrzanym silniku czas wtrysku wynosi 7,5ms.
    Pozdrawiam.

• #2 21 Cze 2011 18:19
    miler80
    Poziom 34  

siemianek napisał:
    jeszcze jedna rzecz to na rozgrzanym silniku czas wtrysku wynosi 7,5ms.
    pozdrawiam

I na tym bym się skupił, korekcja i regulacja wtórna czasu wtrysku regulowana jest przedewszyskim z sygnału sondy lambda.Przy czym sonda λ niekoniecznie jest uszkodzona!

• #3 21 Cze 2011 22:12
    siemianek
    Poziom 15  

jutro będę miał wtryski na podmianę, ponieważ czas wtrysku sugieruje zalewanie silnika a w rzeczywistości świece są czyste :/ dam znać o efektach bo ewidentnie przyczyna to układ zasilania paliwem nie powietrzem
    pozdrawiam

• #4 22 Cze 2011 13:43
    adamo
    Poziom 21  

Witam podstawa to rozrzad do sprawdzenia przy tej kosiarce
    Pzdr

• #5 22 Cze 2011 14:14
    1078231
    Usunięty  
  • #6 24 Cze 2011 11:23
    siemianek
    Poziom 15  

może być rozrząd może łańcuszek mówi papa. bo zastanawiające jest to, że przy butowaniu jak się dusi wartości przepływomierza spadają a on jakby dmuchał w obudowę filtra tak dziwnie czuć pod ręką. A przepływomierz sprawdzałem dmuchając sprężarką i pokazywał od 1,25 do 4 z haczykiem. Bo na samochodzie to szaleje bo mówię w ogóle nie chce wejść na obroty.
    pozdrawiam

• #7 24 Cze 2011 11:28
    robokop
    Moderator Samochody

siemianek napisał:
    Przepływomierz ładnie zmienia wartości (zresztą był podmieniany z innego),

siemianek napisał:
    A przepływomierz sprawdzałem dmuchając sprężarką i pokazywał od 1,25 do 4 z haczykiem. Bo na samochodzie to szaleje

Wyjaśnij mi tą rozbieżność w zeznaniach.

• #8 24 Cze 2011 13:10
    siemianek
    Poziom 15  

to nie jest zmiana zeznań :), pierw sprawdziłem sprężarką i wartości były poprawne ale dla pewności bo objawy jakby padła przepływka zmusiły mnie do podmiany bo różne cuda już widziałem a miałem okazje. Ciśnienie paliwa zmierzone, wtryski podmienione bo mam dawce, kompresja sprawdzona, testerem do szczelności uszczelek pod głowicą sprawdzałem i jest ok, już naprawde brak mi pomysłów. Muszę chyba jednak sprawdzić łańcuszek czy się nie uciągnął zbytnio lecz wtedy pokazał by błędy czujnika wału lub wałka. Takiej historii jeszcze nie miałem. Uszkodzenie sterownika także odpada bo by sypał błędy. Wydaje mi się, że to usterka mechaniczna ale kurde wszystko odpada.
    pozdrawiam

• #9 24 Cze 2011 18:16
    kidu22
    Poziom 35  

Z tą przepływką to nie do końca tak.
    Trzeba sprawdzić czy ma dobre wskazania , to akurat łatwo sprawdzić. A nie żadne dmuchanie.!!!

Po 7 jak sprawdziłeś że sonda dobrze działą skoro jest zła mieszanka - jak myślę uboga.

• #10 25 Cze 2011 08:18
    siemianek
    Poziom 15  

już Panowie się chyba wyjaśniło aż wstyd się przyznać, dziś będę miał część i dam znać jak poszło....
    pozdrawiam

• #11 17 Sie 2011 20:41
    AzaZeL_B
    Poziom 11  

może kolega napisać co było nie tak?

• #12 01 Wrz 2011 12:02
    Radar007
    Poziom 10  

Ja również byłbym bardzo wdzięczny gdyby Pan napisał jaka była przyczyna takiego zachowania silnika. Mam również taki silnik i też mi skacze, dusi się potem przyspiesza i tak w kółko. Pozdrawiam!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty