X
  • #1 21 Jun 2011 15:30
    siemianek
    Level 15  
    Helpful post? (+2)
    Witam.
    Mam problem jak w temacie.
    Przy wciskaniu gazu auto strasznie się dusi i nie chce wejść na obroty błędów brak. Po dłuższej jeździe wyskakuje sondy lambda ale skoro ma złą mieszankę to normalne jednak sonda dobrze pracuje.
    Przepływomierz ładnie zmienia wartości (zresztą był podmieniany z innego), cewka podmieniana, egr czyszczony (mimo, iż był czysty i grzybek ładnie dolegał), katalizator nie zapchany, ciśnienie paliwa 3 bary.
    Już nie wiem czego się uczepić niby wszystko sprawne?
    Jeszcze jedna rzecz, to na rozgrzanym silniku czas wtrysku wynosi 7,5ms.
    Pozdrawiam.
  • #2 21 Jun 2011 18:19
    miler80
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    siemianek wrote:
    jeszcze jedna rzecz to na rozgrzanym silniku czas wtrysku wynosi 7,5ms.
    pozdrawiam

I na tym bym się skupił, korekcja i regulacja wtórna czasu wtrysku regulowana jest przedewszyskim z sygnału sondy lambda.Przy czym sonda λ niekoniecznie jest uszkodzona!
  • #3 21 Jun 2011 22:12
    siemianek
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    jutro będę miał wtryski na podmianę, ponieważ czas wtrysku sugieruje zalewanie silnika a w rzeczywistości świece są czyste :/ dam znać o efektach bo ewidentnie przyczyna to układ zasilania paliwem nie powietrzem
    pozdrawiam
  • #4 22 Jun 2011 13:43
    adamo
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam podstawa to rozrzad do sprawdzenia przy tej kosiarce
    Pzdr
  • #5 22 Jun 2011 14:14
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    siemianek wrote:
    Przepływomierz ładnie zmienia wartości

Na ile zmienia, powiedz mi-
    -ile masz na wolnych obrotach (kg/h)
    -ile masz powiedzmy przy 3000 obr
    -ile wskaże przez chwilę, jeżeli nagle przybutujesz?
    Poza tym masz wskazane rzeczywisty przepływ powietrza, zmierzony przepływ powietrza, przeliczony przepływ powietrza, co tam masz powiedzmy na wolnych obrotach?
  • #6 24 Jun 2011 11:23
    siemianek
    Level 15  
    może być rozrząd może łańcuszek mówi papa. bo zastanawiające jest to, że przy butowaniu jak się dusi wartości przepływomierza spadają a on jakby dmuchał w obudowę filtra tak dziwnie czuć pod ręką. A przepływomierz sprawdzałem dmuchając sprężarką i pokazywał od 1,25 do 4 z haczykiem. Bo na samochodzie to szaleje bo mówię w ogóle nie chce wejść na obroty.
    pozdrawiam
  • #7 24 Jun 2011 11:28
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    siemianek wrote:
    Przepływomierz ładnie zmienia wartości (zresztą był podmieniany z innego),

siemianek wrote:
    A przepływomierz sprawdzałem dmuchając sprężarką i pokazywał od 1,25 do 4 z haczykiem. Bo na samochodzie to szaleje

Wyjaśnij mi tą rozbieżność w zeznaniach.
  • #8 24 Jun 2011 13:10
    siemianek
    Level 15  
    to nie jest zmiana zeznań :), pierw sprawdziłem sprężarką i wartości były poprawne ale dla pewności bo objawy jakby padła przepływka zmusiły mnie do podmiany bo różne cuda już widziałem a miałem okazje. Ciśnienie paliwa zmierzone, wtryski podmienione bo mam dawce, kompresja sprawdzona, testerem do szczelności uszczelek pod głowicą sprawdzałem i jest ok, już naprawde brak mi pomysłów. Muszę chyba jednak sprawdzić łańcuszek czy się nie uciągnął zbytnio lecz wtedy pokazał by błędy czujnika wału lub wałka. Takiej historii jeszcze nie miałem. Uszkodzenie sterownika także odpada bo by sypał błędy. Wydaje mi się, że to usterka mechaniczna ale kurde wszystko odpada.
    pozdrawiam
  • #9 24 Jun 2011 18:16
    kidu22
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Z tą przepływką to nie do końca tak.
    Trzeba sprawdzić czy ma dobre wskazania , to akurat łatwo sprawdzić. A nie żadne dmuchanie.!!!

Po 7 jak sprawdziłeś że sonda dobrze działą skoro jest zła mieszanka - jak myślę uboga.
  • #10 25 Jun 2011 08:18
    siemianek
    Level 15  
    już Panowie się chyba wyjaśniło aż wstyd się przyznać, dziś będę miał część i dam znać jak poszło....
    pozdrawiam
  • #11 17 Aug 2011 20:41
    AzaZeL_B
    Level 11  
    Helpful post? (+2)
    może kolega napisać co było nie tak?
  • #12 01 Sep 2011 12:02
    Radar007
    Level 10  
    Helpful post? (+4)
    Ja również byłbym bardzo wdzięczny gdyby Pan napisał jaka była przyczyna takiego zachowania silnika. Mam również taki silnik i też mi skacze, dusi się potem przyspiesza i tak w kółko. Pozdrawiam!
  Search 4 million + Products
Browse Products