Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD czy LED -jakie parametry?

MM2X 21 Cze 2011 18:56 5903 17
  • #1 21 Cze 2011 18:56
    MM2X
    Poziom 26  

TV LCD czy LED, co polecacie? Pokój 4,5x3,5 m.kw., myślę że 32" to max.
    Jakie parametry są potrzebne, aby korzystać z max liczby udogodnień.
    Sygnał będzie z kabla lub cyfrowego Polsatu, ale ostatnio mówi się o tv cyfrowej naziemnej?
    Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby przez jakiś czas w pełni korzystać ze wszystkich możliwych źródeł sygnału.
    Do czego służy funkcja - czytanie napisów - lektor?
    Przy projekcji tylko z napisami?
    Ciężko połapać się dzisiaj na rynku, za dużo tego - kiedyś był tylko Rubin 714 i nie było problemów. :D.
    Krótko mówiąc, co dzisiaj musi mieć tv, aby sprostać potrzebie XXI wieku?.

• #2 21 Cze 2011 20:40
    Pablo1964
    Moderator

Sporo zostało już na forum powiedziane. Proponuję poczytać i sprecyzować założenia.

• #3 21 Cze 2011 21:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 22 Cze 2011 07:06
    MM2X
    Poziom 26  

Pablo1964 napisał:
    Sporo zostało już na forum powiedziane. Proponuję poczytać i sprecyzować założenia.

Ciężko sprecyzować, jak się ktoś nie zna. Głównie chodzi o to, aby nie trzeba było szybko go zmieniać, bo np. nie obsługuje naziemnej tv cyfrowej, albo nie będzie możliwości wyłączenia lektora,albo podłączenia do kablówki, komputera itd.
    No i przede wszystkim LED czy LCD?. Czytałem na forum ale większości rzeczy po prostu nie rozumie np. dlaczego MPEG4 a nie MPEG2?, itd. Chodzi o to, aby był praktyczny.

Dodano po 9 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Powinien mieć wszystko.
    A jaka odległość od ekranu i jaka klasa cenowa ?

Odległość ok 2,5 m. Cena nie jest najważniejsza z tym, że nie musi być z najwyższej półki tj. "wypasiony". Znajomy ma tv sony w którym panel z przodu wygląda jak pulpit samolotu :) , podobnie pilot, a on nie wie do czego służy 3/4 przycisków. Po prostu praktyczny nowoczesny tv wiem, że to może być kłopotliwe doradzić komuś, kto do końca nie precyzuje oczekiwań. Może ktoś w "pigułce" przekaże na co zwrócic uwagę przy zakupie?, albo doradzi konkretny model.

• #5 22 Cze 2011 21:23
    mike2323
    Poziom 12  

1. mpeg4 a nie mpeg2 dlatego że taki sygnał będziesz miał w Polsce nadawany, dlatego że nasza "cyfryzacja" przyszła później dlatego od razu wskakujemy w to lepsze kodowanie.

2. Led, jasne że Led o ile masz więcej kasy (to pytanie w stylu dołożyć kasę i kupić samochód z klimatyzacją?)

W ogóle to poczytaj trochę artykułów o technologiach obecnych zanim coś kupisz, to nikt ci kitu nie wciśnie w sklepie
    tu masz trochę info, poczytaj sobie:
    Poradnik dla kupujących

• #7 24 Cze 2011 10:23
    MM2X
    Poziom 26  

No właśnie o coś takiego mi chodziło. Teraz na spokojnie mogę poczytać te compedium wiedzy o TV, jak przyswoję, to ewentualnie poproszę już o precyzyjne wskazania. Jeżeli chodzi o cenę to sam nie wiem?, na pewno średnia półka.

• #8 24 Cze 2011 11:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 24 Cze 2011 12:45
    Zimny_
    Poziom 13  

Przed zakupem poczytaj trochę o możliwościach telewizorów, najnowszych funkcjach, opcjach internetowych, nowościach. Zobacz jakie rozwiązania najbardziej Ci pasują i w ten sposób będziesz wiedział co czym się różni i co możesz zyskać po zakupie. Bardzo dużo informacji znajdziesz na stronach firmowych producentów. Polecam zacząć od tego, najważniejszy jest świadomy wybór.

• #10 24 Cze 2011 14:37
    MM2X
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Ale średnia dla każdego oznacza co innego.
    Cy za 3499 zł za 40" Le 830 to jest Twoja średnia?

Niestety, nie wiem co oznacza "Cy", "Le". Myślę o cenie ok. 2.5 tys. z tym, że do tej pory liczyłem, że 32" będzie ok., ale chyba nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Zimny_ napisał:
    Przed zakupem poczytaj trochę o możliwościach telewizorów, najnowszych funkcjach, opcjach internetowych, nowościach. Zobacz jakie rozwiązania najbardziej Ci pasują i w ten sposób będziesz wiedział co czym się różni i co możesz zyskać po zakupie. Bardzo dużo informacji znajdziesz na stronach firmowych producentów. Polecam zacząć od tego, najważniejszy jest świadomy wybór.

Właśnie chcę dokładnie ustalić, co powinien posiadać tv, aby spełnić oczekiwania.

• #11 24 Cze 2011 15:51
    Zimny_
    Poziom 13  

Jeśli chcesz dokładnie ustalić co powinien posiadać, to jak już wspomniałem - poświęć z godzinkę, dwie, odwiedź strony Sony, Panasonica, Samsunga, Sharpa, Toshiba i będziesz miał dużo większe pojęcie o tym wszystkim. Na forum nie znajdziesz wszystkich potrzebnych informacji, bo przede wszystkim przydatność funkcji jest kwestią subiektywną.
    2.5 tys radziłbym poszukać czegoś z 2010 roku. Jest sporo modeli przecenionych i możesz mieć model z wyższej półki, za dużo mniejszą cenę. Do tego zobacz urządzenia takie jak odtwarzacze multimedialne, czy Blu-ray - które mogą w znaczny sposób zwiększyć użyteczność zestawu, jeśli telewizor nie będzie posiadał wszystkich potrzebnych funkcji.

Z jakiej odległości będziesz oglądał telewizję?

• #12 24 Cze 2011 18:25
    MM2X
    Poziom 26  

Zimny_ napisał:
    Z jakiej odległości będziesz oglądał telewizję?

OK. 2,5 m - pisałem wcześniej.

• #14 31 Sie 2011 17:44
    MM2X
    Poziom 26  

1/.Sharp 37LE 320E ma:
    a). tuner analogowy, czy nie powinien być już cyfrowy?,
    b).czy litera E na końcu ma jakieś znaczenie?
    2/ Panasonic TX L37E30E, też ma na końcu E - ?
    Jeżeli ceny są zbliżone chyba lepszy Pansonic?

• #15 31 Sie 2011 18:36
    AxelNext
    Poziom 38  

MM2X napisał:
    1/.Sharp 37LE 320E ma:
    a). tuner analogowy, czy nie powinien być już cyfrowy?

Tuner TV DVB-T/C (MPEG4)

MM2X napisał:
    b).czy litera E na końcu ma jakieś znaczenie?
    E to Europa czyli TV przeznaczony na rynek Europejski za wyjątkiem UK gdzie zamiast E mają U

Osobiście wybrałbym Panasa.

• #16 31 Sie 2011 18:58
    MM2X
    Poziom 26  

Jeszcze na chwilę wrócę do odległości, czy przy odległości 2,5 - 3 m, przekątna 37 " nie jest za duża. Może wystarczy 32"- ?.

axelakis napisał:
    Tuner TV DVB-T/C (MPEG4)

tj. cyfrowy?

• #18 15 Wrz 2011 07:53
    MM2X
    Poziom 26  

Od kliku dni jestem posiadaczem Panasonica TX L37E30E:D. Jak na razie jest wszystko ok.Co się uzyskuje poprzez funkcje Viera - internet jeszcze nie wiem?, ale na pewno jest to funkcjonalne.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme