Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-46HX900 czy Samsung UE46D8000

adam_sil 21 Cze 2011 21:31 10556 8
  • #1 21 Cze 2011 21:31
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Stoję przed wyborem tv i zastanawiam się między tymi dwoma modelami. Trzeciego wariantu nie znalazłem (może i dobrze przynajmniej mniejszy wybór).
    Za Sony przemawia przede wszystkim jakość obrazu także w 3D dzięki min. okularom rozjaśniającym obraz do naturalnego poziomu, pełnemu strefowemu podświetlaniu itd. Niektórzy piszą, że występuję w nich tzw efekt halo ale gapiłem się dzisiaj w sklepie ponad godzinę i nie zauważyłem, sprzedawca również zapewniał mnie że coś takiego w tych tv nie występuje.

Za Samsungiem przemawia przede wszystkim obsługa wielu formatów plików video, kompatybilność z innymi mediami (karty wifi, dyski twarde). W sony ponoć jest z tym problem. Zastanawiam się czy jakość obrazu znacznie różni się od Sony, czy jestem w stanie to zauważyć. W sklepie oba tv stały na przeciwnych końcach sklepu i nie dało się ich porównać. Na pewno w 3D lepiej wypadł Sony. Męczę się z wyborem już miesiąc i dalej nic a baba żyć mi już nie daje. W końcu muszę się zdecydować, dała mi termin do końca czerwca.

Doradźcie mi coś koledzy - Sony czy Samsung ?

• #2 22 Cze 2011 02:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66918-panasonic-tx-p50vt30e-51.html
    Na dole masz opis Sony.
    Czyżbyś oglądał tylko obrazy w 3D ? Bo nic nie napisałeś jakie masz warunki i potrzeby do bieżącego oglądania?

Dodano po 0 [sekundy]:

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66918-panasonic-tx-p50vt30e-51.html
    Na dole masz opis Sony.
    Czyżbyś oglądał tylko obrazy w 3D ? Bo nic nie napisałeś jakie masz warunki i potrzeby do bieżącego oglądania?

• #3 22 Cze 2011 08:38
    D.C
    Poziom 14  

HX900 to bardzo fajny model, który oprócz 3D posiada BIV, dając możliwość korzystania z serwisów internetowych. Więc jeśli twoje środki finansowe na to pozwalają to kupuj go.

• #4 22 Cze 2011 09:47
    adam_sil
    Poziom 20  

Pokój w którym będzie tv ma 5 na 5 metrów, okno od strony południowej dodatkowo lekko przysłonięte drzewem, tv będzie stał na lewej ścianie stojąc przodem do okna. Generalnie chciałem mniejszy (jakieś 40 cali) ale żona lubi duże rzeczy i jak to kobieta w wyborze kieruje się wyglądem. Jej się podoba samsung bo taki fajny cienki, aspektów technicznych nie rozumie i nie da sobie nawet wytłumaczyć
    Telewizję oglądam raczej rzadko, przeważnie jakieś filmy. Nośnikiem jest głównie laptop i filmy w lepszej jakości z dźwiękiem dolby lub dts. Poza tym dzieciak ma konsolę i naparza kiedy mu tylko pozwolę. Byłem u kolegi i miał tak to rozwiązane, że mkv-ły odtwarzał przez tv właśnie samsunga tylko z dźwiękiem był problem bo z tv nie było wyjścia do kina domowego w systemie dolby. Słyszałem że są ponoć kina domowe, do których można podpiąć dysk twardy i nie ma wówczas problemu z dźwiękiem i obrazem w plikach mkv - na ekran trafia sygnał video a na głośniki dźwięk.
    Samsung ma takie modele podobno. Pytanie: czy tv sony nie będzie robił problemów z kinem domowym np. Samsunga (mam na myśli model HT-C6730W).
    Obrazy 3D raczej rzadko będę oglądał, chodzi głównie o jakość obrazu dzięki strefowemu, dynamicznemu podświetlaniu w sony. Sprzedawca mówił że tylko w tym modelu z serii 46" sony dał takie podświetlanie.
    Poza tym potrzebuje podstawowych funkcji takich jak timer, czujnik obecności, oszczędzanie energii, żadnego internetu, skype i tym podobnych. Póki co mam kablówkę analogową bo mam telewizor, który i tak lepszego sygnału nie potrzebuje. Jak juz się zdecyduję na tv to albo wezmę dekoder kablówki albo jakąś platformę ale to później.

• #6 24 Cze 2011 13:44
    Zimny_
    Poziom 13  

HX900 posiada rewelacyjne podświetlenie Full LED z funkcją miejscowego wygaszania. Obraz 2D i 3D jest świetny, co potwierdzają zdobyte nagrody i testy jakie możesz znaleźć w Internecie (najbardziej obiektywne są te zagraniczne).
    Napisałeś o rozjaśniających okularach. Okulary nie są rozjaśniające! Są to aktywne okulary wykonane w technologii dającej lepszą jasność. Poza tym po włączeniu trybu 3D telewizor sam dopasowuje jasność. Oczywiście możemy ją regulować.
    HX900 nie ma czujnika obecności, ma go LX900. Za to inne funkcje ECO.
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o kompatybilności z kinem. Jeśli chodzi Ci o samo przesyłąnie dźwięku - telewizor posiada wyjście optyczne, kino wejście optyczne. Przewodem optycznym łączysz jedno z drugim i na kinie masz dźwięk, na telewizorze obraz. Jeśli kino posiada HDMI ARC - wystarczy sam przewód HDMI. Telewizor jest wyposażony w HDMI Audio Return Channel (ARC).
    Co do odczytywania multimediów itd. Faktycznie Samsung radzi sobie z tym lepiej. Alternatywą jest dokupienie odtwarzacza Blu-ray czytającego te pliki, lub małego odtwarzacza multimedialnego. Wtedy osiągniesz pełną funkcjonalność.

• #7 24 Cze 2011 15:26
    adam_sil
    Poziom 20  

... a co możecie powiedzieć o nowym Samsungu. Czy są już jakieś testy porównawcze, jakieś opinie. Byłem w środę w innym sklepie gdzie mogłem popatrzyć na wyświetlany na nim obraz nie tylko z reklamowego dysku i powiem szczerze, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zajebiste kolory, płynność i czerń też była czarna. Kurde szkoda, że człowiek nie może sobie porównać obok siebie np. dwie czernie wyświetlane przez Samsunga i Sony, jak wypadają jeden obok drugiego. Bo jeśli nie ma różnic zauważalnych "gołym okiem" to po co przepłacać. Rozmawiałem, w media markt, czy byłaby taka możliwość ale obsługa miała to gdzieś, stwierdzili że za dużo kombinowania by było.

• #8 24 Cze 2011 15:37
    Zimny_
    Poziom 13  

Możliwość porównania prędzej znajdziesz w mniejszym, prywatnym sklepie. Tam obsłudze zależy na sprzedaniu każdego modelu. W dużych sieciach jest ciężko doprosić się o coś więcej niż pomoc "słowem". Nie ma co się dziwić...
    PS
    W większości nowych modeli LED (2010 i 2011) czerń będzie miała taki poziom, że ciężko się przyczepić. Na pewno nie przeszkadza osobie oglądającej. Nawet w dużo tańszych modelach. Dodatkowo jeśli telewizor ma miejscowe wygaszanie, to już nie ma o czym mówić... Dużo mniej modeli radzi sobie z odwzorowaniem kolorów, płynnością obrazu, ilością szczegółów, czy głębią przestrzeni. Przy obrazie 3D bardzo ważna jest jasność.

• #9 17 Lut 2015 21:55
    adam_sil
    Poziom 20  

Ostatecznie wybór padł na Sony ale teraz to już przeżytek :) Temat zamykam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme