X

Czyszczenie wtryskow valtek i kalibracje w 4Gaz (stag300)

22 Jun 2011 22:58 DADawiDD
  • #1 22 Jun 2011 22:58
    DawiDD
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Witam, jutro chce wyczyścić wtryskiwacze gazowe Valtek zółte 1om w moim Roverze (416 96r 1,6 16V). (Instalacja 4Gaz inaczej Stag 300) Sam proces czyszczenia jest dość prosty ale nie wiem jak z kalibracja - a doczytałem na forach ze to jest niezbędne. Kupiłem dziś interfejs na USB i chce posłużyć sie programem AcGasSynchro-7.0.0.90. Czy po wyczyszczeniu wtrysków i połączeniu laptopa do komputerka gazu wystarczy tylko w programie wcisnąć "Autokalibracja" czy jeszcze coś? Ogólnie nie mam problemów z gazem wiec za wiele bym nie chciał zmieniać, ale wtryski już swoje przepracowały i wyczyścić je muszę
  • #2 22 Jun 2011 23:19
    reaven22
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Kalibruje się wtryskiwacze żeby miały odpowiedni skok tłoka oraz identyczny wydatek gazu. Potrzebny jest do tego minimum zegar pomiarowy o dokładności 0.01mm, zasilacz ze stabilizacją prądu ok 2A, przystawka do przymocowania zegara i listwy wtrysków.

Jeśli nie dysponujesz takim przyrządem odprowadź auto do gazownika. Grzebiąc samemu nie mając minimum wiedzy możesz jedynie pogorszyć sprawę. A zaoszczędzone 100pln wydasz na benzynę żeby dojechać do gazownika na regulacje :)
  • #3 23 Jun 2011 14:51
    m.wawro
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie nie ma nic trudnego z czyszczeniem ale trzeba dokładnie ustawić skok tłoczka. A potem tylko kalibracja i zrobienie mapy na drodze.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products