X

Podłączenie projektora Picopix 1230 do komputera

23 Jun 2011 17:24 BRbrzoza900
  • #1 23 Jun 2011 17:24
    brzoza900
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam problem z podłączeniem projektora do komputera.
    Wyjście projektora stanowią trzy złącza RCA: żółte (composite video), białe i czerwone (audio). Wykonałem więc przejściówkę composite -> S-Video (według TEJ instrukcji) jednak po podłączeniu do komputera, komputer wykrywał że telewizor został podłączony, jednak na projektorze nic się nie wyświetlało (jedynie napis "brak sygnału"). Oczywiście w ustawieniach ekranu grzebałem na wszystkie możliwe sposoby.
    Proszę o jakąś radę, jakie jeszcze są opcje podłączenia projektora, lub co mogłem zrobić nie tak w mojej koncepcji.
    Pozdrawiam, Brzoza900
  • #2 24 Jun 2011 21:33
    DonArkanio
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Czasami komputery mają funkcję wybierania, gdzie obraz będzie wyświetlany. W tym celu musisz wybrać to w ustawieniach ekranu[PPM=>Personalizuj=>Ustawienia ekranu] (dla win vista i win 7). Ewentualnie jeśli próbujesz połączyć się z laptopa to nowsze laptopy posiadają specjalny skrót klawiszowy do wyboru wyświetlania. Możesz jeszcze sprawdzić czy dobrze zrobiłeś przejściówkę lub kupić oryginalną (koszt około 5 zł).

Pozdrawiam
  • #3 01 Jul 2011 12:25
    brzoza900
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ogólnie posprawdzałem wszystko i chyba najprostszym rozwiązaniem będzie kupienie oryginalnego kabla specjalnie do tego projektora (bo posiada on jeszcze unikalne złącze Philipsa zwane jako mini VGA).
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products