Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atmega32][BASCOM]Servo przez Timer

Tomy89 23 Cze 2011 22:08 1246 1
  • #1 23 Cze 2011 22:08
    Tomy89
    Poziom 8  

Witam,
    przeglądałem Wasze forum oraz inne, całe google.pl i nie mogłem znaleźć dokładnej odpowiedzi na moje pytanie...

Chciałbym sterować położeniem serwa w BASCOMIE poprzez TIMER, a nie przez polecenie "Config Servos = 1".Chodzi tylko o jeden serwomechanizm. Zależy mi na tym, ponieważ korzystając z wyżej wymienionej opcji, serwo nie było stabilne i nie mogło się ustawić w jednej konkretnej pozycji...Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o kawałek kodu, który to mi przybliży.... Korzystam z Atmegi32-8PU ustawionej na standardowe 1MHz.
    Dodam, że chodzi mi o sterowanie czasem impulsu w standardowych serwach, tak jak na tej stronie:
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Bardzo proszę o pomoc, mimo, że pewnie jest to trywialne zadanie...

Moderowany przez _Robak_:

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

• #2 24 Cze 2011 06:41
    Kuniarz
    Poziom 36  

W założeniach : ustaw przerwania tak, aby procedura uruchamiała się co 20 ms (odpowiednia kalkulacja preskalera i wartość ładowana - na googlach znajdziesz gotowe kalkulatory). Następnie w tym przerwaniu musisz wygenerować impuls o potrzebnej długości - jakąś pętlą i zmienną odliczaną - tutaj pozostanie chyba metoda doświadczalna, mile widziany oscyloskop.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME