Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 25 Jun 2011 18:57
  aruuuu
  Level 8  
  Helpful post? (0)
  Od pół roku posiadam ten samochodzik od pewnego czasu podczas odpalania silnika zaczął klekotać jak stary diesel. Objaw ten występuje sporadycznie i nie zależnie od tego czy silnik jest ciepły czy nie jednakże nasila się. Dla uściślenia dodam iż zaczął on występować po założeniu instalacji gazowej.
 • #2 25 Jun 2011 19:02
  T5
  Moderator Samochody
  Helpful post? (0)
  Regulator zmiennych faz rozrządu do kontroli.
 • #3 26 Jun 2011 12:43
  aruuuu
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Tak początkowo przypuszczał mechanik któremu zleciłem naprawę jednakże dodał (po przekazaniu mu tej wiadomości) iż uszkodzeniu regulatora towarzyszy większe zużycie paliwa i raczej klekotanie nie ustaje a utrzymuje się (takie informacje też wyczytałem na innych forach). W moim przypadku klekotanie ustaje po 2-3 sekundach. Dodam jeszcze iż pojawił się kolej objaw w czasie odpalania silnik wchodzi na obroty a po chwili gaśnie kolejna próba odpalenia zajmuje już więcej czasu. Dodatkowo zaczął gasnąć podczas hamowania np.: gdy dojeżdżam do skrzyżowania. Pomóżcie bo naprawa zaczyna pochłaniać coraz większe koszty (w postaci wymiany kolejnych elementów) a efektu nie ma
 • #4 26 Jun 2011 18:51
  Przemo9826
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  Koło zmiennych faz do wymiany, tak jak T5 napisał. W początkowej fazie klekocze tylko przy odpalaniu, im bardziej "zajechane" koło wtedy zaczyna klekotać cały czas, dodatkowo przepustnica do czyszczenia, wtedy rozwiążą się problemy z obrotami.
  Search 4 million + Products
Browse Products