Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S)

cryptic 26 Cze 2011 12:00 11805 14
  • Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S)
    Pomysły w głowie rodzą się szybko, gdy tylko kreatywność zaczyna wchodzić w grę. Jeszcze przyjemniej jest gdy możemy zmieniać coś już po części zrobionego, ulepszać, dodawać a nieraz nawet ujmować. Postawiłem na stary styl, drewno, wosk, mosiądz i skóra. Połączenie trzech różnych materiałów to trudna sztuka, czy się udało? Oceńcie sami.

Pasja to coś dziwnego i wciąż nie zrozumiałego dla mnie, ciąga po małych pomieszczeniach, każe używać elektro narzędzi i oddychać tonami pyłu z drewna… Ale co poradzić, tak już jest i pewnie zostanie, i tym razem natchnienie mnie nie zawiodło. Po odkopaniu starego projektu kolumn podłogowych "Pociski" doszedłem do wniosku, że to wszystko nie ma sensu… Było to trudne ale niestety taka prawda, wielkie gabaryty i przerost technologii nad potrzebą. Efekt przemyśleń był szybki i zwięzły. Trzeba odzyskać pracę z przed lat i stworzyć coś sensownego z tego kawałka drewna.

Piła w ręce, i mamy dwie części. Cały pomysł już był w głowie, zatem trzeba było tylko wszystko teraz zrobić, uruchomić wyobraźnię i zacząć ciąć i szlifować. Uzupełniłem stare ubytki, wywaliłem co zbędne. Przyszła kolej na front, który musiałem zrobić od nowa. Frezowanie, obijanie skórą i gotowe. Na koniec wykończenie na górze kolumny z blachy mosiężnej, przeszlifowanej i zalakierowanej.

Więcej technicznych spraw odkryjecie tutaj: Visaton SC 10 N 8 OHM i Visaton W 170 S 8 OHM

Do wszystkiego pomiary, projekt zwrotnicy Pawła, podłączenie wszystkiego i gotowe. Byłem miło zaskoczony tym co udało mi się wyciągnąć z tego starego kawałka drewna i jak to wszystko może grać. Jednak trójkątny kształt wnętrza mnie nie zawiódł. Zapraszam do oglądania.

Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S)

Fajne!
  • #2 26 Cze 2011 17:04
    21mateuszek
    Poziom 11  

Projekt bardzo fajny. Jednak widać, że kolumna po lewej stronie szła chyba na 1 ogień. Jak zostało rozwiązane podłączanie kabla do kolumn?

• #3 26 Cze 2011 17:12
    cryptic
    Poziom 12  

Owszem, lewa była pierwsza:) Nauczyłem się na niej dobrze obijać skórę.
    Z podłączeniem jest problem, dlatego że na razie nóżki to kawałki filcu. Jak zrobię szpilki lub wyższe nóżki to zrobię port w zagłębieniu od spodu kolumny.

• #4 26 Cze 2011 20:37
    miruzyru
    Poziom 9  

Jednak mimo drobnych niedoróbek konstrukcja godna dobrej oceny. Podoba mi się. Skóra naturalna, czy ekologiczna? Super.

• #5 26 Cze 2011 20:46
    cryptic
    Poziom 12  

Dziękuje.
    Ekologiczna z tego co mi się wydaje i pamięta.

• #6 26 Cze 2011 20:50
    DelphiX
    Poziom 12  

Czym będziesz napedział te "maluchy " :)?

• #7 26 Cze 2011 20:55
    cryptic
    Poziom 12  

Aktualnie napędzam
    tym
    Może w przyszłości coś lepszego.

• #8 27 Cze 2011 09:03
    Artur k.
    Admin grupy audio

A co oznacza tytułowe:

Cytat:
    Monitory ze sznytem

:?:

• #10 27 Cze 2011 12:04
    cryptic
    Poziom 12  

Więcej nowych zdjęć

Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S) Pociski V2 - Monitory ze sznytem. (Visaton SC10N, Visaton W170S)

• #11 27 Cze 2011 13:38
    marcin11-1911
    Poziom 9  

Dla mnie klasa bardzo mi się podobają.
    Taka była cena wykonania?

• #12 27 Cze 2011 14:11
    cryptic
    Poziom 12  

Nie da rady policzyć ile kosztowały bo przerabiałem stare kolumny, więc koszty się rozłożyły.
    Jak bym miał teraz liczyć od zera to pewnie nie wyszło by dużo.

głośniki -150-200 zł (jedna kolumna)
    drewno - 50-80 zł
    fornir - 50 zł
    klej - 40 zł
    wosk - 30 zł
    zwrotnice były z odzysku. ale za 70-100 można by takie zrobić. (dwie)
    skóra od kolegi ale to jakieś 30zł
    blacha - 30zł

Tak mi się wydają ceny, ale nie jestem pewny. To tyle ile pamiętam.

ten pan projektował zwrotnicę i pożyczał skórę :)
    Edzioman

• #14 27 Cze 2011 14:41
    cryptic
    Poziom 12  

Artur k. napisał:

Gdzie zatem jest rzeczona blizna na tych monitorach?

Proponuję przeczytać opis konstrukcji i przemyśleć sprawę. Podpowiem, że kolumny są efektem przerobienia innych starych kolumn.

Tak po za tym, to jest to chyba dość pytanie nie na temat zaniżające poziom rozmowy...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME