Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LG Studioworks 775N ciemny obraz i migota

potreb 17 Lis 2004 11:30 1293 5
REKLAMA
  • #1
    potreb
    Poziom 2  
    Witam. Chciałbym się spytać w czym może być problem migotanie monitora(zmieniają się kolory, nie ma czerownego koloru). Czasami są to krótkie problemy a czasami pozostaje to na dłużej. No i jeszcze ciemny obraz który był od zawsze taki. Proszę mi napisać ile może kosztować naprawa takiej usterki i czy wogóle to sie da zrobć i czy mógłbym sam to zrobić(nie jestem żadnym servisantem ani elektronikiem). Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2
    6.50
    Poziom 15  
    Witam, jeżeli problem występuje tak jak napisałeś okresowo to najprawdopodobniej stworzyły się zimne luty na płytce kineskopu, jeżeli przelutujesz dokładnie całą płytkę to problem powinien ustąpić, co do ciemnego obrazu to proponuje podkręcić odrobinę napięcie S2 kineskopu, czyli przekręcić donym potencjometrem na trafie WN, daj znać o postępach ;)
  • REKLAMA
  • #3
    potreb
    Poziom 2  
    Narazie nie wiem gdzie jest ta płytka kineskopu, ale jak dostanę nowy monitor to wezmę się za ten. Właśnie tak myślałem że problem może tkwić w tych zimnych lutach, bo czytałem duzo postów i zazwyczaj w tym tkwił problem. Co do ciemnego obrazu to wiem tez jak to zrobić jest tam jeden post ale nie mogę ściagnąć programiku SOFT-JIG SAMSUNG bo jak narazie mam mało puntktów. Narqa
  • REKLAMA
  • #4
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Płytka kineskopu jest to płytka, która jest zamontowana na kineskopie, jest ona obudowana metalowym ekranem. Ten ekran należy delikatnie zdjąć, aby uzyskać dostęp do punktów lutowniczych.
  • REKLAMA
  • #5
    dariuszm2
    Poziom 34  
    Cześć.
    Oddaj do serwisu - będzie bezpieczniej.
    Pozdrawiam.
  • #6
    potreb
    Poziom 2  
    Jak mi sie nie uda oddam do servisu. Zreszta u mnie w mieście nie ma servisu który naprawia monitory, trzeba wysyłać do Rzeszowa. Jak się nie testuje to się nie umie nic, więc przy okazji czegoś się naucze. Dzieki za posty. Pozdrawiam
REKLAMA