Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akumulator samochodowy - ładowanie, dolewanie wody destylowanej

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Akumulator samochodowy - ładowanie, dolewanie wody destylowanej
Autor
Wiadomość
esdoen
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 01 Lip 2011 19:00   

Akumulator samochodowy - ładowanie, dolewanie wody destylowanej

Witam, może ktoś będzie w stanie pomóc :)

Jestem dość świeżo upieczonym kierowcą. Samochód świeżo kupiony, ładna Corrolka z 2002, całą zimę przestała na parkingu. Wtedy akumulator się klasycznie rozładował. Po podłączeniu do prostownika, naładował się bez problemu i działał aż do zeszłego tygodnia - zostawiłem włączone światła, i rozładował się do zera.

Kolejne próby doładowania aku spełzają na niczym - nawet jeśli ładuję go przez noc, to rano samochód ledwo odpala - po zostawieniu go na parę godzin znowu nie da się odpalić.

Aku to szrot, ale niezbyt jestem w stanie na razie wyłożyć kasę na nowy. Odkręciłem korki na nim, zajrzałem do środka. Wszystkie sześć płyt jest wilgotnych, ale odsłoniętych.

Czy można próbować dolać wody destylowanej do środka, i podłączyć do ładowania? Coś takiego może pomóc? Czy niesie to ze sobą jakieś ryzyko?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Lip 2011 19:00   

Powrót do góry

5bkera
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 01 Lip 2011 19:08pomocny post - solucja   

Re: Akumulator samochodowy - ładowanie, dolewanie wody destylowanej

Witam.Całkiem śmiało dolej wody destylowanej ,tak ażeby zalać płyty i ładuj.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Lip 2011 19:08pomocny post - solucja   

Powrót do góry

esdoen
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 01 Lip 2011 19:14   

OK, tak zrobię :)

Naczytałem się o wybuchających akumulatorach, i aż strach podłączać. Co najwyżej mi twarz urwie :D
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Lip 2011 19:14   

Powrót do góry

Sokrat58
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Białystok

Post#4 01 Lip 2011 20:01   

A o wypadkach samochodowych nie czytałeś?
Poczytaj dokładnie o obsłudze akumulatorów a nie tylko o ich wybuchach i nie myśl, że jakieś jedno mądre zdanie tutaj - w tym Ciebie wyręczy.
Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#5 01 Lip 2011 20:20   

Dolanie wody nie jest żadnym ryzykiem, bo akumulator jest już i tak do wyrzucenia. Może się zdarzyć, że po dolaniu będzie trzymał z dwa - trzy dni, a nie kilka godzin i jakoś przeczekasz okres chudego portfela.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#6 01 Lip 2011 22:28   

Na obudowie powinieneś mieć oznaczenia minimalnego i maksymalnego poziomu elektrolitu. Nie dolej za dużo wody - tylko tyle by przykryła płyty. Ładuj małym prądem przez kilkanaście godzin, na czas ładowania zostaw popuszczone korki.

Swoją drogą w Corolli jest alarm który piszczy jak się wyjmie kluczyk i zostawi włączone światła...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Akumulator samochodowy - ładowanie, dolewanie wody destylowanej
Strona 1 z 1