Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marshall MS2 by kamil1959

kamil1959 02 Lip 2011 21:21 10979 17
  • Marshall MS2 by kamil1959
    Witam i przedstawiam mój mini wzmacniacz, który jest kopią Marshalla Ms2.
    Zrobiłem go ze sklejki 0,6cm, wszystko obkleiłem skają, a siateczka z przody to pomalowana czarną farbą firanka. Na przednim panelu trzeci potencjometr to atrapa, normalnie w tym miejscu znajduje się włacznik obrotowy trzypozycyjny, niestety nie mogłem takiego kupic więc zamontowałem suwakowy z tyłu obudowy.
    Wzmacniacz zasilany jest z baterii 9v albo zasilacza.

W pierwszym załączniku znajduje sie wzór płytki do wydrukowania, w drugi schemat montażowy i lista części. Wymiary płytki 98mm na 40mm.

Marshall MS2 by kamil1959 Marshall MS2 by kamil1959 Marshall MS2 by kamil1959 Marshall MS2 by kamil1959

Załączniki:

Fajne!
  • #2 02 Lip 2011 21:48
    marcin44430
    Poziom 16  

Fajny sprzęt wygląda jak oryginalny .W środku lekki bałaganik , jaką moc ma ten wzmacniacz.

• #4 03 Lip 2011 00:15
    kamilelektryk
    Poziom 11  

Rozumiem, że w celu oszczędności kasy można stosować metody na "partyzanta", ale jak przeczytałem "siateczka z przodu to pomalowana czarną farbą firanka" to mi po prostu ręce opadły. Oklejenie też można było wykonać staranniej, no i ten bajzel w środku. Wiem, czepiam się, ale jestem estetą.

• #5 03 Lip 2011 04:06
    Paolo1976
    Poziom 24  

kamilelektryk napisał:
    Rozumiem, że w celu oszczędności kasy można stosować metody na "partyzanta", ale jak przeczytałem "siateczka z przodu to pomalowana czarną farbą firanka" to mi po prostu ręce opadły. Oklejenie też można było wykonać staranniej, no i ten bajzel w środku. Wiem, czepiam się, ale jestem estetą.

Dokładnie tak. Również jestem estetą i perfekcjonistą, co czasem jest dla mnie samego męczące. Jeśli ta konstrukcja ma pełnić z założenia funkcje ozdobne i jako ciekawostka, to wykonanie MUSI, powtarzam MUSI być perfekcyjne z dbałością o każdy najmniejszy szczegół i detal. Wtedy by to była perełka w każdym calu. A tak - z daleka i z przymkniętymi oczami, może być i nawet do pieca Marshalla trochę podobne. Ale z bliska, - to już zupełnie inna bajka.

• #6 03 Lip 2011 12:19
    Kucerman
    Poziom 12  

Mi się podoba, a ta firanka najbardziej, chociaż faktycznie nie wygląda najlepiej... Ale jaka pomysłowość! I to się dla mnie liczy - zrobić coś z niczego. Ja osobiście do obicia frontu mojej kolumny użyłem starej czarnej bawełnianej koszulki, której nie lubiłem nosić bo "gryzła".
    Zapytam - a głośnik skąd? chyba nie jakiś oryginalny? nie wiem nawet jakie tam marshall wsadza...
    I poza tym układ ze schematu ma 0,5W/8Ω :)

• #7 03 Lip 2011 12:28
    MARR
    Poziom 16  

Kolego nie jest ważne z czego wykonasz daną rzecz, lecz liczy się efekt końcowy.
    Tutaj akurat estetyka pozostawia wiele do życzenia, ale skoro autor jest zadowolony i wynalazek działa to już inna bajka ;-)

• #8 03 Lip 2011 13:16
    Tajoka
    Poziom 20  

Nie wiem czy czegoś nie dowidzę, ale na schemacie szeregowo do słuchawek i do głośnika jest rezystor 510 ohm. Powiedzcie mi jakim cudem to może osiągać 0.5W przy zasilaniu 9V?

• #9 03 Lip 2011 13:59
    LucyFeer1
    Poziom 10  

Nie miałeś więcej kabli? Musi się świetnie wzbudzać i sprzęgać. to praktycznie pajęczyna. Sorry za krytykę, ale taka jest prawda.

• #10 03 Lip 2011 14:32
    Chrusta
    Poziom 22  

Tajoka napisał:
    Nie wiem czy czegoś nie dowidzę, ale na schemacie szeregowo do słuchawek i do głośnika jest rezystor 510 ohm. Powiedzcie mi jakim cudem to może osiągać 0.5W przy zasilaniu 9V?

Dołączam się do pytania. Całkowicie nie rozumiem położenia tego rezystora. Zrozumiałbym, gdyby był przed wyjściem na słuchawki, a nie przed głośnikiem... Chociaż i tak miałby za dużą rezystancję...

EDIT.
    Znalazłem schemat w lepszej rozdzielczości, może komuś się przyda.
    Marshall MS2 by kamil1959

Mam jeszcze pytanie do autora tematu: skąd wziąłeś schemat i rysunek znajdujący się w pdf'ach? Wizualnie wygląda jak z tonepad'a, ale nie mogłem tam tego znaleźć.

• #11 03 Lip 2011 15:01
    toffik353
    Poziom 11  

Ta firanka pomalowana na czarno "bije" wszystko.:)
    Ogólnie to jest ok. Co do wnętrza to mam jednak kilka zastrzeżeń.
    Prosił bym o wstawienie próbki dźwiękowej.

• #13 05 Lip 2011 08:30
    kokodin
    Poziom 21  

Mój projekt "kokodin Microamp" był inspirowany tą konstrukcją (oryginalną). Szczerze mówiąc ten jest nawet bardziej "inspirowany".
    "1w" to moim zdaniem pobór mocy całego urządzenia, bo sam układ wydolny jest maksymalnie do 0,7w i to też w warunkach specjalnych. Ciekawe dlaczego Maeshall też definiuje go jako 1w (pmpo?)

Ja mam parę sugestii.
    Jak obkleja się tymi foliami, to folia ma dwa kleje zmiksowane razem. Chwilowy do pozycjonowania, który łapie od razu i taki "na ciepło" stały klej, który łapie dopiero po podgrzaniu np suszarką. Dodatkowo fajnie by było uprzednio powierzchnię po całości zaszpachlować lub polakierować by usunąć nierówności.
    Dopiero tak nałożona folia okleinowa, będzie się porządnie trzymać, nie będzie się wybrzuszać i odskakiwać na krawędziach. Powierzchnie też będą się sporo ładniej prezentować.
    Metalowe siatki można kupić na allegro w różnych rozmiarach oczek.
    Poza tym rzeczywiście kable, do potencjometrów musi iść tylko 4, resztę łączysz na potencjometrach. Kolejne 5 do wyłącznika i dwa do głośnika, rzeczywiście jest tego sporo. Spróbuj między wejściem a wzmacniaczem zastosować kable ekranowane, będzie sporo ciszej szumieć :]

• #14 06 Lip 2011 09:03
    zieluś
    Poziom 18  

kiedy ktoś przedstawia stronę spryciarze.pl na elektrodzie to wiedz że jest źle

A tak poważnie można jakiś odsłuch prosić do tego jestem ciekaw jak taka pchełka gra
    jak obijałeś ?? może użyj bardzo krótkich zszywek i takera

• #15 06 Lip 2011 10:26
    kamil1959
    Poziom 11  

Cytat:

A tak poważnie można jakiś odsłuch prosić do tego jestem ciekaw jak taka pchełka gra
    jak obijałeś ?? może użyj bardzo krótkich zszywek i takera

Skaje przykleiłem do sklejki wikolem.:D

• #16 17 Lip 2011 10:39
    mysz234
    Poziom 2  

Jakie są dokładne wymiary obudowy ?

• #17 10 Cze 2012 19:34
    mixer26
    Poziom 8  

Trochę odświeżę. Mnie ten wzmacniacz nie chce zabłysnąć. Mógłby kolega wrzucić foto jak to wszystko jest podłączone tym pajączkiem?? Może coś pominąłem. Elektronikiem nie jestem a to mój pierwszy składak. Prawie wszystkie elementy mam z wylutu. Jednak wiem, że są sprawne. Z góry serdecznie dziękuję

• #18 12 Sie 2012 21:58
    wie8
    Poziom 16  

Witam,

Złożyłem tą konstrukcję dla mojego ojca. Ruszyło bez większych problemów choć nie za pierwszym razem, ale takie już są uroki elektroniki. Gra przyzwoicie, przester soczysty ładny i bardziej przyjemniejszy dla ucha niż czysty kanał. Polecam tą konstrukcję do domowego ćwiczenia. Mój ojciec jest zadowolony choć mnie osobiście brakuje troszkę mocy. Zawsze można dorobić jeszcze jeden stopień...

Autorowi wątku dziękuje za umieszczenie schematów, przydały się...
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME