X

Czym skleić obudowę? Nokia e66

Ojama 04 Jul 2011 16:53
  • #1 04 Jul 2011 16:53
    Ojama
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    W mojej Nokii e66 odkleiła się przednia ramka z panelu i musiałbym ją czymś skleić. Kropelka odpada bo za szybko wysycha i klej na 99,% wypłynie i popsuje mi obudowę. Butapren też jak wypłynie popsuje farbę. Z tego co widzę ta ramka była sklejona na coś w stylu silikonu. Są może w sprzedaży takie silikony z małym aplikatorem do takich właśnie celów ? O telefon dbałem przez 2 lata, obudowa nie ma żadnych śladów użytkowania, więc trochę głupio byłoby wydawać teraz 50zł na nową. Dziękuję za odpowiedzi.

Czym skleić obudowę? Nokia e66 [/img]
  • #2 04 Jul 2011 18:29
    tele_sim
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Taśma dwustronna, dobierz rozmiar by była wąska lub dotnji i bedzie w miare ok. Mozesz również użyc kropelki tylko mało nakladać i juz :)
  • #3 04 Jul 2011 18:47
    vielki
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    tele_sim wrote:
    Mozesz również użyc kropelki tylko mało nakladać i juz :)

jak uzyje kropelki to wielkie ma szanse na biały nalot na szybce :)
    lepiej uzyj tasmy 2-stronnej :)
  • #4 04 Jul 2011 19:17
    Trabi
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    1. Opiłki pleksi rozpuszczone w chloroformie.
    2. Kawałki styropianu rozpuszczone w TRI.
    Oba rozpuścić do konsystencji rzadkiego oleju. Świetnie kleją polistyren. "Łapią" po kilku minutach, schną do twardego kilka godzin. Kleją na zasadzie rozpuszczania miejscowego tworzywa i zlewania punktów styku ze sobą. Uważać na pobrudzenie powierzchni, bo nie da się wyczyścić (plastik jest rozpuszczany!).
  • #5 04 Jul 2011 19:18
    tele_sim
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    jak nałozy klej np na wykałaczkę i dokładnie rozsmaruje moze sie udać. Ale osobisćie tak jak pisałem taśma dwustronna bedzie bezpieczniejsza :)
  • #6 04 Jul 2011 23:41
    krz2k
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Trabi wrote:
    2. Kawałki styropianu rozpuszczone w TRI
    Skąd na dzień dzisiejszy zwykły śmiertelnik zdobędzie TRI uważane za narkotyk? :wink:

Jednak zgodzę się w pełni z kolegą Trabi który gołym okiem widać liznął trochę chemii :)

Pozdr.
  • #7 05 Jul 2011 19:12
    Removed
    Helpful post? (0)
    Taśma dwustronna to najlepsze rozwiązanie.. nic nie kombinuj z klejami..
  • #8 05 Jul 2011 23:33
    Ojama
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    O jakiej koledzy dokładnie mówicie taśmie ? Zwykłej, z papierniczego ? Jak tak to nie ma opcji żeby trzymała :) Chyba, że macie na myśli jakieś inne, mocniejsze.
  • #9 12 Jul 2011 18:32
    KRY5PIN
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Taką taśme możesz kupić w sklepach internetowych które sprzedają akcesoria gsm, typowa do montaży szybek i digitizerów 4 mm.
  • #10 12 Jul 2011 21:11
    Pocieszny
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Wielokrotnie kleiłem takie panele kropelką/super-glue i się to trzymało jakoś. Trzeba tylko uważać, żeby dać cieniutką warstwę kleju i nie przy samej szybce (może zaparować i pokryć się nalotem). Przed klejeniem warto wyczyścić z zabrudzeń.
  Search 4 million + Products
Browse Products