X

Manta MID-001 Tablet z nawigacją GPS - android

04 Jul 2011 23:42 KYKyjoNo
  • #1 04 Jul 2011 23:42
    KyjoNo
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Czy jest możliwe załadowanie do niego windy ce, Chcę korzystać z automapy :-(
  • #3 05 Jul 2011 16:41
    KyjoNo
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Może jakiś emulator ?
  • #4 06 Jul 2011 14:05
    zmientku
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Też używam Automapy. Na Polskę nic lepszego nie ma. Jest jednak inna aplikacja, która działa na wielu platformach. Jeśli nie na wszystkich mobilnych, to na większości. Sygic - korzysta z map TeleAtlas i Navteq (jak Automapa). Może kiedyś Automapa będzie działać na Androidzie, a nie tylko Windowsach i na iOS Puki co Sygic przeważył - kupuję tablet.
  • #5 06 Jul 2011 16:25
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Powiem wiecej -Sygic Aura w wersji 0.2 dziala na kazdym Androidzie, jest LEGALNY i DARMOWY - mozna w nim LEGALNIE sciagnac AKTUALNE mapy calego swiata ;)
    Powiem tak - w stczniu sciagnalem Singapur i pokazywalo na miejscu najbardziej podejrzane uliczki :)

Publicznie i legalnie dostepny jest: "Android - Sygic Aura GPS v0. 2b_ FULL_ Europe_ maps 2011.zip"

Oczywiscie Polska jest takze.
    W Automapie nie pokazalo mi nazwy osiedlowej uliczki w Pabianicach, a na darmowym Sygicu pokazalo i nazwe uliczki, i numery blokow :)
  • #6 06 Jul 2011 17:39
    KyjoNo
    Level 6  
    Daj namiar na ZIP bo na stronie producenta jest płatny :-)
    To pierwsza aplikacja która będę instalował więc chcę mieć pewność że to nie moja niewiedza :-)
  • #7 06 Jul 2011 21:50
    koala106
    Moderator Mobilne
    Helpful post? (0)
    Aura 0,2 to była beta i już nie jest publicznie dostępna - tylko na forach i chomikach.
    Co do jej działania na wszystkich Androidach, to nie do końca prawda, bo na Wildfire jej nie uruchomisz np. wymagana jest akceleracja sprzętowa, a spora ilość urządzeń jej nie posiada.
  • #8 07 Jul 2011 00:07
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Na "HTC Wildfire S" na szczescie dziala i pokazuje wiecej niz Automapa :)
    Generalnie mowiac, skoro jest za darmo, warto przetestowac ;)
  • #9 13 Jul 2011 14:08
    edonis
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Potrzebuję plik update.img, którym mógłbym podnieść Androida na moim urządzeniu.
    Niestety, nie mam pliku recovery, więc system nie może sam się odbudować
    Sam w ogóle się nie podnosi.
    Mam jedynie dostęp do Android system recovery utility window.
    Macie może pomysł jak go ruszyć?
  • #10 18 Jul 2011 08:24
    KyjoNo
    Level 6  
    Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

Już nie tęsknię za Auto Mapą, teraz korzystam z Navigon i jest całkiem całkiem.

Do moderatora

Ja uzyskałem odpowiedź, ale temat jest dość szeroki i to czy zostanie zamknięty pozostawiam Tobie
  • #11 25 Jul 2011 11:13
    Pinger
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Daj sobie spokoj z automapa owszem JEST DOBRA, ale inne produkty sa rownie dobre, a to ze automapa nie robi sie na inne platformy to tylko ich strata. Wrzuc w google GPS Android i po klopocie ;)
  • #12 25 Jul 2011 11:31
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Kolego, nie pisz bzdur.
    Automapa wyszla takze na Iphone (inna platforma) - co prawda na tej platformie to produkt okrojony i nie dopracowany jeszcze, ale jest.

Poza tym, odpowiadajac, pisz konkrety - ja wymienilem kilka programow ktore sprawdzilem osobiscie - Ty wyslales czlowieka na drzewo ;/
  • #13 25 Jul 2011 16:29
    Animek76
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    niestety ja mam problem nie mogę znaleźć dobrej navi na mantę gdyż :
    nie jest na całym ekranie a jak juz to to tylko z googla zaciąga mapy a wiadomo ze nie mam cały czas dostępu do WiFi

wiec jeśli możecie doradźcie jaka konkretnie wersje zaintabulować na androida do Manta MIT01 chodzi o rozdzielczość 16:9 800X480 oczywiście wersje na Android 2,2
  • #14 25 Jul 2011 17:35
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Koledze Animek76 Moge zasugerowac np aplikacje: Android 800x480_ iGO MyWay 8. 4. 2. 139242 + mapy 3D
    Przetestowana na tej rodzielczosci i dziala!

A Misiaczkowi (avatar) Pinger zdecydowanie zasugeruje lekture Regulaminu Forum. Problem z jego zrozumieniem zglaszam do Moderatora. Poziom merytoryczny (podstawowa wiedza Kolegi na wypowiadany temat ZDECYDOWANIE zaniza poziom naszego Forum, a takze jest ponizej pewnego poziomu reprezentowanej tutaj kultury wypowiedzi)
  • #15 26 Jul 2011 00:46
    campusted
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Jest też nDrive oraz Mireo Don'tPanic oraz w drodze nasza rodzima produkcja MapaMap pod Android :)
  • #16 01 Aug 2011 23:33
    Animek76
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Pontikos dzięki za poradę faktycznie działa ona w całym ekranie wcześniejsza wersje która miałem z IGO działała tylko na 1/4 ekranu

natomiast czekam jeszcze na automape pod androida jakoś jestem bardziej do niej przywiązany bo komunikaty w IGO sa po prostu tragiczne , słowa sie nakładają ucinają końcówki a zmiana prowadzącego ( jest ich 4 ) nic nie daje dobrze ze można zainstalować trial bez kasy
  • #17 22 Aug 2011 18:39
    rychu1708
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    czy ktoś ma podobny przypadek? manta MID 001 w słoneczny dzień blada że nieidzie nic rozczytac z mapy ,,,nalezy uzywać tylko w pochmurne dni??to badziewie doprowadza mnie do obłędu
  • #18 22 Aug 2011 20:29
    koala106
    Moderator Mobilne
    Helpful post? (0)
    nie spodziewaj się, że w urządzeniu za niecałe 400 będzie ekran antyrefleksyjny matowy - doraźnie może pomóc zwiększenie jasności ekranu ręcznie na maxa - ściągnij jakąś aplikację z Android market do zarządzania energią - tam rozjaśnij ekran na max. Ale pocieszę cię - z czytelnością ekranu w słońcu ma problem bardzo duża ilość urządzeń - telefonów, gps-ów, tabletów, więc Manta nie jest jedyna - poza tym widziałem gorsze urządzenia pod tym względem - na słońcu były kompletnie nieczytelne
  • #19 23 Aug 2011 08:46
    rychu1708
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    proszę o konkrety odnośnie aplikacji zarządzania energia a bo te które mam zajnstalowane nie powodują nic, uważam że to dość lipne urządzenie i na maxa mozna jedynie wcisnąć pedał gazu.
  • #20 23 Aug 2011 09:19
    koala106
    Moderator Mobilne
    Helpful post? (0)
    Jeszcze raz napiszę - trudno za 400 żądać mercedesa. Aplikacji sterujących jasnością ekranu jest mnóstwo - jak nie masz bana na google to poszukaj - na pewno na androidzie działa screen filter - testowałem ją na paru telefonach z pozytywnym skutkiem.
  • #21 24 Aug 2011 03:12
    rychu1708
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Koala jest wielki ,pomógł nie pomógł ale dalej problem
  • #22 24 Aug 2011 07:51
    koala106
    Moderator Mobilne
    Helpful post? (0)
    Po pierwsze dostajesz wskazówki - żeby jasność ekranu zwiększyć na max - odpowiadasz - że na max to możesz wcisnąć pedał gazu - pełna kultura wypowiedzi. Jeżeli wiesz czego masz szukać - to weź tablet odpal android market i potestuj sobie aplikacje do zarządzania jasnością - nie licz, że każdy ma taki tablet i będzie produkował się jak w lenistwie nie chcesz posprawdzać tego, co na tacy masz podane w internecie i android market.
    Forum nie poprowadzi za rączkę jak osiołka lub pierwszoklasistę - ma nakierunkować i pokazać właściwy tok szukania/myślenia/rozwiązania problemu - więc racz z tego skorzystać - a jak znajdziesz rozwiązanie problemu, to w konkretny sposób podziel się z forumowiczami - może ktoś inny skorzysta także.
  • #23 11 Sep 2011 12:20
    rychu1708
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Animek76 wrote:
    niestety ja mam problem nie mogę znaleźć dobrej navi na mantę gdyż :
    nie jest na całym ekranie a jak juz to to tylko z googla zaciąga mapy a wiadomo ze nie mam cały czas dostępu do WiFi

wiec jeśli możecie doradźcie jaka konkretnie wersje zaintabulować na androida do Manta MIT01 chodzi o rozdzielczość 16:9 800X480 oczywiście wersje na Android 2,2
    polecam dla ciebie MAPAMAP na androida ,wiecej szczegułów na PW , pozdrawiam
  • #24 16 Sep 2011 13:57
    Adalberd
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    NaviExpert moim zdaniem jedna z lepszych nawigacji na Androida, za tankując i zbierając punkty na Lotosie można wymienić punkty na licencje.
    Automapa na Androida w trakcie produkcji...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products