Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?

sunlux 05 Lip 2011 09:25 15130 3
  • #1 05 Lip 2011 09:25
    sunlux

    Poziom 20  

    Witam serdecznie,

    zwracam się z zapytaniem do kolegów będących w temacie.

    Posiadam Lanosa rocznik 2000, pierwsza rejestracja luty 2001, z instalacją fabryczną LPG BEDINI i butlą w kole zapasowym chyba 42L. W zeszłym roku we wrześniu 2010 minęła jej data 10 letniej homologacji dlatego teraz już muszę wymienić lub legalizować butlę LPG. Stąd właśnie moje pytanie:

    1. Czy moją butle można ponownie legalizować? Jeśli tak to jakie są tego koszty i na jak długo jest przedłużana taka legalizacja oraz czy ktoś zna serwis LPG w Poznaniu lub okolicach, który może wykonać taką usługę ?
    Pytam dodatkowo o te przedłużenie legalizacji ponieważ rok temu jeden z serwisów LPG w Poznaniu wypowiedział się, że właśnie tego modelu butli nie można ponownie legalizować (przedłużyć)... ?

    2. Jeśli nie można legalizować to czy ktoś zna serwis w Poznaniu lub okolicach, który w niskiej cenie zainstaluje nową butlę z legalizacją ?

    3. Jeszcze jedna rzecz, czy kupując nową butlę (nawet na znanym serwisie aukcyjnym) za 150-300zł (z aktualnymi dokumentami i polską homologacją) można wymienić ją w dowolnym serwisie czy są potrzebne jednak jakieś uprawnienia ?
    I przy okazji czy po 11 letniej eksploatacji mojej butli czy warto, a może trzeba, wymienić wielozawór ? (czasami samochód ma pełna moc a innym razem jakby mu brakowało dostarczanego gazu z butli... inne elementy jak parownik, elektrozawory, filtry, akuator zostały wymienione - pozostał tylko przewód paliwa LPG z butli z tyłu samochodu do przodu oraz sama butla z wielozaworem).

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego tematu, z góry dziękuje.

  • Pomocny post
    #2 29 Lip 2011 03:53
    darasdk
    Poziom 2  

    Witaj. Z tego co wiem to w Poznaniu na Malwowej jest gościu po ElpiGazie który sprzedaje butle do koła zapasowego wraz z papierami i można samemu ją wymienić nie jest to jakaś duża filozofia.... Legalizacja z tego co wiem to podobno kosztuje coś koło tego samego co nowa butla, więc moim zdaniem bez sensu płacić w starą butlę. Jak bys chciał to mam nr tel do tego goscia.

  • Pomocny post
    #3 07 Sie 2011 12:06
    michael1986
    Poziom 18  

    Z tego co wiem to najlepsze instalacje gazowe w poznaniu zakłada PITEC . A przy zakładaniu nowej butli lepiej nie dawać jej do partacza bo założy do jazdy do tyłu albo zagnie przewód i będzie strata mocy.

  • #4 21 Paź 2011 10:18
    sunlux

    Poziom 20  

    Dziękuje za pomoc - butla LPG i wielo-zawór wymienione już na nowe.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME