X
 • #1 05 Jul 2011 09:25
  sunlux

  Level 20  
  Helpful post? (+4)
  Witam serdecznie,

  zwracam się z zapytaniem do kolegów będących w temacie.

  Posiadam Lanosa rocznik 2000, pierwsza rejestracja luty 2001, z instalacją fabryczną LPG BEDINI i butlą w kole zapasowym chyba 42L. W zeszłym roku we wrześniu 2010 minęła jej data 10 letniej homologacji dlatego teraz już muszę wymienić lub legalizować butlę LPG. Stąd właśnie moje pytanie:

  1. Czy moją butle można ponownie legalizować? Jeśli tak to jakie są tego koszty i na jak długo jest przedłużana taka legalizacja oraz czy ktoś zna serwis LPG w Poznaniu lub okolicach, który może wykonać taką usługę ?
  Pytam dodatkowo o te przedłużenie legalizacji ponieważ rok temu jeden z serwisów LPG w Poznaniu wypowiedział się, że właśnie tego modelu butli nie można ponownie legalizować (przedłużyć)... ?

  2. Jeśli nie można legalizować to czy ktoś zna serwis w Poznaniu lub okolicach, który w niskiej cenie zainstaluje nową butlę z legalizacją ?

  3. Jeszcze jedna rzecz, czy kupując nową butlę (nawet na znanym serwisie aukcyjnym) za 150-300zł (z aktualnymi dokumentami i polską homologacją) można wymienić ją w dowolnym serwisie czy są potrzebne jednak jakieś uprawnienia ?
  I przy okazji czy po 11 letniej eksploatacji mojej butli czy warto, a może trzeba, wymienić wielozawór ? (czasami samochód ma pełna moc a innym razem jakby mu brakowało dostarczanego gazu z butli... inne elementy jak parownik, elektrozawory, filtry, akuator zostały wymienione - pozostał tylko przewód paliwa LPG z butli z tyłu samochodu do przodu oraz sama butla z wielozaworem).

  Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego tematu, z góry dziękuje.
 • Helpful post
  #2 29 Jul 2011 03:53
  darasdk
  Level 2  
  Helpful post? (+4)
  Witaj. Z tego co wiem to w Poznaniu na Malwowej jest gościu po ElpiGazie który sprzedaje butle do koła zapasowego wraz z papierami i można samemu ją wymienić nie jest to jakaś duża filozofia.... Legalizacja z tego co wiem to podobno kosztuje coś koło tego samego co nowa butla, więc moim zdaniem bez sensu płacić w starą butlę. Jak bys chciał to mam nr tel do tego goscia.
 • Helpful post
  #3 07 Aug 2011 12:06
  michael1986
  Level 18  
  Helpful post? (0)
  Z tego co wiem to najlepsze instalacje gazowe w poznaniu zakłada PITEC . A przy zakładaniu nowej butli lepiej nie dawać jej do partacza bo założy do jazdy do tyłu albo zagnie przewód i będzie strata mocy.
 • #4 21 Oct 2011 10:18
  sunlux

  Level 20  
  Topic author Helpful post? (-1)
  Dziękuje za pomoc - butla LPG i wielo-zawór wymienione już na nowe.
  Search 4 million + Products
Browse Products