Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?
Autor
Wiadomość
sunlux
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Poznan

Post#1 Post autora tematu 05 Lip 2011 09:25   

Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?

Witam serdecznie,

zwracam się z zapytaniem do kolegów będących w temacie.

Posiadam Lanosa rocznik 2000, pierwsza rejestracja luty 2001, z instalacją fabryczną LPG BEDINI i butlą w kole zapasowym chyba 42L. W zeszłym roku we wrześniu 2010 minęła jej data 10 letniej homologacji dlatego teraz już muszę wymienić lub legalizować butlę LPG. Stąd właśnie moje pytanie:

1. Czy moją butle można ponownie legalizować? Jeśli tak to jakie są tego koszty i na jak długo jest przedłużana taka legalizacja oraz czy ktoś zna serwis LPG w Poznaniu lub okolicach, który może wykonać taką usługę ?
Pytam dodatkowo o te przedłużenie legalizacji ponieważ rok temu jeden z serwisów LPG w Poznaniu wypowiedział się, że właśnie tego modelu butli nie można ponownie legalizować (przedłużyć)... ?

2. Jeśli nie można legalizować to czy ktoś zna serwis w Poznaniu lub okolicach, który w niskiej cenie zainstaluje nową butlę z legalizacją ?

3. Jeszcze jedna rzecz, czy kupując nową butlę (nawet na znanym serwisie aukcyjnym) za 150-300zł (z aktualnymi dokumentami i polską homologacją) można wymienić ją w dowolnym serwisie czy są potrzebne jednak jakieś uprawnienia ?
I przy okazji czy po 11 letniej eksploatacji mojej butli czy warto, a może trzeba, wymienić wielozawór ? (czasami samochód ma pełna moc a innym razem jakby mu brakowało dostarczanego gazu z butli... inne elementy jak parownik, elektrozawory, filtry, akuator zostały wymienione - pozostał tylko przewód paliwa LPG z butli z tyłu samochodu do przodu oraz sama butla z wielozaworem).

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego tematu, z góry dziękuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lip 2011 09:25   

Powrót do góry

darasdk
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznań

Post#2 29 Lip 2011 03:53pomocny post - solucja   

Re: Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?

Witaj. Z tego co wiem to w Poznaniu na Malwowej jest gościu po ElpiGazie który sprzedaje butle do koła zapasowego wraz z papierami i można samemu ją wymienić nie jest to jakaś duża filozofia.... Legalizacja z tego co wiem to podobno kosztuje coś koło tego samego co nowa butla, więc moim zdaniem bez sensu płacić w starą butlę. Jak bys chciał to mam nr tel do tego goscia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2011 03:53pomocny post - solucja   

Powrót do góry

michael1986
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 07 Sie 2011 12:06pomocny post - solucja   

Z tego co wiem to najlepsze instalacje gazowe w poznaniu zakłada PITEC. A przy zakładaniu nowej butli lepiej nie dawać jej do partacza bo założy do jazdy do tyłu albo zagnie przewód i będzie strata mocy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2011 12:06pomocny post - solucja   

Powrót do góry

sunlux
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Poznan

Post#4 Post autora tematu 21 Paź 2011 10:18   

Dziękuje za pomoc - butla LPG i wielo-zawór wymienione już na nowe.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Wymiana lub legalizacja butli LPG - gdzie i jak w Poznaniu?
Strona 1 z 1