X
  • #1 06 Jul 2011 21:02
    szoda
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam

Na wstępie napisze że jestem trochę zielony jeśli chodzi o pojęcia typowo elektroniczne więc powiem na chłopski rozum. Jestem zainteresowany ofertą Multiroom w N ale niestety wymagają oni połączenia dwóch dekoderów za pomocą kabla ethernet, niestety u mnie nie wchodzi to w grę ponieważ mam dom jedno rodzinny a drugi telewizor znajduje się piętro niżej i po przeciwnej stronie domu, tak więc ciągnięcie kabla przez cały dom mija się z celem. Zastanawiałem się nad wysłaniem sygnału przez gniazdko telefoniczne ale niestety jest tam kabel 2-żyłowy, widziałem też rozwiązanie za pomocą instalacji elektrycznej które jest całkiem drogie.

Code:
    http://allegro.pl/adapter-ethernet-do-sieci-energetycznej-conrad-i1695151718.html

Więc wpadłem na pomysł połączenia za pomocą routera (posiadam jeden nie używany TP-LINK WR340G) i access pointa i tu jest moje pytanie czy połączenie access pointa TP-LINK WA500G z routerem WR340G działało by z dekoderami N czy jest to tylko połączenie możliwe dla komputerów???

Code:
    http://allegro.pl/tp-link-access-point-tl-wa500g-poe-ap-client-wisp-i1704243553.html

A może inne są opcje żeby nie prowadzić kabla między dekoderami??

Z góry dzięki za odpowiedź
  • Helpful post
    #2 06 Jul 2011 21:14
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Srebrnej kuli do WIFI w zabudowie nie ma, to loteria, dopóki nie spóbujesz nie będziesz pewny jak z pokryciem będzie. Generalnie jedna ściana OK, dwie może, trzy raczej nie. Sufit na pewno więcej niż jedna ściana (zbrojenie dodatkowo)

Dwa WA500 połączysz trybem mostu WIFI
    Lub dowolny AP-ek (lub router WIFI) + WA500 w trybie AP Client.

Sprawdż czy PLC adapter podejdzie u ciebie po sieci elektrycznej, ale oba adaptery muszą być na tej samej fazie.
  • #3 06 Jul 2011 21:48
    szoda
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź, co do zbrojenia i ścian to jest to dom drewniany więc myślę że dużego problemu z tym nie będzie (na obecnym routerze wifi mam bardzo dobre pokrycie w każdej części domu), a co do adapterów to tu może być problem bo tą instalację elektryczną kładł jakiś magik :) więc wątpię żeby akurat te dwa gniazdka do których miałbym zamontować adaptery są na tej samej fazie. czyli jak wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi da się utworzyć połączenie między WR340G a WA500g?? Jeśli ktoś się zna na ustawianiu access pointów czy mógłby się wypowiedzieć bo ja jak coś to pierwszy raz się z tym spotkam i potrzebna by była pomoc z ustawieniami :)

Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Szoda
  • Helpful post
    #4 06 Jul 2011 23:00
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    WR340 ustaw normalnie, a WA500 w tryb AP Client.
    Masz już ten sprzęt u siebie ?
  • #5 07 Jul 2011 00:57
    szoda
    Level 6  
    Jeszcze nie mam bo na razie chciałem się dowiedzieć czy w ogóle takie ustawienie by przeszło ale zamówię na allegro i zobaczymy czy będzie działać. Jeszcze raz dzięki za informacje i jak coś będę odświeżał wątek jak już sprzęt do mnie dojdzie.
  • #6 07 Feb 2012 01:24
    szoda
    Level 6  
    nmdagr wrote:
    szoda wrote:
    Jeszcze nie mam bo na razie chciałem się dowiedzieć czy w ogóle takie ustawienie by przeszło ale zamówię na allegro i zobaczymy czy będzie działać. Jeszcze raz dzięki za informacje i jak coś będę odświeżał wątek jak już sprzęt do mnie dojdzie.

I jak poszło?? Zadziałało?

Udało się bez problemów, ale jeśli bym miał to jeszcze raz robić kupiłbym lepszego access pointa z lepszym sygnałem bo to połączenie jest trochę słabe i odtwarzanie nagranych programów na drugim dekoderze czasami się zacina. Z tego co się orientuję N podpisało umowę z Netgear i oferują dobre routery i access pointy w dobrej cenie (czytałem kiedyś artykuł na satkurier). Więc radziłbym się za tym rozejrzeć chyba że nie zależy Ci na jakości i jesteś cierpliwy na lagowanie nagrań.
  • #7 07 Feb 2012 22:24
    szoda
    Level 6  
    Router TP Link WR340 podłączony pod dodatkowy dekoder, access point TP Link WA500 podłączony pod turborekorder (Połączenie podstawowe bez dostępu do internetu). Połączenie z internetem WR340 podłączony do dodatkowego routera a access point połączony z routerem ZTE z ADSL (mam kiepską neostrade:/) a turborecorder podłączony do routera ZTE. Rozłączyło mi się tylko raz jak była przerwa w dostawie prądu i potem długo trwało połączenie ze względu na odległość access pointa i routera wr340 ale w końcu załapało połączenie. Jeszcze jest inna opcja połączenia jeśli masz instalację elektryczną w jednym obiegu w domu/mieszkaniu możesz kupić na allegro modemy do gniazdek elektrycznych i puścić sygnał po instalacji elektrycznej z gniazdka do gniazdka.
  • #8 08 Feb 2012 20:36
    szoda
    Level 6  
    co do routera podłączonego do dekodera dodatkowego to tylko podłączyłem do komputera wpisałem w ustawieniach adres MAC access pointa i cos tam chyba jeszcze ale już nie pamiętam dokładnie (był artykuł jak podłączyć dekodery na elektrodzie). A co do instalacji elektrycznej to sorry ale nie jestem elektrykiem i zbytnio nie wiedziałem jak to opisać a chodziło mi własnie o fazy :P
  Search 4 million + Products
Browse Products