X

"Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu

30 May 2013 23:52 ADadzibu
  • #31 30 May 2013 23:52
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Wystarczy "pomógł".
    Cieszę się, że działa :)
    Zamknij wątek kłódką.

Pozdrawiam
  • #32 04 Jun 2013 10:31
    marko888
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    Mam podobny problem, na jednym kompie z win7x86 i kartą sieciową NVIDIA nForce na płycie GB M57SLI-S4 rev.2 . Net jest z kablówki, modem Cisco 2100 ,router Motorola WR850G do którego są podłączone inne kompy,tuner tvsat i wszędzie net jest bez problemowo. Podmieniałem różne kable, stery w kompie reset routera,modemu i wszystkie inne odbiorniki mają net natychmiast po podpięciu ,a ten model nie może pobrać adresu jak w tytule tematu. Nie mam jakiegokolwiek filtrowania mac itd. , dodam iż jest to komputer kolegi i instalowałem na nim wszystko od zera. W MU też nie ma jakichkolwiek konfliktów ale neta po lanie nie ma.Brak na razie nowych pomysłów!
  • #33 04 Jun 2013 10:36
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Karty w kompie ustaw w TCP/IP na auto-config.
    Zmień usatwienia z 1Gbps na 100Mbs - może karta nie ma auto-sensing...
    No i pokaż ustawienia LAN z routera...
  • #34 05 Sep 2013 12:30
    assostyle
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Odświeżam temat gdyż mam taki sam problem, na laptopie (win7) przez wi-fi internet łączy się bez problemu, a na komputerze (win7) poprzez kabel nie chce się połączyć. Mój router to D-Link DSL-2740B

dołączę kilka zrzutów jeśli coś jeszcze będzie potrzebne prosę pisać bo nie ogarniam tego tematu zbytnio.

"Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu
  • #35 05 Sep 2013 14:29
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Pokaż ustawienia LAN z routera...
  • #36 05 Sep 2013 14:58
    assostyle
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu
  • #37 05 Sep 2013 15:01
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Zapewne w assostyle masz na stałe w kompie zapisany adres 192.168.1.2.
    W obydwu (assostyle i win7) karty (obydwie: WiFi i LAN) muszą mieć adresy przypisywane automatycznie (autoconfig), a nie wpisane na stałe...
  • #38 09 Sep 2013 13:45
    assostyle
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jak zmienić te adresy ip ?
  • #39 09 Sep 2013 19:00
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Wejść w ustawienia kart "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu
  • #40 15 Sep 2013 17:45
    assostyle
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Problem w tym że nie wykrywa mi żadnej karty sieciowej ;/

@edit

Problem nie leży po stronie komputera (tak mi się wydaje) przed chwilą podłączyłem kabel do laptopa i nie miałem internetu, a przez wi-fi wszystko śmiga.
  • #41 22 Jan 2014 21:05
    Alur
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam podobny problem ale w połączeniu przez kabel LAN, moj laptop z windows 7 nie chce sie polączyc z komputerem z winows xp kiedys bylo wszystko ok. ale teraz nie chce sie polaczyc. Jest taka opcja szukaj problemow czy jakos tak, diagnostyka chyba, wyskakuje mi w tedy ze karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji ip. Co mam zrobic prosze o odpowiedz
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products