Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Lip 2011 09:32
    yaaro
    Poziom 33  

Coraz więcej klientów przychodzi z tym pytaniem: jaki wybrać?

Proszę o propozycje, własne oceny, przeboje z gwarancją itp.

Moderowany przez CameR:

Post był raportowany, usunąłem zbędne znaki: ?????

• #2 12 Lip 2011 10:09
    domellus
    Poziom 28  

Ciężko jest doradzać w tym przypadku. Nawet najlepsze marki też sie psują. Ja mam osobiście styczność dość często z Centrami i tutaj nie ma zbyt wiele reklamacji a jeśli juz są to głównie z winy użytkownika (najczęściej poprostu niedoładowane).

• #3 12 Lip 2011 10:16
    robokop
    Moderator Samochody

Biorę pierwszy lepszy, byle nie za drogi, najtańszych też nie - pojemność zgodna z oryginałem. Nie ma się co łudzić że dokupowany akumulator wyjeździ tyle co oryginał, aczkolwiek i montowane fabrycznie nie żyją obecnie zbyt długo. Cyrki z reklamacjami to już w tej chwili standard chyba dla każdego - dwukrotnie reklamowałem swoje prywatne baterie, dwukrotnie reklamacja odrzucona z powodu "...opadu masy czynnej z winy użytkownika..." - Centra szczególnie chyba.

• #4 12 Lip 2011 10:28
    kkknc
    Poziom 39  

Naj mniej problemowa w użytkowaniu i reklamacji to Topla. Druga firma to Optima drosze coś ostatnio mi wysiadają ale reklamacje przechodzą.

• #5 12 Lip 2011 10:33
    Pascalt
    Poziom 22  

Mimo wszystko obstawiałbym Centrę - przede wszystkim jeśli chodzi o trwałość.

• #6 12 Lip 2011 10:40
    domellus
    Poziom 28  

Centra to teraz nic innego jak Exide. Przykładowo Centra CC700 to Exide EC700, dwa jednakowe akumulatory a cena inna, tak więc tutaj napis Centra powoduje wyższą cenę :)

• #7 12 Lip 2011 12:50
    andrzej20001
    Poziom 40  

Tanio Tiger , dobrze Centra, wypas Bosch S5

• #8 12 Lip 2011 13:54
    gruby1
    Poziom 29  

Ja kupuję marketowe z napisem budget, mają 3 lata i jest ok. Robione toto przez centrę a cena przystępna. Kumpel jeździ na jenoxach i to też chyba centra robi. W starym fordzie mam około 5-letnią centrę plus i do tej pory kręci niźle. Ojciec do opla kupił bosha i minionej zimy (trzecia lub czwarta) już było cienko. Ważne jest też jak eksploatujesz auto. Jak krótkie częste dojazdy, to każdy akumulator szybciej padnie.

• #9 12 Lip 2011 14:23
    lancet
    Poziom 16  

Jeżeli miałbym kupić akumulator, to tylko'' Centrę Plus'', miałem taki, mam taki, i następny będzie tylko taki.
    Pozdrawiam - Andrzej

• #10 12 Lip 2011 15:59
    rosomak88
    Poziom 16  

Niebieska Varta tez nie jest zła, ale nie wiem jak z gwarancja, btw nie miałem okazji z niej skorzystać. Oczywiście aku doładowywany na czas i nigdy nie rozładowany do zera.

• #11 12 Lip 2011 17:44
    Fredw
    Poziom 19  

Centra Plus "padła" po 2 latach z winy alternatora (albo nie doładowywał albo przeładowywał, w zależności od humoru), ale teraz znakomicie sprawdza się w postaci akumulatora do UPS'a, wkrętarki, czy awaryjnego oświetlenia.
    Od, trochę ponad, pól roku mam Centrę Futurę i póki co problemów brak (wiem, zbyt krótki okres aby chwalić do końca).

• #12 12 Lip 2011 19:46
    decybel91
    Poziom 38  

Szukaj marki GIGAWATT, produkowana dla hurtowni Inter-Team produkcja Bosch, mój samochód jeździ na nim już 3,5 roku i jest OK, (diesel 2.9 rocznik 00`).
    Wszystkie te centry i inne max 3 lata.

• #13 12 Lip 2011 20:54
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
    To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.

• #14 12 Lip 2011 21:22
    manta
    Moderator Samochody

Zap. Piastów, ale w wykonaniu rolniczym. Reklamacji od 5 lat nie miałem. Naciąłem się na Schark, pół roku 70% utraty poj. Reklamacja wręcz wymuszona...

• #16 12 Lip 2011 22:44
    parafka
    Poziom 20  

Im droższy akumulator tym bogatszy kierowca go kupił i używał w wypasionej furze jeżdżąc po mieście na deficycie mocy, skutecznie go użytkując w stanie niedoładowanym -Stąd tyle reklamacji.
    Statystyczny kapelusznik kupuje budgeta i odpala samochód w niedzielę przedtem ładując akumulator generując jakieś 50 startów na rok zamiast 500. Stąd budgety mają dobrą renomę.
    Oczywiście wszystko statystycznie uśrednione....
    A tak naprawdę to są samochody słabo odpalające i dobrze odpalające.
    Przykład; Honda Civic 2000 -źle; Fiat Siena 1.2 -dobrze.
    Użytkuję obydwa i obydwa są w dobrym stanie, Honda nawet w superstanie.
    Wiem dlaczego ale to nie w tym temacie....

• #17 12 Lip 2011 23:43
    Zico63
    Poziom 37  

goldwinger napisał:
    Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
    To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.

Potwierdzam:
    Varta kupiona w salonie z Polo 6N '99 rocznik, 3 miesiące po gwarancji - padła. Nic, mówię sobie - przypadek i biorę znów Vartę, "bo dobra firma". Ta kolejna wytrzymała 2 lata i 6 miesięcy - i to samo. Tak więc Varcie już dziękujemy, wolimy dowolny z marketu - mamy dwa za jeden i stale w miarę nowe. To u siostry.
    A sam mam teraz w Dieslu (1Z z klimą i podgrzewaniem płynu) Centra Futura 95Ah, ten służy trzeci rok i pali jak wczoraj kupiony! Tyle, że przebiegi mego Golfa są trzy razy większe niż Polo - może to też przyczyna...

• #18 13 Lip 2011 07:33
    kkknc
    Poziom 39  

ZAP Piastów 20 lat temu to były bardzo dobre akumulatory, jakieś 10lat temu to już nie to. Czyżby znowu zwyżka formy? Kolego MANTA jak długo je testujesz? Co z prądami rozruchu, pojemnością, trwałością w funkcji czasu użytkowania.
    Poczytaj moje posty tu.
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1771775&highlight=topla&sid=
    Jeżeli Bosch to tylko S5 reszta nie warta uwagi.

• #19 13 Lip 2011 08:40
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Kiedyś kupiłem cudo o nazwie Five Star (na stacji paliw znanej norweskiej marki). Akumulator miał 36 miesięcy gwarancji. Dwa miesiące przed zakończeniem gwarancji padł. Oddałem do reklamacji i kupiłem nowy, bo założyłem że i tak nie uznają. O dziwo, za tydzień telefon ze stacji że nowy akumulator jest do odbioru. W karcie gwarancyjnej wpisano: wymiana z powodu wady fabrycznej. Czyli jednak można. Aktualnie przy doborze akumulatora, oprócz parametrów, patrzę także na gwarancję i sposób rozpatrywania gwarancji. Omijam wspomnianą powyżej Centrę - to juz nie to, co kiedyś. Z ZAPem też miałem kiepskie doświadczenia. BOSCH Silver się sprawdził - jeździłem na nim 6 lat bez problemów.

Pozdrawiam

Krystian Tokarki

• #20 13 Lip 2011 09:52
    carrot
    Moderator Samochody

Od dłuższego czasu montuję Kagery z Foty i jak na razie nie miałem jeszcze reklamacji

• #22 13 Lip 2011 12:54
    andrzej20001
    Poziom 40  

Mi ten Five Star wybuchł w twarz.Mam uraz na szczęście psychiczny do tej marki.

• #23 13 Lip 2011 15:07
    dcr
    Poziom 16  

Topla.
    Kolejne auto i kolejny akumulator tej firmy cieszy mnie pod względem wytrzymałości ( szczególnie w zimie ) i ceny.

• #24 18 Lip 2011 22:29
    stan2300
    Poziom 16  

witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn

Moderowany przez Pawel wawa:

Ostrzeżenie 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #25 18 Lip 2011 23:13
    kkknc
    Poziom 39  

Kolego stan2300 12V to jescze całkiem dobrze naładowany akumulator (jakieś 75%). Intensywne zasiarczania następuje przy około 8V. A napięcie rozładowanego akumulatora to 10,5V. Na naklejce jest data produkcji a nie pierwszego ładowania, akumulator przed użyciem należy uformować a nie naładować co robią w wytwórni. Chociaż w tanich akumulatorah mam wrażenie że tylko podładowywują bo niby skąd ta cena i niska trwałość jak również kiepskie zmierzone parametry prądu rozruchu.

• #26 19 Lip 2011 11:01
    archaniol40
    Poziom 21  

Topla i Force. Miałem jedną i drugą parametry maję jeszcze większe niż na naklejkach, sprawdzałem dwoma testerami. Gwarancje też uznają. Polecam naprawdę.

• #27 19 Lip 2011 15:08
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

stan2300 napisał:
    witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn

Kłania się nieznajomość praw konsumenta, więcej pisał nie będę bo rzygać mi się chcę jak patrzę na ten tekst a po za tym do pustego łba i tak nie dotrze.

• #28 19 Lip 2011 18:43
    rafbid
    Poziom 29  

Ja od dwóch lat mam Exide i jest ok. Wcześniej też miałem Exide ale miał osiem lat i to jeszcze nie był koniec żywotności bo zmieniłem auto.

• #29 19 Lip 2011 20:32
    wopor
    Poziom 32  

Witam, jeżdżę na orginałach opla, pewnie temu że dużo robie opli i jeden ma 7 lat wsadzony do mondeo warsztatowego jeżdżony co dziennie i jakoś daje rade, dla klienta nie kupuje niech się sam określi jaki? póżniej ma do siebie pretensje. W tych hiper super markietach :D nie kupuje motoryzacji chyba że pierdoły .

• #30 20 Lip 2011 08:43
    seba_x
    Poziom 31  

Witam

Jakiej firmy proponujecie akumulator do auta 1.2 benzyna (50Ah) , robię mało kilometrów (około 5-10 dziennie) za to odpalany jest tak średnio nawet 6-8 razy na dzień. Aktualnie od 3 lat mam sznajdera plus calcium , od roku dość szybko się rozładowuje, ładowanie ładowarką trwa dosłownie 30-40 sekund .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty