Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?
Autor
Wiadomość
yaaro
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: -

Post#1 Post autora tematu 12 Lip 2011 09:32   

Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?

Coraz więcej klientów przychodzi z tym pytaniem: jaki wybrać?

Proszę o propozycje, własne oceny, przeboje z gwarancją itp.

Moderowano przez CameR:
Post był raportowany, usunąłem zbędne znaki: ?????

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2011 09:32   

Powrót do góry

domellus
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: gorlice

Post#2 12 Lip 2011 10:09   

Re: Dylemat znany dla każdego jaki wybrać akumulator.

Ciężko jest doradzać w tym przypadku. Nawet najlepsze marki też sie psują. Ja mam osobiście styczność dość często z Centrami i tutaj nie ma zbyt wiele reklamacji a jeśli juz są to głównie z winy użytkownika (najczęściej poprostu niedoładowane).
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#3 12 Lip 2011 10:16   

Biorę pierwszy lepszy, byle nie za drogi, najtańszych też nie - pojemność zgodna z oryginałem. Nie ma się co łudzić że dokupowany akumulator wyjeździ tyle co oryginał, aczkolwiek i montowane fabrycznie nie żyją obecnie zbyt długo. Cyrki z reklamacjami to już w tej chwili standard chyba dla każdego - dwukrotnie reklamowałem swoje prywatne baterie, dwukrotnie reklamacja odrzucona z powodu "...opadu masy czynnej z winy użytkownika..." - Centra szczególnie chyba.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 12 Lip 2011 10:28   

Naj mniej problemowa w użytkowaniu i reklamacji to Topla. Druga firma to Optima drosze coś ostatnio mi wysiadają ale reklamacje przechodzą.
Powrót do góry

Pascalt
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź

Post#5 12 Lip 2011 10:33   

Mimo wszystko obstawiałbym Centrę - przede wszystkim jeśli chodzi o trwałość.
Powrót do góry

domellus
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: gorlice

Post#6 12 Lip 2011 10:40   

Centra to teraz nic innego jak Exide. Przykładowo Centra CC700 to Exide EC700, dwa jednakowe akumulatory a cena inna, tak więc tutaj napis Centra powoduje wyższą cenę :)
Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: za rogiem

Post#7 12 Lip 2011 12:50   

Tanio Tiger , dobrze Centra, wypas Bosch S5
Powrót do góry

gruby1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Częstochowa

Post#8 12 Lip 2011 13:54   

Ja kupuję marketowe z napisem budget, mają 3 lata i jest ok. Robione toto przez centrę a cena przystępna. Kumpel jeździ na jenoxach i to też chyba centra robi. W starym fordzie mam około 5-letnią centrę plus i do tej pory kręci niźle. Ojciec do opla kupił bosha i minionej zimy (trzecia lub czwarta) już było cienko. Ważne jest też jak eksploatujesz auto. Jak krótkie częste dojazdy, to każdy akumulator szybciej padnie.
Powrót do góry

lancet
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Tarnów

Post#9 12 Lip 2011 14:23   

Jeżeli miałbym kupić akumulator, to tylko'' Centrę Plus'', miałem taki, mam taki, i następny będzie tylko taki.
Pozdrawiam - Andrzej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2011 14:23   

Powrót do góry

rosomak88
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: UK/Northern Ireland

Post#10 12 Lip 2011 15:59   

Niebieska Varta tez nie jest zła, ale nie wiem jak z gwarancja, btw nie miałem okazji z niej skorzystać. Oczywiście aku doładowywany na czas i nigdy nie rozładowany do zera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2011 15:59   

Powrót do góry

Fredw
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#11 12 Lip 2011 17:44   

Centra Plus "padła" po 2 latach z winy alternatora (albo nie doładowywał albo przeładowywał, w zależności od humoru), ale teraz znakomicie sprawdza się w postaci akumulatora do UPS'a, wkrętarki, czy awaryjnego oświetlenia.
Od, trochę ponad, pól roku mam Centrę Futurę i póki co problemów brak (wiem, zbyt krótki okres aby chwalić do końca).
Powrót do góry

decybel91
Poziom 23
Poziom 23

Post#12 12 Lip 2011 19:46   

Szukaj marki GIGAWATT, produkowana dla hurtowni Inter-Team produkcja Bosch, mój samochód jeździ na nim już 3,5 roku i jest OK, (diesel 2.9 rocznik 00`).
Wszystkie te centry i inne max 3 lata.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 12 Lip 2011 20:54   

Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.
Powrót do góry

manta
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Elbląg.

Post#14 12 Lip 2011 21:22   

Zap. Piastów, ale w wykonaniu rolniczym. Reklamacji od 5 lat nie miałem. Naciąłem się na Schark, pół roku 70% utraty poj. Reklamacja wręcz wymuszona...
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 12 Lip 2011 22:19   

gruby1 napisał:
Kumpel jeździ na jenoxach i to też chyba centra robi.

Omijam Jenoxy szerokim łukiem.
Powrót do góry

parafka
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Olsztyn

Post#16 12 Lip 2011 22:44   

Im droższy akumulator tym bogatszy kierowca go kupił i używał w wypasionej furze jeżdżąc po mieście na deficycie mocy, skutecznie go użytkując w stanie niedoładowanym -Stąd tyle reklamacji.
Statystyczny kapelusznik kupuje budgeta i odpala samochód w niedzielę przedtem ładując akumulator generując jakieś 50 startów na rok zamiast 500. Stąd budgety mają dobrą renomę.
Oczywiście wszystko statystycznie uśrednione....
A tak naprawdę to są samochody słabo odpalające i dobrze odpalające.
Przykład; Honda Civic 2000 -źle; Fiat Siena 1.2 -dobrze.
Użytkuję obydwa i obydwa są w dobrym stanie, Honda nawet w superstanie.
Wiem dlaczego ale to nie w tym temacie....
Powrót do góry

Zico63
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bielsko-Biała

Post#17 12 Lip 2011 23:43   

goldwinger napisał:
Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.

Potwierdzam:
Varta kupiona w salonie z Polo 6N '99 rocznik, 3 miesiące po gwarancji - padła. Nic, mówię sobie - przypadek i biorę znów Vartę, "bo dobra firma". Ta kolejna wytrzymała 2 lata i 6 miesięcy - i to samo. Tak więc Varcie już dziękujemy, wolimy dowolny z marketu - mamy dwa za jeden i stale w miarę nowe. To u siostry.
A sam mam teraz w Dieslu (1Z z klimą i podgrzewaniem płynu) Centra Futura 95Ah, ten służy trzeci rok i pali jak wczoraj kupiony! Tyle, że przebiegi mego Golfa są trzy razy większe niż Polo - może to też przyczyna...
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#18 13 Lip 2011 07:33   

ZAP Piastów 20 lat temu to były bardzo dobre akumulatory, jakieś 10lat temu to już nie to. Czyżby znowu zwyżka formy? Kolego MANTA jak długo je testujesz? Co z prądami rozruchu, pojemnością, trwałością w funkcji czasu użytkowania.
Poczytaj moje posty tu.
www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1771775&highlight=topla&sid=
Jeżeli Bosch to tylko S5 reszta nie warta uwagi.
Powrót do góry

krisxxl
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Pruszków

Post#19 13 Lip 2011 08:40   

Witam

Kiedyś kupiłem cudo o nazwie Five Star (na stacji paliw znanej norweskiej marki). Akumulator miał 36 miesięcy gwarancji. Dwa miesiące przed zakończeniem gwarancji padł. Oddałem do reklamacji i kupiłem nowy, bo założyłem że i tak nie uznają. O dziwo, za tydzień telefon ze stacji że nowy akumulator jest do odbioru. W karcie gwarancyjnej wpisano: wymiana z powodu wady fabrycznej. Czyli jednak można. Aktualnie przy doborze akumulatora, oprócz parametrów, patrzę także na gwarancję i sposób rozpatrywania gwarancji. Omijam wspomnianą powyżej Centrę - to juz nie to, co kiedyś. Z ZAPem też miałem kiepskie doświadczenia. BOSCH Silver się sprawdził - jeździłem na nim 6 lat bez problemów.

Pozdrawiam

Krystian Tokarki
Powrót do góry

carrot
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Kraków

Post#20 13 Lip 2011 09:52   

Od dłuższego czasu montuję Kagery z Foty i jak na razie nie miałem jeszcze reklamacji
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#21 13 Lip 2011 10:03   

krisxxl napisał:

Kiedyś kupiłem cudo o nazwie Five Star

Zaraz jak się pojawiły, to był hit - bardzo dobre akumulatory to były.
Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: za rogiem

Post#22 13 Lip 2011 12:54   

Re: Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?

Mi ten Five Star wybuchł w twarz.Mam uraz na szczęście psychiczny do tej marki.
Powrót do góry

dcr
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Liebenau

Post#23 13 Lip 2011 15:07   

Topla.
Kolejne auto i kolejny akumulator tej firmy cieszy mnie pod względem wytrzymałości ( szczególnie w zimie ) i ceny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2011 15:07   

Powrót do góry

stan2300
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: gdansk

Post#24 18 Lip 2011 22:29   

witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn
Moderowano przez Pawel wawa:
Ostrzeżenie 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#25 18 Lip 2011 23:13   

Kolego stan2300 12V to jescze całkiem dobrze naładowany akumulator (jakieś 75%). Intensywne zasiarczania następuje przy około 8V. A napięcie rozładowanego akumulatora to 10,5V. Na naklejce jest data produkcji a nie pierwszego ładowania, akumulator przed użyciem należy uformować a nie naładować co robią w wytwórni. Chociaż w tanich akumulatorah mam wrażenie że tylko podładowywują bo niby skąd ta cena i niska trwałość jak również kiepskie zmierzone parametry prądu rozruchu.
Powrót do góry

archaniol40
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Piotrków

Post#26 19 Lip 2011 11:01   

Topla i Force. Miałem jedną i drugą parametry maję jeszcze większe niż na naklejkach, sprawdzałem dwoma testerami. Gwarancje też uznają. Polecam naprawdę.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#27 19 Lip 2011 15:08   

stan2300 napisał:
witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn

Kłania się nieznajomość praw konsumenta, więcej pisał nie będę bo rzygać mi się chcę jak patrzę na ten tekst a po za tym do pustego łba i tak nie dotrze.
Powrót do góry

rafbid
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: SŁUPCA

Post#28 19 Lip 2011 18:43   

Ja od dwóch lat mam Exide i jest ok. Wcześniej też miałem Exide ale miał osiem lat i to jeszcze nie był koniec żywotności bo zmieniłem auto.
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#29 19 Lip 2011 20:32   

Witam, jeżdżę na orginałach opla, pewnie temu że dużo robie opli i jeden ma 7 lat wsadzony do mondeo warsztatowego jeżdżony co dziennie i jakoś daje rade, dla klienta nie kupuje niech się sam określi jaki? póżniej ma do siebie pretensje. W tych hiper super markietach :D nie kupuje motoryzacji chyba że pierdoły .
Powrót do góry

seba_x
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: czarna dziura

Post#30 20 Lip 2011 08:43   

Witam

Jakiej firmy proponujecie akumulator do auta 1.2 benzyna (50Ah) , robię mało kilometrów (około 5-10 dziennie) za to odpalany jest tak średnio nawet 6-8 razy na dzień. Aktualnie od 3 lat mam sznajdera plus calcium , od roku dość szybko się rozładowuje, ładowanie ładowarką trwa dosłownie 30-40 sekund .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny