X

Agregat do instalacji domowej

smassh 12 Jul 2011 12:29
  • #1 12 Jul 2011 12:29
    smassh
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Z góry zaznaczam że jestem nowy na forum.
    Moje pytanie to jaki agregat kupić.
    Podstawowo będzie do niego podłączony piec i jego osprzęt z moich obliczeń wynika że pobiera okolo 550W.
    Do tego chciałbym podłączyć lodówkę i chociaż jeden TV.
    Agregat którym jestem zainteresowany to FOGO z silnikiem HONDY 2,4 KW oczywiście posiada AVR.
    Z tego co słyszałem to podczas rozruchu pobór mocy urządzenia może podnieść sie do 8x nominalnej pracy i chciałbym się zapytać czy taki agregat mi wystarczy czy muszę kupić mocniejszy?
    Agregat oczywiście bedzie paracował podczas gdy braknie prądu w gniazdkach.
    Jeszcze jeśli mogłbym prosić o odpowiedz ile taka np. lodówka może pobierac energi w Watach??
  • #2 15 Jul 2011 20:27
    H3nry
    Level 26  
    Helpful post? (-1)
    Lodówka 100-200W . Honda 2.7KW raczej podoła dla tak rozbudowanej instalacji.
  • #3 15 Jul 2011 20:50
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Helpful post? (0)
    smassh wrote:

Agregat oczywiście bedzie paracował podczas gdy braknie prądu w gniazdkach.

Po pierwsze to pisz poprawnie. Po drugie to jak zamierzasz go przyłączyć do instalacji? Czy znasz zasady postępowania?
  • #4 18 Jul 2011 18:38
    190_Wojciech
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Czas pracy tego agregatu bez tankowania to trochę ponad 2h zastanów się czy to wystarczy ew. zamów wersję z większym zbiornikiem.
    Agregat w tzw biedą sobie poradzi ale sam osobiście bym się zastanowił, nie podałeś mocy lodówki - a lodówka lodówce nierówna. Zajrzyj na tabliczkę znamionową lub do dokumentacji lodówki. Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś AGREGAT podobnej mocy lub poproś znajomego elektryka żeby wykonał pomiary obciążenia urządzeń które chcesz zasilać. ( nie pożyczaj chińczyka !!! )

Elektryk przyda Ci się także do wyjaśnienia jak podłączać agregat !
  Search 4 million + Products
Browse Products