Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup plazmy do 3200-3500zł (może 51D6900?)

Cactus23 12 Lip 2011 20:17 3913 13
  • #1 12 Lip 2011 20:17
    Cactus23
    Poziom 11  

Witam.
    Czego szukam?
    Plazma z dość dobrym filtrem przeciw odbiciom (mam dość jasny pokój do południa) i niebuczącą.
    Rozmiar to najlepiej 50 cali.
    Używana będzie tylko do telewizji i filmów (usb/dysk), żadnych gier.
    3D jest mi raczej zbędne i obojętne.
    Wpadły mi w oko dwa takie telewizorki:
    Samsung 51D6900 - jakiś tam filtr jest ale ponoć nie trueblack. Ma dobre wyposażenie i ładnie wygląda.
    Lg 50PZ570 - też bardzo dobrze wyposażony ale filtr ponoć słabiutki i srednio sie sprawdza w jasnych pomieszczeniach.
    Może jakiś właściciel tego Samsunga napisze jak to jest z tymi filtrem i czy nie buczy.
    Może macie jakieś inne propozycje?

• #3 13 Lip 2011 07:08
    Cactus23
    Poziom 11  

Ten model odpada bo buczy. Kumpel kupił, po paru dniach skorzystał z prawa do zwrotu bo wieczorami irytował go ten dźwięk. Chciał nawet zamienić na inny taki sam ale sprzedający mu odradził mówiąc że mała szansa że drugi będzie cichy.
    Poza tym przekracza mój budżet i ma beznadziejny odtwarzacz, także totalnie odpada.

• #4 13 Lip 2011 16:09
    AxelNext
    Poziom 38  

Te TV nie buczą tylko bzyczą cewki zasilacza.

Spytaj się kumpla czy podłączył TV do gniazda z uziemieniem :idea:

• #5 13 Lip 2011 16:38
    Cactus23
    Poziom 11  

A co do tego ma uziemienie? Ma dość nowe mieszkanie i na pewno wszystkie gniazdka są uziemione.
    Zresztą tak jak pisałem sprzedawca ze sklepu w ktorym to reklamował stwierdził że nie warto wymieniać jeśli przeszkadza mu to buczenie/bzyczenie bo wiele osob mu zglaszało ten problem w Panasonicu. Także podziękuje za ten model.

• #6 13 Lip 2011 20:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

zdarzają się takie co pracują głośniej. Jeśli ktoś jest wrażliwy na głośną pracę plazm to lepiej sobie odpuścić i wybrać LCD.
    A jaka odległość od ekranu ?

• #7 13 Lip 2011 20:49
    AxelNext
    Poziom 38  

Plazmy Samsunga też bzyczą także LG albo j.w. LCD :D

• #8 13 Lip 2011 21:05
    Cactus23
    Poziom 11  

Nie no, nie uogólniaj. Sam miałem stara plazmę i była cicha. Tak samo znajomi i rodzina, problemy zaczeły sie od ubiegłorocznych Samsungów i teraz w Panasonicach. Pewnie obniżają koszty produkcji a konsument cierpi.
    Odległość od ekranu 2,7m.

• #9 13 Lip 2011 21:13
    AxelNext
    Poziom 38  

Kolego mam plazmę Panasa 42PV80 z 2008 roku i już wtedy występował problem bzyczenia. Moja nie bzyczy, chyba że wsadzisz głowę za telewizor to słychać lekki bzyk ale innym ten model bzyczał i to dość głośno. Z modelem G30 jest tak samo, jednym bzyczy, a innym nie.
    Problem wielokrotnie poruszany na http://www.hdtv.com.pl/ także poczytaj.

LCD też bzyczy jak się wsadzi głowę za TV i przyłoży ucho do obudowy :idea:

• #10 13 Lip 2011 21:22
    Cactus23
    Poziom 11  

Takie bzyczenie mi nie przeszkadza, ale gdy siedzisz sobie wieczorem przed telewizorem, wokół jest cicho i następuje przerwa w dialogu w filmie i słyszy sie bzzzzzzz to chyba nie jest ok? Tak miał kumpel i to podobno powszechny problem tego Panasa.
    Ale zrobił sie z tego wątek o bzyczeniu a mnie interesują inne modele 50calowe.

• #11 13 Lip 2011 21:31
    AxelNext
    Poziom 38  

Cactus23 napisał:
    podobno powszechny problem tego Panasa
    E tam.
    Jednym bzyczy, a innym nie.
    Może uda Ci się kupić z możliwością oddania TV do sklepu na drugi dzień, albo wymiany na inny.

• #12 13 Lip 2011 21:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #13 11 Mar 2012 20:55
    pan_kg
    Poziom 9  

Jak to jest z tym Samsungiem 51d6900? Ma on chłodzenie radiatorami (nie potrafię nazwać) czy pasywne (wentylatory)? Słyszałem opinię że Panasoniki GT30E mają wentylatory i szumią a ten Samsung nie i dlatego jest cichszy.
    Czy to prawda?

• #14 12 Mar 2012 19:37
    TIGIS
    Poziom 14  

Dodam tylko odnośnie "bzyczenia" że mój samsung ps42c91h z 2007 roku "bzyczy" jak wyciszę dźwięk (im jaśniejszy obraz tym bardziej drze mordę znaczy cewki), troszkę to przeszkadza w oglądaniu wieczorem przy jasnych scenach typu śnieg lub jasne niebo. Warto skorzystać z możliwości "przesłuchania TV przed zakupem. Do TV mam podpięty po hdmi tuner dvb-t oraz laptopa też po hdmi.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme