Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP A4576A (SONY chassis N3) - drga dziwnie obraz.

Henry(k) 18 Lis 2004 14:29 1340 8
  • #1 18 Lis 2004 14:29
    Henry(k)
    Poziom 30  

Wyciągnąłem taki monitorek, podciągnąłem ostrość bo trochę środek odjechał, ale jest dziwny problem.

Całkiem losowo, co kilka-kilkanaście sekund przeskakuje i powraca korekcja Pincushion Balance - wygląda to w ten sposób że mam obraz prostokątny (poprawny) i na chwilę nagle robi się przegięcie w prawo (z lewej strony jest wypukły a z prawej wklęsły obraz) i powraca.

Wejście w OSD i ustawienia tej korekcji wyglądają tak: od 0 do 49 reguluje się wygięcie w jedną stronę, przy tych 48-49 mam prostokątny obraz, jak tylko pojawi się 50 nagle przegina się obraz w drugą stronę. Powinna chyba płynnie zmieniać się wartość tej korekcji na ekranie? Oczywiście przy tym sa cały czas takie drgawki.

Nie jest to zimny lut bo walenie/pukanie nic nie daje.

Od czego zacząć?

• #2 18 Lis 2004 14:46
    lolek16
    Poziom 13  

Nie stety jest to chassis od monitora Sony ta firma to robi same chasie że by to był dostęp do części. Drgawki to już początek uszkodzenia na dużą skale finansową ponieważ jest uszkodzony prosesor synch H, V i korekcja również na nim jest CXA2043Q. Własnie posiadam również taki monitor miał drgawki pionowe ale do połowy ekranu i powoli mi się zwężal ale uzydkowałem go ponieważ podciagalem go co pewny czas na OSD tak do czsu aż mi się zrobiły zniekształcenia poduszkowy i zaberakło regulacji na OSD. Teraz mam problem z kupnem tego układu bo kosztuje 250zł znam i żródło za 200zł ale to zadrogo Mój monitor to Sony GDM200PS 17"

• #3 18 Lis 2004 21:18
    Henry(k)
    Poziom 30  

219PLN znalazłem, ale czy to na pewno on?

• #4 18 Lis 2004 23:17
    Dareks
    Poziom 19  

Witam

Też szukam tego układu- czy możesz zdradzić gdzie go mogę kupić?

• #6 19 Lis 2004 02:00
    StynkS
    Poziom 21  

Ja popytałbym w autoryzowanych serwisach Sony tam też pracują normalni ludzie, bo firma ..... przeważnie ceni sie zdrowo jakby sprowadzała części promem kosmicznym zreszta poszukajcie zagranicą bo obecnie transport z Niemiec, Holandii czy W. Brytanii wyjdzie wam pewnie taniej.

• #7 19 Lis 2004 08:04
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Co to za pieruński scalak - też go poszukuję (oczywiście za jakieś rozsądne pieniądze) - za 220 zł naprawa mija się z celem.
    A może ktoś z Kolegów ma jakiś kontakt za granicą i na zamówienie ściągnąłby coś takiego (oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu ceny).
    Pozdrawiam.

• #8 19 Lis 2004 08:55
    Henry(k)
    Poziom 30  

Szukałem po zagranicznych ale wokół 60 ojro oscylowało.
    W http://sklep.inter-chip.pl/ jest za 178 zeta +VAT

No nic, trzeba będzie kupić...

• #9 19 Lis 2004 09:19
    StynkS
    Poziom 21  

Ja widziałem po 33 USD za sztukę, wiem że firmy kupujące np. po 100sztuk płacą za nie po około 20USD

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME