Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mercedes A W168 - nie otwiera sie szyberdach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mercedes A W168 - nie otwiera sie szyberdach
Autor
Wiadomość
artur15084
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: gdansk

Post#1 Post autora tematu 15 Lip 2011 23:42   

Mercedes A W168 - nie otwiera sie szyberdach

Witam
Mam problem w swojej a klasie z szyberdachem. Mianowicie nie chce otwierać się.Wciskam przycisk, słychać silniczek ale żadnej reakcji. Cały układ elektryczny szyberdachu działa poprawnie tylko coś podejrzewam mechanicznie jest uszkodzone ale nie wiem co. Po wciśnięciu przycisku otwarcia w pierwszej kolejności powinna uchylić się owiewka-pierwsza płyta szyberdachu-ale niestety nie unosi się. Zdemontowałem ostatni panel szyberdachu i tam są prowadnice które po ręcznym odciągnięciu do tyłu samochodu (przesuwa się z oporem) powodują uchylenie owiewki i jednocześnie w drugiej fazie otwierania podniesienie do góry ostatniego panelu. Jak zrobię to ręcznie to potem wszystko gra-otwiera się elegancko a potem zamyka się też poprawnie. Problem jest taki że nie wiem co mam zrobić lub wymienić żeby przy pierwsze fazie otwierania, owiewka sama się uniosła. Tak jakby brakowało czegoś-jakiejś linki lub prowadnicy-nie mam pojęcia a boję się rozbierać całkowicie żeby nie stracił szczelności. Dodam że jak naciskam przycisk otwierania tej pierwszej fazy to słychać że silniczek pracuje ale jednak nie uchyla. Proszę o pomoc!!!!!!!!![/b]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lip 2011 23:42   

Powrót do góry

kindlar
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 16 Lip 2011 18:26   

Re: Mercedes A W168 - nie otwiera sie szyberdach

Możliwe że poszła przekładnia na silniczku. Możesz zajrzeć z czym zazębia się silnik. Powinna być tam przekładnia ślimakowa. Zrób jakieś fotki. Skoro silnik pracuje to coś jest urwane, jakaś dźwignia, krzywka lub koło zębate wysypane. Nie widziałem tego mechanizmu tylko tak gdybam. Myślę że zdjęcia by pomogły. Może gdzieś na szrocie znajdziesz podobny mechanizm to oblukaj jak działa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2011 18:26   

Powrót do góry

artur15084
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: gdansk

Post#3 Post autora tematu 16 Lip 2011 19:14   

Dopiero w przyszłym tygodniu będę miał wolne żeby zagłębić się w silniczek. Całkiem możliwe że mogło coś się wysypać tylko też właśnie nie rozkręcałem nigdy tego mechanizmu i boję się żeby nie nabroić :) że jak odkręcę obudowę od silniczka to coś się rozsypie i nie będę wiedział jak złożyć, ale będę musiał spróbować.Tak jak piszesz,że najlepiej mieć drugi ze szrotu wtedy bym mógł bezstresowo obczaić jak to działa, postaram się poszukać. Dzięki !!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2011 19:14   

Powrót do góry

młody_RR
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdynia

Post#4 19 Wrz 2012 20:50   

Potrzebuję zdemontować szyberdach w A klasie W168. Zdjąłem podsufitkę, odkręciłem śruby typu torx (bodajże T27) w okół dachu a on ani drgnie.
Jakieś sugestie?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mercedes A W168 - nie otwiera sie szyberdach
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.065 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony