Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ASTRA 1 - podgrzewanie filtra paliwa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> ASTRA 1 - podgrzewanie filtra paliwa
Autor
Wiadomość
mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Jelenia Góra

Post#1 Post autora tematu 20 Lis 2004 17:02   

Mam astre 1 1.7td (silnik niemiecki 68kM). Mam kable które idą do filtra paliwa. Jesr tam umieszczony wewnątrz jakiś "grzejnik ", który ma rezaystancje około 2,4 Ohm. Ale jak włączę zapłon to nie dostaje tam żadnego napięcia.
Czy ktoś wie jak ma to działać? Temperatura otoczenie kilka stopni, auto nie palone cały dzień (więc silnik zimniuteńki), a i tak nic nie grzeje.
To ma działać poniżej zerea czy jak?
A dgugi problem to świece żarowe. Grzeją około 40sek (tyle pali się kontrolka). Niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły grzeją tyle samo czasu. Czy tak ma być w tym modelu czy coś jest skaszanione?
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 Post autora tematu 25 Lis 2004 11:28   

Czyżby nikt ic nie wiedział na ten temat? Bardzo mi na tym zależy, bo jeśli świece grzeją za długo, to może mi się przez to spaliły? Nie były opalone ani nic, tylko się "poprostu" spaliły.
No i ten filtr paliwa. Jest grzałka, a nie ma zasilania i to mnie dręczy bo zima się zaczyna na dobre.

(WYBACZCIE ŻE NIC NOWEGO NIE DOPISAŁEM, ALE CHCIAŁBYM ŻEBY POST ZNÓW WYSZEDŁ NA WIERZCH, BO BARDZO MI ZALEŻY NA ODPOWIEDZI)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2004 11:28   

Powrót do góry

odesik
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gdańsk

Post#3 27 Lis 2004 07:22   

Re: ASTRA 1 - podgrzewanie filtra paliwa

nie znam astry ale troche kumam różne samochody jeśli filtr paliwa jest podgrzewany to nie ma znaczenia jaka jest temp. silnika a temp. otoczenia paliwo (ropa) zaczyna tracić swoje właściwości przy kilkunastostopniowym mrozie wtedy zaczyna wydzielać się parafina i podejrzewam że przy ok -5 do -8 st C to podgrzewanie powinno zacząć działać jeśli chodz o długość grzania świec to 40 sek jest stanowczo za długo i wraz ze wzrostem temp. silnika ten czas powinien być krótszy a przy powyżej 70 *C nie powinna kontrolka wogóle się zapalać jest w instalacji czujnik temp. do sterowania tym i należy go zlokalizować w/g schematu może on jest uszk. życze powodzenia
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 Post autora tematu 27 Lis 2004 09:36   

Dzięki za odpowiedź. Sęk w tym, że instalacja samochodu nie jest moją silną stroną, ale na elektronice się troszku znam i chciałbym to rozgryźć. Na schemacie może i znajdę ten czujnik, ale jak go znaleźć fizycznie? Astra ma czujnik temperatury, którego odczyt jest w kabinie, ale on jest u mnie sprawy i podejrzewam, że jest jeszcze inny.
Naprawdę nie ma na tym forum kogoś kto by miał doczynienia z Oplem Astrą?
Powrót do góry

JACU626
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: TARNOBRZEG

Post#5 28 Lis 2004 00:28   

Podstawowe pytanko ale chyba zbedne - czy to silnik ISUZU? Jeżeli tak to jak w każdym japończyku świecę się nie pala i grzeją nizależnie czy zima czy lato tyle samo czyli 6-10 s. Dziwi mie że u ciebie tak długo, mam dwie mazdy 626 2,0d świece nigdy sie nie spaliły a jedna ma 830 tkm są z jakiś węglików spiekanych. Co do filtra to kolega miał kiedyś cos takiego w kadecie i włączło sie dopiero poniżej -10.
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 Post autora tematu 29 Lis 2004 09:24   

Silnik nie jest ISUZU (niestety) tylko niemiecki, ten słabszy (68kM). Co do filtra to narazie nie mogę sprawdzić Twojej sugestii, bo nie ma mrozu, ale jak będzie możliwość to sprawdzę to. A świece grzeją tak jak pisałem, bo sprawdzałem to miernikiem. Gdyby grzały do 10s to napewno bym sie tym nie martwił.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2004 09:24   

Powrót do góry

Tomaszglds
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bielsko

Post#7 29 Lis 2004 09:52   

jesli kontrolka tak świeci to może byc jakas swieca spalona i o tym informuje a czas grzania sam sobie sprawdz zapinają zarówke na świcy i licz ile swieci. jak załączysz kluczyk.
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 Post autora tematu 29 Lis 2004 09:56   

Tomaszglds, czytaj co napisałem. Sprawdzałem miernikiem na świecach ile grzeją (mierzyłem napięcie). Kontrolka świeci tyle ile grzeją świece, a żadna z nich nie jest spalona, bo właśnie miałem uszkodzone dwie i wymieniłem wszystkie cztery na nowiuteńkie (żeby były takie same i pewne).
Powrót do góry

Tomaszglds
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 29 Lis 2004 11:22   

TO JAK CI ŚWIECĄ TYLE CO KONTROLKA TO MASZ JAKĄŚ PRZERÓBKĘ ZROBIONĄI NIE MOŻESZ TAK JEŻDZIĆ. jKA WYMIENIAŁEŚ ŚWIECE TO ŚĄ TE DŁUGIE CIENKIE? zaGLĄDNIJ Z PRAWEJ ZA BOCZKIEM PRZY NOGACH PASAŻERA POWINIEN TAM BYĆ STEROWNIK ŚWIC CZY SĄ TAM JAKIEŚ KABLE PRZEROBIONE. i daj znać czy tak jest to będę wiedział jaki masz ten silnik.
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 Post autora tematu 29 Lis 2004 11:57   

Jak wrócę do domu, to zobaczę czy tam gdzie podajesz mam jakiś sterownik. Jutro dam znać co tam znalazłem. Jeśli chodzi o przeróbki, to raczej się nie spodziewam, żeby coś było inaczej niż w oryginale. Auto przywieźliśmy prosto z Niemiec dwa lata temu. Niemcy raczej nie robią (chyba) takich rzeczy. A swiece są długie cienkie, bodajże BERU.
Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 Post autora tematu 30 Lis 2004 11:18   

Zdaje się, że moja Astra nie ma nic koło nóg pasażera. Ma natomiast jakieś przekaźniki w komorze silnika, na nadkolu (mniej więcej) od strony kierowcy. Jest tam przekaźnik (chyba przekaźnik) , który jak wyjmę to świece nie działają wcale.
Powrót do góry

Tomaszglds
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 30 Lis 2004 22:48   

to z prawej za boczkim jest sterownik a przekaźniki wykonawcze są pod maską to się zgadza. to popatrz dokładnie z prawej może być trochę wyżej ale musi tam być taka skrzynka. Jak ją wypniesz to po załącvzeniu stacyjki nie oświeci się kontrolka.`świece te dogrzewają po zapaleniu nawet do 3,5 minuty ale po załaczeniu stacyjki kontrolka powinna świeciś max do 11sekund, bo grzać może do 20s. Daj znać jak go znajdziesz to ci powiem co dalej sprwadzać, bo ten sterownik ma trochę kabli zaczynająć od alternatora kończywszy na czujniku temp. A pro po miałem kiedyś przypadek że uszkodzony miałem czujnik temp. świeć i grzały po prostu na max i to by w twoim przypadku było możliwe. Czujnik jest na jeden okrągły podajrze konektor i jest gdzieś przy króćcu węża wody od chłodnicy na bloku silnika. też można by jego rezystację zmierzyć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lis 2004 22:48   

Powrót do góry

mozampa
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 Post autora tematu 01 Gru 2004 08:22   

Eureka!
Znalazłem czujnik temperatury i sprawa okazała się banalna. Urwał się jeden przewód od kostki, która na nim jest założona. Po założeniu zwykłych końcówek na kable i podłączeniu ich wszystko jest jak Pan Bóg przykazał. Świece grzeją ok 10s, a jak się silnik podgrzeje, to nawet się kontrolka nie zapala. No, teraz może moje świece pożyją dłużej.
A co do filtra paliwa, to muszę czekać na mrozy.
Szczególne podziękowania dla Ciebie Tomaszglds (masz ode mnie punkciki), bo widzę że masz sporą wiedzę w temacie. A tego sterownika i tak poszukam, z ciekawości. Bo pod maska są faktycznie tylko przekaźniki.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i zamykam temat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> ASTRA 1 - podgrzewanie filtra paliwa
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.083 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony