Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki Blender Stojący, kielichowy kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki Blender Stojący, kielichowy kupić?
Autor
Wiadomość
tomaszek0017
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Radomsko

Post#1 Post autora tematu 20 Lip 2011 11:08   

Witam. Chciałbym się was poradzić jaki blender zakupić, chodzi mi o blender nie ręczny lecz tz. kielichowy. Szperając w internecie już kilka dni zawęziłem pole poszukiwań do 3 modeli, a mianowicie:

Zelmer 30Z010 - 179zł
Philips 2170/50 - 239zł
Elecrolux ESB 4400 - 199zł

Być może któryś z was miał styczność z którym z modeli i może powiedzieć kilka słów na ich temat.
Ja osobiście kieruje się w stronę philipsa ale jestem otwarty na porady z waszej strony. Pozdrawiam i liczę na was;]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2011 11:08   

Powrót do góry

tomaszek0017
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Radomsko

Post#2 Post autora tematu 24 Lip 2011 15:31   

Re: Jaki Blender Stojący, kielichowy kupić?

Widze że nikt nie był specjalnie zainteresowany tematem ale to nic. Kupiłem blender i postanowiłem napisać post w nadzieji że może komuś się przyda ( P.S kupiłem Brauna MX2050). Otóż ta jak pisałem decyzję chciałem podjąć miedzy trzema blenderami :

Zelmer 30Z010 - 179zł
Philips 2170/50 - 239zł
Elecrolux ESB 4400 - 199zł

ale oglądając wszystkie trzy - krótko mówiąc jakość wykonania mnie nie zachwyciła.

Philips (bardzo się napaliłem na niego) okazał się najgorszej jakości. Liche plastiki (o dzbanku złego słowa nie można powiedzieć) ale za to tragiczne ostrza najcieńsze spośród wszystkich mogłem je wygiąć dwoma palcami cieńsze od brauna ok. 1,5 razy, poprostu tragedia. To już mnie odsuneło od tego modelu.

Elektrolux w sumie złego słowa o tym modelu nie moge powiedzieć jakość wykonania dobra, pokrętło wygląda solidnie za to sprzęgło wyglądało nieco gorzej aczkolwiek napewno spełniało swoje zadanie. Noże teżnie najgorsze jedynie ich kształt wygięty trochę dziwny i są umieszczone nisko w dzbanku w zwężeniu (nie wiem jak z kruszeniem lodu w takim razie)

Zelmer plastiki rodem z chin. Na plus napewno mocowanie dzbanka i niezłe ostrza. Poza tym wspierając się opiniami na internautów odklejająca sięrączka od dzbanka:/ i łamliwe noże.

A teraz czamu BRAUN MX 2050 - 259zł.
-Najsolidniejsze plastiki
-Dzbanek bardzo ładny
-Ostrza najgrubsze i najostrzejsze z wszystkich podanych modeli (to zadecydowało)
-Sprzęgło poprawne jak w Elektoruxie
-Dobry kształt dzbanka (dość wąski, nic nie przeciśnie się obok ostrza - nie tak jak w philipsie)

natomiast jeden minus jaki zauważyłem już podczas blendowania to to że dzbanek poprostu sięstawia na miejsciu na centrali i niezapina się go w żaden sposób co podczas blendowania powoduje drgania i dodatkowy hałas, natomiast sam blender jest cichy( poprzednio używałem nakładki samej do zwykłego miksera od Zelmera i moge powiedzieć że Braun pracuje ciszej.

A poza tymi wadami i zaletami które wypisałem wszystkie Blendery są produkowane w CHINACH (nawet Zelmer ! ) z wyjątkiem Brauna co jest dużym plusem.

Nie pisz posta pod postem!

[_P_]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2011 15:31   

Powrót do góry

Ekspert Tanieje.pl
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 03 Mar 2012 11:57   

Kupując blender należy zwrócić uwagę na:
- moc silnika
- czy pojemnik jest szklany
- cenę
Wierzcie mi - mamy sprzęty wielu marek - bardzo często różnią się wyłącznie naklejką z logo i ceną a środek jest dokładnie taki sam - chyba nawet z tej samej fabryki.
Osobiście polecam niedrogie ale niezawodne blendery firsta szczególnie FA 5242-3. Reklamacje na poziomie 2 szt na 100 sprzedany...»
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2012 11:57   

Powrót do góry

_PREDATOR_
Moderator
Moderator

Miasto: Olesno Śląskie

Post#4 04 Mar 2012 09:11   

Wykopaliska!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki Blender Stojący, kielichowy kupić?
Strona 1 z 1