Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znaleźć adresu.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znaleźć adresu.
Autor
Wiadomość
aktywny27
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ługi-Radły

Post#1 Post autora tematu 22 Lip 2011 19:52   

Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znaleźć adresu.

Otóż mam pytanie ktoś wydzwania do mnie na komórkę, że chce pożyczyć pieniędzy.
Mam jego numer telefonu i co najważniejsze byłem na policji.
Powiedziałem im jaka jest sprawa a oni powiedzieli, że to tylko jak by np: groził życiem i jak poszukać w internecie, czy się da w ogóle.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 22 Lip 2011 19:52   

Powrót do góry

Paolo1976
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Myślibórz

Post#2 22 Lip 2011 20:14   

Re: Mam numer telefonu komórkowego i nie umie znaleść adresu.

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby ktoś komuś groził życiem :-) :-) :-) A tak poważnie - w internecie nie znajdziesz. Nawet operator takich informacji udziela na wniosek prokuratury i to w przypadku gdy to numer abonamentowy. Na chłopski rozum - jak byś chciał namierzyć posiadacza telefonu na kartę pre-paid? Kartę kupuje w kiosku i dzwoni. Przecież kioskarzowi swojego adresu nie podaje. Policja może namierzyć miejsce pobytu - współrzędne geograficzne miejsca skąd dzwoni, ale nie adres, bo to niemożliwe.
Powrót do góry

puszak
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 22 Lip 2011 20:15   

Nie umiesz bo takich informacji nie da się znaleźć. Sporadyczny przypadek to wpisać w google numer i poczytać może wystawił np. aukcje i podał nr. tel. wtedy kupujesz i wiesz heh.

edit: prepaid też nie problem namierzyć, trzeba tylko coś konkretnego przeskrobać i moment jesteś na celowniku.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Neverland

Post#4 22 Lip 2011 20:48   

Paolo1976 napisał:
Na chłopski rozum - jak byś chciał namierzyć posiadacza telefonu na kartę pre-paid? Kartę kupuje w kiosku i dzwoni. Przecież kioskarzowi swojego adresu nie podaje. Policja może namierzyć miejsce pobytu - współrzędne geograficzne miejsca skąd dzwoni, ale nie adres, bo to niemożliwe.

Możliwe możliwe. Widać nie masz większego pojęcia o czym piszesz i o zasadzie działania telefonu komórkowego.

Do rzeczy: każdy operator telekomunikacyjny ma obowiązek (z ustawy Prawo Telekomunikacyjne z 2004r. z późniejszymi poprawkami) przez co najmniej 2 lata gromadzić logi połączeń, lokalizacji i innych danych dla każdego telefonu.

I teraz taka sprawa: telefon co jakiś krótki czas sam melduje swoją pozycję w systemie (nie musi mieć nawet GPS-a, współrzędne wyliczane są za pomocą różnicy czasów propagacji z co najmniej 3 BTS). Po tych danych można dojść adresu abonenta i pre-paid czy abonament nie ma tu nic do tego. Po prostu po analizie logów można wyłonić miejsca gdzie telefon najczęściej przebywał np. w nocy, z dużym prawdopodobieństwem będzie to adres domowy delikwenta. Logi ma operator rzecz jasna, ale on może je udostępnić je jedynie uprawnionym jednostkom.

Po bliższe szczegóły odsyłam do tej pozycji http://www.wkl.com.pl/systemy-radiokomunikacji-ruchomej,1,1,265? oraz do ww. ustawy.
Powrót do góry

bulba1
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 22 Lip 2011 21:38   

A swoja drogą Policja musi się zając bo jest od kilku miesięcy w Kodeksie Karnym tzw Nękanie uporczywymi telefonami.
Jak nie chcą przyjąć to ostentacyjnie spisz numer z odznaki policjanta - musi mieć chyba na lewej kieszeni - i powiedz ze złożysz skargę na odmowę przyjęcia zawiadomienia o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#6 22 Lip 2011 21:45   

Elektronik9 napisał:

Po bliższe szczegóły odsyłam do tej pozycji http://www.wkl.com.pl/systemy-radiokomunikacji-ruchomej,1,1,265? oraz do ww. ustawy.

Głupoty opowiadasz. System zapisuje tylko kolejne logowania telefonu do konkretnego BTS-a - bez wyliczania pozycji geograficznej. Gromadzenie i przetwarzanie takich danych jest zabronione bez zgody sądu - podpada pod ograniczanie wolności osobistej. Tak samo z szyfrowanymi treściami połączeń (SMS, rozmowy). Możliwości teoretyczne systemów i sieci GSM to jedno, a to co jest wykorzystywane realnie to drugie.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 22 Lip 2011 21:57   

Jakieś źródło?
Dostęp do sieci następuje poprzez potwierdzenie autentyczności abonenta, na co składa się m.in. lokalizacja geograficzna. Aby więc telefon miał ciągły dostęp do sieci, musi co jakiś czas meldować swoje położenie.

A co do kwestii prawnych to polecam lekturę tekstu jednolitego ustawy Prawo Telekomunikacyjne 2004 (stan na 26.01.2011), ja przez nią przebrnąłem i zostaję przy swoim. Operator może gromadzić te dane o których piszesz, ale bez zgody sądu nie może się z nimi zapoznawać (tajemnica telekomunikacyjna).
Powrót do góry

JCK
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Knaresborough

Post#8 22 Lip 2011 22:18   

Elektronik9 napisał:
Paolo1976 napisał:
Na chłopski rozum - jak byś chciał namierzyć posiadacza telefonu na kartę pre-paid? Kartę kupuje w kiosku i dzwoni. Przecież kioskarzowi swojego adresu nie podaje. Policja może namierzyć miejsce pobytu - współrzędne geograficzne miejsca skąd dzwoni, ale nie adres, bo to niemożliwe.

Możliwe możliwe. Widać nie masz większego pojęcia o czym piszesz i o zasadzie działania telefonu komórkowego.

Do rzeczy: każdy operator telekomunikacyjny ma obowiązek (z ustawy Prawo Telekomunikacyjne z 2004r. z późniejszymi poprawkami) przez co najmniej 2 lata gromadzić logi połączeń, lokalizacji i innych danych dla każdego telefonu.

I teraz taka sprawa: telefon co jakiś krótki czas sam melduje swoją pozycję w systemie (nie musi mieć nawet GPS-a, współrzędne wyliczane są za pomocą różnicy czasów propagacji z co najmniej 3 BTS).

Widzę dużo teorii, ale praktyka to nie teoria.
Technika wykorzystanie BTS do namierzania owszem pozwala lokalizować, ale nie z dokładnoscią do drzwi lokatora.
Wyobraź sobie budynek jednobramowy tzw. punktowiec 16 pięter (typowy) w nim 5 mieszkań na pietro i 2 osoby w lokalu. 16x5x2=160 osób to sprawdzenia.
Już policja sie zrywa i biegnie!
Powodzenia.
A tak w ogóle, to co jeśli dręczyciel używa osobnego telefonu tylko do tych połaczeń i tylko w przypadkowych miejscach z wyłaczeniem domu.
Zaraz potem wyłacza aparat i tak do nastepnego dnia.
Czytaj dalej teorie, życie pisze lepsze kawałki.

A tak z innej beczki.
Zapytaj znajomego policjanta ile dyżurny odbiera codziennie głupich telefonów na 997 z aparatów bez karty SIM (alarmowy działa) i ile złapali takich dowcipasów.
Mysle, że 0 to odpowiedź nabliższa prawdy.
I nie myśl sobie, że to błachy problem, bo tacy ludzie blokują często numer 997 dla innych potrzebujących dzisiatki minut dziennie w duzym mieście.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 22 Lip 2011 22:30   

JCK napisał:
Technika wykorzystanie BTS do namierzania owszem pozwala lokalizować, ale nie z dokładnoscią do drzwi lokatora.
Wyobraź sobie budynek jednobramowy tzw. punktowiec 16 pięter (typowy) w nim 5 mieszkań na pietro i 2 osoby w lokalu. 16x5x2=160 osób to sprawdzenia.
Już policja sie zrywa i biegnie!
Powodzenia.

W przypadku bloku to faktycznie ciężka sprawa.

JCK napisał:
Zapytaj znajomego policjanta ile dyżurny odbiera codziennie głupich telefonów na 997 z aparatów bez karty SIM (alarmowy działa) i ile złapali takich dowcipasów.

Ale karta SIM nie jest do niczego potrzebna. Telefon razem z lokalizacją wysyła swój IMEI a ten już wystarczy do identyfikacji jeżeli tel. był kupiony w salonie i mamy adres delikwenta. Jeżeli tel. nie z salonu, to wystarczy powiązać IMEI z daną kartą SIM i dalej już po staremu.
Powrót do góry

JCK
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Knaresborough

Post#10 22 Lip 2011 22:49   

[quote="Elektronik9"]
JCK napisał:

Ale karta SIM nie jest do niczego potrzebna. Telefon razem z lokalizacją wysyła swój IMEI a ten już wystarczy do identyfikacji jeżeli tel. był kupiony w salonie i mamy adres delikwenta. Jeżeli tel. nie z salonu, to wystarczy powiązać IMEI z daną kartą SIM i dalej już po staremu.

Dalej tylko teoria.
!. Nie z salonu i nie była nigdy użyta karta sim.
2.Nie z salonu, użyta karta pre-paid- zero danych o kupującym.
3.Codziennie dziesiatki telefonów zmienia własciciela, skradzionych, zgubionych.
Wyobraź sobie ganianie patroli policyjnych za tymi dowcipnisiami, a trafiają bogu ducha niewinnych byłych posiadaczy telefonów.
Policja nie ma tyle pieniędzy, to tylko na filmach tak działa.
Kończe polemikę, bo to tylko teoria. :-)
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#11 22 Lip 2011 22:52   

Elektronik9 napisał:

Dostęp do sieci następuje poprzez potwierdzenie autentyczności abonenta, na co składa się m.in. lokalizacja geograficzna.
No właśnie poproszę źródło, konkretnie ze wskazaniem właściwego punktu. To że telefon musi się co jakiś czas "meldować" do BTS-a to normalne, ale co to za nowa bzdura z potwierdzeniem autentyczności za pomocą geolokalizacji? Telefon nie jest przypisany do miejsca, tylko do osoby abonenta.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 22 Lip 2011 22:57   

Źródłem są wykłady z radiokomunikacji na mojej uczelni, a także wspomniana już w tym temacie książka - rozdział 7.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#13 22 Lip 2011 23:05   

Słuchasz, tych wykładów, ale jak widać niewiele z nich rozumiesz. Zapytaj może kogoś kto zajmuje się sieciami i technologią GSM i przestań oglądać amerykańskie filmy.
Powrót do góry

R-MIK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#14 23 Lip 2011 08:11   

robokop napisał:
(...)ale co to za nowa bzdura z potwierdzeniem autentyczności za pomocą geolokalizacji? Telefon nie jest przypisany do miejsca, tylko do osoby abonenta.

Nie do końca bzdura. Lokalizacja jest używana w pseudo stacjonarnych telefonach, np Era Domowa.
Jeśli chodzi o lokalizację, to należy pamiętać, że BTS to nie GPS. Z użyciem BTS można realnie lokalizować z dokładnością około 50m i to w dużych miastach, gdzie jest dużo BTS. 50m, to może byc już kilka budynków. W małych miejscowościach, dokładność jest już w kilometrach, a ile może być budynków (bloków) w małej miejscowości, na obszarze np 2km2? To będzie cała miejscowość, z kilkoma osiedlami, jakieś 20000 osób!
Niektóre telefony mają czarna listę, wpisz nr z którym nie chcesz rozmawiać i po problemie.
Powrót do góry

Christophorus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lubcza

Post#15 23 Lip 2011 19:22   

aktywny27 napisał:
Otóż mam pytanie ktoś wydzwania do mnie na komórkę że chce pożyczyć pieniędzy (...)

Ja bym tu podejrzewał próbę oszustwa metodą podobną do metody "na wnuczka". Pożyczasz pieniądze komuś "znajomemu" z "dalekiej rodziny", itp. będącemu akurat w potrzebie spowodowanej zdarzeniem losowym, itp. Ktoś dostaje od Ciebie pieniądze i znika z nimi najczęściej na zawsze.
Jak policja nie chce przyjąć zawiadomienia, to napisz pisemne zawiadomienie do miejscowej prokuratury opisując całą sytuację, że podejrzewasz iż ktoś chce popełnić przestępstwo na twoją szkodę (patrz opis powyżej) i podaj numer tego telefonu. Co do pieniędzy to ich nie pożyczaj dzwoniącemu z opisanych wyżej powodów.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#16 23 Lip 2011 22:31   

R-MIK napisał:

Nie do końca bzdura. Lokalizacja jest używana w pseudo stacjonarnych telefonach, np Era Domowa.
Jeśli chodzi o lokalizację, to należy pamiętać, że BTS to nie GPS. Z użyciem BTS można realnie lokalizować z dokładnością około 50m i to w dużych miastach, gdzie jest dużo BTS. 50m, to może byc już kilka budynków. W małych miejscowościach, dokładność jest już w kilometrach, a ile może być budynków (bloków) w małej miejscowości, na obszarze np 2km2?.

Nawet w dużych zwartych miastach to nie działa do końca dobrze - BTS-y potrafią przerzucać pomiędzy sobą abonenta z różnych dziwnych powodów - tu już ma wpływ propagacja fal radiowych ( rozproszenia, odbicia, itd.), tak że zapytanie o lokalizację może dawać kilka różnych odpowiedzi, pomimo tego że telefon się nie przemieszcza w tym czasie.
Powrót do góry

W.Wojtek
Specjalista od telefonów
Specjalista od telefonów

Miasto: Kłodzko

Post#17 25 Lip 2011 20:49   

Re: Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znależć adresu.

Też mi problemy..
Umów sie z nim a jako adres podaj komendę policji, powiedz że tam pracujesz ...
Oczywiście nie jawnym tekstem, np. Szkolna 34, 2 piętro pokój 23
A ponadto "adres" to nie miejsce pobytu. I niedługo jak zniknie obowiazek meldunkowy to dopiero będzie wesoło.
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Miasto: Warszawa

Post#18 27 Lip 2011 04:14   

Re: Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znaleźć adresu.

Technicznie dokładne śledzenie jest możliwe, w praktyce jednak jest kosztowne i na pewno nikt nie będzie się tym zajmował dlatego, że ktoś do kogoś dzwoni i chce pożyczyć kasę (nawet jeśli miałoby to być wyłudzenie - czyli czyn karalny). Poza tym w praktyce ciężko będzie uzyskać dokładność lepszą niż 40-50m, co w dużych miastach się nie sprawdzi, bo na takim obszarze przebywa zbyt wiele osób.

O metodach lokalizacji proponuję poczytać:
http://itpedia.pl/index.php/GSM_-_Lokalizacja_po%C5%82o%C5%BCenia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Mam numer telefonu komórkowego i nie umiem znaleźć adresu.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.082 seconds

elektroda.pl temat RSS