X

Sony CDX GT-212 nie zapisuje stacji radiowych

23 Jul 2011 13:06 ARarek92.ns
  • #1 23 Jul 2011 13:06
    arek92.ns
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam! Kupiłem ostatnio radio samochodowe Sony CDX GT-212. Wszystko w nim działa oprócz jednej funkcji: nie zapamiętuje stacji radiowych.
    Podczas, gdy zapłon jest włączony wszystko jest ok, stacje się zapisują, wyświetla się napis "memory" (chyba). Gdy całkowicie wyłącze zapłon prąd w obwodzie płynie jeszcze około minuty (Peugeot 206), w tym czasie ekran nad zegarami wyświetla przebieg. W chwili, gdy ekran gaśnie, radio także się wyłącza i nie mam możliwości włączenia go dopóki nie włącze zapłonu. Gdy z powrotem włączam zapłon i radio, stacji już nie ma zapisanych.

Wydaje mi się, że problem tkwi w braku prądu i przez to radio traci pamięć. Moje poprzednie radio to Panasonic CQ-RDP151N nie miało tego problemu (nawet gdy zapłon był wyłączony to radio można było normalnie właczyć)

Bardzo proszę o pomoc!!!!

Arek
  • #2 23 Jul 2011 13:29
    marcin19912305
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Daj zdjęcie podłączenie tego radia :P
  • #3 23 Jul 2011 13:53
    arek92.ns
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Proszę bardzo :D
    Sony CDX GT-212 nie zapisuje stacji radiowych

Możliwe, że radio zostało źle podłączone? Są dwie kostki (jedna z 4, druga z 8 pinami) i kabel od anteny.
  • #4 28 Jul 2011 17:59
    onomasta
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Czesc,
    mialem ten sam problem.... wystarczy zamienic kable, polacz zolty z czerwonym i czerwony z zoltym. u mnie dziala.

pozdrawiam
  • #5 15 Dec 2011 09:05
    Januszekxxx
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    Podłącz dwa przewody czerwony i żółty wychodzące z radia pod jeden w którym po wyjęciu kluczyków jest nadal napięcie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products