Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gitarowy ax84 P1

maskota94 23 Lip 2011 21:33 7027 13
  • Wzmacniacz gitarowy ax84 P1

Dzień dobry jako, że jestem nowy zacznę od przedstawienia się - nazywam się Maciek, mam 16 lat.

Wzmacniacz lampowy zacząłem budować jakieś 2 miesiące temu, miał być prosty w budowie i dość tani i myślę że w tych założeniach sprawdza się wyśmienicie. Schemat wziąłem z ax84 dokładnie schemat modelu P1. Na wstępie pragnąłbym podziękować za cierpliwość i pomoc użytkownikom forum gitara.pl i trioda.pl.

Wzmacniacz złożyłem raptem kilka dni temu a dziś przyszły głośniki, z którymi będzie pracował. Oczywiście nie obyło się bez kilku problemów - po pierwsze uszkodzony rezystor przed kondensatorami napięcia anodowego, potem problemy z za wysokimi napięciami anodowymi i uszkodzony potek gainu i to chyba wszystko.

Na początku wzmacniacz złożyłem niechlujnie na "pająku", lecz po wysłuchaniu słów osób mądrzejszych ode mnie rozłożyłem i złożyłem jeszcze raz na turecie własnej roboty.

Części zastosowane:

Transformator zasilający TSL 30/to1
    Transformator głośnikowy TG 2,5,1,666
    Lampa preampu 6N2P
    Lampa końcówki mocy 6P14P

Chassis zostało zamówione u bardzo miłego pana znalezionego na triodzie.

Przydźwięk sieciowy jest bardzo mały. Niestety, nie mam jak nagrać próbek, ponieważ nie mam czym - posiadam tylko badziewny mikrofon do skype. Mogę jedynie powiedzieć, że ma na prawdę ładny clean a i przesterowi nic nie brakuje, idealny wzmak do bluesa.

Kosztorys:
    Transformator zasilający podstawki pod lampy, kondensatory do zasilacza - 75zł.
    Chassis - 65zł
    TG2.5 - 21zł
    Drobiazgi-44zł
    Deski na budowę heada - 6zł
    grill - 8,60 za 1m2

P.S. Pokrętła zostaną wymienione, te są tylko chwilowo.

Zdjęcia:
    Wzmacniacz gitarowy ax84 P1 Wzmacniacz gitarowy ax84 P1 Wzmacniacz gitarowy ax84 P1

P.S.2. Czekam na każde komentarze, szczególnie te, które są konstruktywne. Pomogą mi w następnych konstrukcjach. :)

Fajne!
  • #2 24 Lip 2011 00:52
    flubber.trip
    Poziom 27  

No ładna konstrukcja, przydałby się kocyk, lub lepiej derma. Nie wiem po co obudowa jest taka wysoka, śmiało mogła by być o 1/3 niższa, a tak to świeci pustkami wewnątrz. Daj jakieś zdjęcie "bebechów".
    Ps. Jaki głośnik to będzie napędzać?

• #3 24 Lip 2011 07:54
    maskota94
    Poziom 15  

Wiem, że obudowa jest za wysoka, ale jak to zauważyłem to już było za późno. Nie będę jej obijał tylko polakieruję, bo trafił mi się ładny kawał drewna. Jako że kaska zaczęła się kończyć, to będzie współpracować z 2* GDS 30, które zostały odnowione i grają przyzwoicie. Ze zdjęciami bebechów będzie problem, ponieważ jak już złożyłem na turecie to nie zrobiłem zdjęć, a zdjęcia pająka tylko pokazują, jak się nie powinno składać wzmacniacza:)

Dziękuje za odp. Na pewno następnym razem obudowa będzie niższa.

• #4 24 Lip 2011 10:11
    redliniak1996
    Poziom 15  

Konstrukcja bardzo fajna. To może by pan zamieścił schemat?

• #6 24 Lip 2011 11:55
    redliniak1996
    Poziom 15  

Obudowa jest bardzo duża. Może wejdą ci do środka te 2 głośniczki.

• #7 24 Lip 2011 11:59
    Dj Joker
    Poziom 26  

Wszystko fajnie, ale kilka uwag: ta maskownica przynajmniej dla mnie to jakaś pomyłka....

Można by zabejcować drewno pod jakiś fajny kolor.

Umieściłbym odwrotnie trafa....Trafo sieciowe nad gniazdem sieciowym, a głośnikowe po drugim końcu.

Ogólnie konstrukcja schludna, a nic więcej nie można powiedzieć bo nie pokazał kolega środka. :)

Gratuluję.

• #8 24 Lip 2011 12:08
    maskota94
    Poziom 15  

Nie zmieszczą się

Dodano po 1 [minuty]:

Dj Joker napisał:
    Wszystko fajnie, ale kilka uwag: ta maskownica przynajmniej dla mnie to jakaś pomyłka....

Można by zabejcować drewno pod jakiś fajny kolor.

Umieściłbym odwrotnie trafa....Trafo sieciowe nad gniazdem sieciowym, a głośnikowe po drugim końcu.

Ogólnie konstrukcja schludna, a nic więcej nie można powiedzieć bo nie pokazał kolega środka. :)

Gratuluję.

Maskownica musi jakaś być bo mam bardzo ciekawskie koty a tylko to miałem pod ręką co do traf to prawda ale już nie chce robić nowych dziur

• #9 24 Lip 2011 21:21
    Dj Joker
    Poziom 26  

Można było nie montować, tego co się ma pod ręką, a zaplanować konstrukcję i kupić np.: blachę perforowaną.

Czy kolega umieści zdjęcie wnętrza wzmacniacza? Mam na myśli chassis od spodu?

• #10 25 Lip 2011 08:06
    maskota94
    Poziom 15  

tak ale dopiero jak przyjdą narożniki i kontrolka wtedy pokaże bebechy

• #11 26 Lip 2011 15:31
    mpxx
    Poziom 2  

I w końcu to była padnięta lampa, czy wina twojej niechlujnej konstrukcji? :)

• #12 26 Lip 2011 18:42
    maskota94
    Poziom 15  

Lampa ale montaż też poprawiłem bo więcej było zakłóceń niż dźwięku :)

• #13 27 Lip 2011 20:15
    Malarz1996
    Poziom 10  

Nie no bardzo fajna konstrukcja. Nie podoba mi się tylko ten grill. Nie wygląda zbyt estetycznie. Oko drażni też wolna przestrzeń, no ale co zrobić jak tak wyszło. Zamieścisz jakieś próbki dźwiękowe? Mam tyle lat co Ty, a nawet nie śniłem o robieniu takiego wzmacniacza hehe.Gratulacje! Skąd masz taka wiedzę? Czytałeś jakieś książki, czy tylko internet? Heh chyba też się za niego zabiorę. Pozdrawiam!

/EDIT

Jestem bardzo ciekawy zdjęć ze środka. Nagraj próbki nawet tamtym mikrofonem, zawsze coś. Jestem bardzo ciekawy brzmienia.

• #14 28 Lip 2011 09:49
    maskota94
    Poziom 15  

Malarz1996 napisał:
    Nie no bardzo fajna konstrukcja. Nie podoba mi się tylko ten grill. Nie wygląda zbyt estetycznie. Oko drażni też wolna przestrzeń, no ale co zrobić jak tak wyszło. Zamieścisz jakieś próbki dźwiękowe? Mam tyle lat co Ty, a nawet nie śniłem o robieniu takiego wzmacniacza hehe.Gratulacje! Skąd masz taka wiedzę? Czytałeś jakieś książki, czy tylko internet? Heh chyba też się za niego zabiorę. Pozdrawiam!

/EDIT

Jestem bardzo ciekawy zdjęć ze środka. Nagraj próbki nawet tamtym mikrofonem, zawsze coś. Jestem bardzo ciekawy brzmienia.

Wiedzę mam znikomą jak na budowe lampy i dziś już bym drugi raz tego wyczynu (bez wcześniejszego przeczytaniu wiecej informacji o lampach i ich budowach) nie powtórzył bo po pierwsze przy lampie mamy do czynienia z wysokim napięciem (wyższym niż w gniazdku) które jest bardzo nie bezpieczne
    po drugie męczymy nie mając wystarczającej wiedzy, osoby na forum które chcą nam pomóc
    Jak chcesz składać lampowy head to lepiej nie idź w moje ślady i najpierw poczytaj chociaż forum trioda.pl tak znajdziesz mnóstwo informacji przydatnych znajdziesz linki do książek, do stron z których wszystkiego się nauczysz.:)

Próbki brzmienia wrzucę nie długo

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme