Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie z dekodera UPC Mediabox na nagrywarkę.

Jacek Mrozek 27 Lip 2011 15:09 12133 6
  • #1 27 Lip 2011 15:09
    Jacek Mrozek
    Poziom 7  

Posiadam w domu telewizję kablową UPC, dekoder UPC Mediabox (z dyskiem ale bez możliwości nagrywania na płytę), nagrywarkę Pioneer DVR-560H oraz telewizor SHARP LC-32LE700E. Problem mój polega na tym że niekiedy potrzebuję programy nagrane na dekoderze skopiować na nagrywarkę i wypalić płytę. Dekoder ma wbudowany dysk który pozwala na nagranie i tylko odtworzenie programów na telewizorze. W celu wykonania kopi podłączam dekoder z nagrywarką i telewizorem kablami EURO. Następnie włączam zasilanie telewizora i dekodera i zaczynam odtwarzanie. Jest OK, ale tylko do momentu kiedy włączę zasilanie nagrywarki. Wtedy na telewizorze niknie obraz i głos a nagrywarka nie widzi sygnału z dekodera i jest po zabawie. Może ktoś mi pomorze w rozwiązaniu tego problemu.
    Jacek

• #2 27 Lip 2011 16:16
    hojlo1
    Poziom 35  

Coś "mieszasz".
    Podłącz zgodnie z instrukcjami obsługi.
    Brakuje fotek i pokazanych wejść/wyjść (co z czym).

Tak "w ciemno" to zapewne nagrywarka podłączana z wyjścia AV1 do TV i widać jej nagrania.
    Jak tak, to dekoder (z wypiętym kablem HDMI - bo może blokadę sygnału wysyłać) ustawiony na niską rozdzielczość i odpowiedni sygnał (np. RGB) zapinasz na wejścia AV2 nagrywarki.
    Teraz wybierając w menu nagrywarki to Wejście powinno być widać sygnał na TV (z dekodera).
    Jak już widać, to tylko włączyć nagrywanie... .;)

• #3 28 Lip 2011 09:46
    marcin.waski
    Poziom 23  

U mojej mamy, która posiada dekoder UPC bez HDD podłączyłem stacjonarną nagrywarkę Philips DVD-R890 przewodem Scart - okazuje się, że nagrywanie jest NIEMOŻLIWE ze względu na tradycyjny sposób zabezpieczeń przed kopiowaniem (sytuacja identyczna jak z kopiowaniem z VHS).

• #4 28 Lip 2011 10:39
    hojlo1
    Poziom 35  

...dlatego potrzebne dokładniejsze dane.

Ja bawiłem się dwoma dekoderami "Vectry" i żadnych obostrzeń przy sygnale SD nie było.
    Po drugie - nawet przy analogu - to nadawca decyduje czy sygnał może być nagrywany (nie kablówka). ;)

Ps - @marcin.waski, opisz co to za sytuacja "identyczna" (nie nagrywa, czy w ogóle brak obrazu)

------------
    /dodane po czasie/

to z innego forum (potwierdza tylko , co opisałem):

Cytat:
    Przecież z tyłu Mediaboxu jest złącze SCART (opisane VCR). Biorac sygnał z tego złącza i doprowadzając go do nagrywarki DVD spokojnie nagramy każdy program który aktualnie jest wybrany na dekoderze. To naprawdę działa. Oczywiście na TV możemy wtedy oglądać tylko nagrywany program (lub dowolny analogowy).

Link

• #5 28 Lip 2011 11:34
    marcin.waski
    Poziom 23  

hojlo1 napisał:
    @marcin.waski, opisz co to za sytuacja "identyczna" (nie nagrywa, czy w ogóle brak obrazu)

Dokładnie nie pamiętam, bo było to już czas temu ale sytuacja była podobna jak podczas spięcia dwóch magnetowidów kablem Scart - obraz był wyraźnie pogorszony.
    Pozdrawiam.

• #6 07 Paź 2011 16:06
    dandy33
    Poziom 9  

Witam, ja również mam problem, z którym spotkał się marcin.waski.
    Do dekodera UPC Mediabox bez HDD podpiąłem złączem SCART nagrywarkę Panasonic DMR-EH50. I gdy chcę nagrać oglądany obraz cyfrowy nagrywarka nagrywa obraz bez sygnału:(
    Proszę o pomoc.

• #7 09 Paź 2011 22:37
    dandy33
    Poziom 9  

dandy33 napisał:
    I gdy chcę nagrać oglądany obraz cyfrowy nagrywarka nagrywa obraz bez sygnału:(

Już wiem w czym rzecz. Należało jeszcze w nagrywarce wybrać kanał wejścia odpowiedni dla podłączonego dekodera.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme