Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie
Autor
Wiadomość
marcin.szweda1
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 28 Lip 2011 19:00   

Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie

Miesiąc temu kupiłem nowy samochód - Fiat Panda 1.2 69KM. Od razu w salonie dałem założyć instalacje gazową. Więc zamontowali mi sekwencyjną instalację Tartarini. Jednak mam z nią pewien problem: podczas jazdy na gazie samochód gaśnie (gdy zmniejszają się obroty, np. dojazd do skrzyżowania lub progu zwalniającego). Na benzynie jest wszystko ok. Oświeca się też od czasu do czasu żółta kontrolka silnika, która sama nie gaśnie (wyłączają ją dopiero w serwisie). Dodam, że tankuję gaz tylko na Lotosie lub Statoilu, więc myślę, że jakość paliwa jest ok. Byłem już 3 razy w serwisie. Za każdym razem niby regulują instalację. I kiedy wyjeżdżam z serwisu jest ok. Ale na drugi dzień znowu to samo. Proszę o jakąś radę. Jutro jadę znowu do serwisu, a już mnie to denerwuje, bo kupiłem NOWY samochód.
Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lip 2011 19:00   

Powrót do góry

ElpigazN
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: "-"

Post#2 31 Lip 2011 08:46   

Re: Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie

marcin.szweda1 napisał:
Miesiąc temu kupiłem nowy samochód - Fiat Panda 1.2 69KM. Od razu w salonie dałem założyć instalacje gazową. Więc zamontowali mi sekwencyjną instalację Tartarini. Jednak mam z nią pewien problem: podczas jazdy na gazie samochód gaśnie (gdy zmniejszają się obroty, np. dojazd do skrzyżowania lub progu zwalniającego). Na benzynie jest wszystko ok. Oświeca się też od czasu do czasu żółta kontrolka silnika, która sama nie gaśnie (wyłączają ją dopiero w serwisie). Dodam, że tankuję gaz tylko na Lotosie lub Statoilu, więc myślę, że jakość paliwa jest ok. Byłem już 3 razy w serwisie. Za każdym razem niby regulują instalację. I kiedy wyjeżdżam z serwisu jest ok. Ale na drugi dzień znowu to samo. Proszę o jakąś radę. Jutro jadę znowu do serwisu, a już mnie to denerwuje, bo kupiłem NOWY samochód.
Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.

Zażądaj regulacji, niech próbują do bólu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2011 08:46   

Powrót do góry

manio123
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mrozy Wielkie

Post#3 31 Lip 2011 13:31   

Jeśli zapala się lampka błędu silnika to świadczy o skrajnym niedopasowaniu instalacji lpg i nie pomoże " regulacja w komputrze " bo to błąd kompletacji elementów. Musisz być bardziej stanowczy bo będziesz tam stale jeździł. Zaproponuj demontaż instalacji i zwrot kasy skoro nie umieją jej poprawnie skompletować i ustawić, może to zmusi ich do bardziej kompetentnych działać niż reset ecu .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2011 13:31   

Powrót do góry

marcin.szweda1
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 06 Sie 2011 17:11   

Dziękuję za odpowiedzi. Wróciłem z serwisu, wszystko było ok (podobno wymienili oprogramowanie w sterowniku). Za dwa dni znów to samo - świeci się lampka check engine, ale auto już nie gaśnie. Proszę jeszcze o pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie
Strona 1 z 1