X

Podział kablówki - dwa modemy, dwa TV i dekoder

Idear 29 Jul 2011 16:13
  • #1 29 Jul 2011 16:13
    Idear
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Obecnie w jednym pokoju mam TV i dekoder HD, modem do internetu i modem do dekodera HD. W drugim jest tylko telewizor. W chwili obecnej podłączone jest to tak że na kabel wychodzący ze ściany nakręcony rozgałęźnik DATA/TV. TV jest podzielone na potrójnym rozgałęźniku do TV, dekodera HD i TV w drugim pokoju. DATA jest podzielone podwójnym rozgałęźnikiem na dwa modemy kablowe stojące w tej chwili obok siebie. Mam plan żeby modem do internetu przenieść do pokoju w którym stoi drugi telewizor. Narysowałem schemat wg. którego chcę to podłączyć. Czy tak może być?

Pozdrawiam,
    Radek

• #2 29 Jul 2011 18:59
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Witam.

Tu masz ZASADĘ podłączeń sygnałów (DATA/TV "analog" czy "cyfra") z TVK. :

------------

W Twoim przypadku, należałoby się zastanowić nad innym rozwiązaniem.

- dlaczego np. są DWA modemy. :?:

Wykaz (teoretyczny) z poziomami dB przy założeniu, że z samego TVK masz poziom około 90dB :

Zobacz, że przy (założeniach 90dB w TVK) na wyjściach DATA i TV masz poziomy :
    - DATA (90 - 4 = 86dB) co jest jak najbardziej OK
    - TV (90 - 9 = 81dB) co dla "analogowych emisji" i "cyfrowych" jest również OK

Pozdrawiam.
  • #3 29 Jul 2011 21:31
    Idear
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    SP5ANJ wrote:

W Twoim przypadku, należałoby się zastanowić nad innym rozwiązaniem.
    - dlaczego np. są DWA modemy. :?:

Próbowałem prosić operatora (Multimedia w Lublinie), żeby mi wymienili modem na taki który obsłuży jednocześnie internet i transmisję danych dla dekodera STB, wiem że są takie modemy, znajomy jak jednocześnie podpisywał umowę na cyfrową kablówkę i internet to taki właśnie dostał. Niestety na infolinii technik mi naściemniał że się tak nie da...że modem jest parowany z dekoderem itd. itp...Najfajniej by było jak by mi dali dekoder STB z wbudowanym modemem bo takie też podobno są...
  • #4 29 Jul 2011 21:37
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Idear wrote:
    Niestety na infolinii technik mi naściemniał że się tak nie da...że modem jest parowany z dekoderem

Niestety jest to prawda - w wielu TVK modem/dekoder TV jest "parowany" (linkowany). :cry:

Quote:
    ...Najfajniej by było jak by mi dali dekoder STB z wbudowanym modemem bo takie też podobno są...

Podobno. :!:

Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products