X
  • #1 07 Aug 2011 16:53
    przepiura
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam
    mam pytanko jak skonfigurować lub gdzie to zrobić w ustaiweniach żeby router Netia spot wyszukiwał mi automatycznie adresy IP
  • #2 07 Aug 2011 16:57
    czuker
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Tobie czyli gdzie? Router pobierał adres dla interface'u WAN, czy serwował adresy IP urządzeniom w sieci LAN?
  • #3 07 Aug 2011 17:27
    przepiura
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    konkretnie podłączyłem tuner satelitarny do routera netia spot włączyłem w tunerze DHCP ale router nie znajduje mi numeru IP
  • #4 07 Aug 2011 17:32
    czuker
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    a konkretnie które urządzenie ma być serwerem DHCP a które klientem? jedno powinno poprosić o adres a drugie mu go zaserwować, które jest które u Ciebie? tuner ma mieć dostęp do internetu? już jakieś urządzenia pobierają adres IP z routera netii? co włączyłeś w tunerze - serwer DHCP czy klienta DHCP?
  • #5 07 Aug 2011 17:49
    przepiura
    Level 8  
    aż taki dobry nie jestem ale ale tuner ma mieć dostęp do internetu w ustawieniach tunera włączyłem HDCP u mnie w domu na starym routerze chodza .a na neti spot nie....po prostu nieraz oglądam sobie telewizję
  • #6 07 Aug 2011 17:56
    czuker
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    strona 88 manuala http://www.netia.pl/files/_netia_spot/instrukcja_obslugi_panelu_konfiguracyjnego.pdf i dalsze, jeśli tuner ma mieć dostęp do internetu przez ten router. Na tunerze włączony klient DHCP
  • #7 07 Aug 2011 18:09
    przepiura
    Level 8  
    na tunerze mam włączony HDCP , a na tej stonie siedze już pół godziny i nie bardzo wiem gdzie co wpisac
  • #8 07 Aug 2011 18:38
    czuker
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    czy jak się dostaniesz na swoje urządzenie widzisz coś podobnego jak na stronie 89 w punkcie 5.6.1 czyli LAN Bridge Serwer DHCP i zakres adresacji? Czy do tego natia spot masz już coś podłaczone po Eth (np PC) i tam jest DHCP i wszystko działą?
  • #9 07 Aug 2011 18:45
    przepiura
    Level 8  
    Tam jest opcja dystrybucja adresów IP i serwer IP podejrzewam że to trzeba włączyć ale nie wiem jak wypisaź te adresy
  • #10 07 Aug 2011 19:18
    czuker
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    jeśli jest tam napisane Serwer DHCP to wg mnie już jest włączony. Czy masz podłaczony jakiś komputer do tego netia spot'a?
  • #11 07 Aug 2011 19:21
    przepiura
    Level 8  
    tak właśnie piszę przez netię spot
    tam jest WAN Ethernet -wyłączony i
    LAN Bridge-Serwer HDCP
  • #12 18 Oct 2011 20:19
    cataractus
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Z góry chciałbym przeprosić moderację za odgrzebywanie dwóch tematów takim samym postem. Google oba tematy wyświetla na pierwszej stronie dla zapytań związanych z problemami z routerem Netia Spot i podłączeniem komputera do portów Eth1-3, stąd odpowiedź w obu tematach, by ułatwić innym rozwiązanie tego problemu.

Jeżeli można korzystać z Spota po Wi-Fi, natomiast nie działają porty Eth1-3 należy zalogować się do routera przez Wi-Fi następującym loginem i hasłem (domyślne):
    https://192.168.1.254 lub http://netiaspot.home
    login: admin,
    hasło: admin_netia

Następnie:
    Strona główna -> Połączenie sieciowe -> Lan Bridge -> Bridging (mostkować) ->
    dodajemy zaznaczenie przy LAN Hardware Ethernet Switch -> OK.

To powinno pomóc.

Infolinie męczyłem, niestety trafiłem chyba na niedouczonego konsultanta (pozdrawiam p. A. ;) ), który po 10 minutach rozmowy zdiagnozował uszkodzony router (sic!).

Dziękuję koledze czuker za linka do instrukcji panelu administracyjnego, pozwoliła szybko znaleźć rozwiązanie problemu.
    Link dla zainteresowanych:
    http://www.netia.pl/files/_netia_spot/instrukcja_obslugi_panelu_konfiguracyjnego.pdf

Wychodzi na to, że router podczas pierwszej konfiguracji przeprowadzonej przez Wi-Fi w sytuacji gdy nie znajdzie żadnego urządzenia na portach ethernet po prostu odcina switcha. :)
  Search 4 million + Products
Browse Products