Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Netia spot automatyczne wyszukiwanie numeru IP

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia spot automatyczne wyszukiwanie numeru IP
Autor
Wiadomość
przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 07 Sie 2011 16:53   

Netia spot automatyczne wyszukiwanie numeru IP

Witam
mam pytanko jak skonfigurować lub gdzie to zrobić w ustaiweniach żeby router Netia spot wyszukiwał mi automatycznie adresy IP
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2011 16:53   

Powrót do góry

czuker
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#2 07 Sie 2011 16:57   

Re: Netia spot automatyczne wyszukiwanie numeru IP

Tobie czyli gdzie? Router pobierał adres dla interface'u WAN, czy serwował adresy IP urządzeniom w sieci LAN?
Powrót do góry

przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 07 Sie 2011 17:27   

konkretnie podłączyłem tuner satelitarny do routera netia spot włączyłem w tunerze DHCP ale router nie znajduje mi numeru IP
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2011 17:27   

Powrót do góry

czuker
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 07 Sie 2011 17:32   

a konkretnie które urządzenie ma być serwerem DHCP a które klientem? jedno powinno poprosić o adres a drugie mu go zaserwować, które jest które u Ciebie? tuner ma mieć dostęp do internetu? już jakieś urządzenia pobierają adres IP z routera netii? co włączyłeś w tunerze - serwer DHCP czy klienta DHCP?
Powrót do góry

przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 07 Sie 2011 17:49   

aż taki dobry nie jestem ale ale tuner ma mieć dostęp do internetu w ustawieniach tunera włączyłem HDCP u mnie w domu na starym routerze chodza .a na neti spot nie....po prostu nieraz oglądam sobie telewizję
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2011 17:49   

Powrót do góry

czuker
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 07 Sie 2011 17:56   

strona 88 manuala http://www.netia.pl/files/_netia_spot/instrukcja_obslugi_panelu_konfiguracyjnego.pdf i dalsze, jeśli tuner ma mieć dostęp do internetu przez ten router. Na tunerze włączony klient DHCP
Powrót do góry

przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 07 Sie 2011 18:09   

na tunerze mam włączony HDCP , a na tej stonie siedze już pół godziny i nie bardzo wiem gdzie co wpisac
Powrót do góry

czuker
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 07 Sie 2011 18:38   

czy jak się dostaniesz na swoje urządzenie widzisz coś podobnego jak na stronie 89 w punkcie 5.6.1 czyli LAN Bridge Serwer DHCP i zakres adresacji? Czy do tego natia spot masz już coś podłaczone po Eth (np PC) i tam jest DHCP i wszystko działą?
Powrót do góry

przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 07 Sie 2011 18:45   

Tam jest opcja dystrybucja adresów IP i serwer IP podejrzewam że to trzeba włączyć ale nie wiem jak wypisaź te adresy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2011 18:45   

Powrót do góry

czuker
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 07 Sie 2011 19:18   

jeśli jest tam napisane Serwer DHCP to wg mnie już jest włączony. Czy masz podłaczony jakiś komputer do tego netia spot'a?
Powrót do góry

przepiura
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 07 Sie 2011 19:21   

tak właśnie piszę przez netię spot
tam jest WAN Ethernet -wyłączony i
LAN Bridge-Serwer HDCP
Powrót do góry

cataractus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Poznań

Post#12 18 Paź 2011 20:19   

Z góry chciałbym przeprosić moderację za odgrzebywanie dwóch tematów takim samym postem. Google oba tematy wyświetla na pierwszej stronie dla zapytań związanych z problemami z routerem Netia Spot i podłączeniem komputera do portów Eth1-3, stąd odpowiedź w obu tematach, by ułatwić innym rozwiązanie tego problemu.

Jeżeli można korzystać z Spota po Wi-Fi, natomiast nie działają porty Eth1-3 należy zalogować się do routera przez Wi-Fi następującym loginem i hasłem (domyślne):
https://192.168.1.254 lub http://netiaspot.home
login: admin,
hasło: admin_netia

Następnie:
Strona główna -> Połączenie sieciowe -> Lan Bridge -> Bridging (mostkować) ->
dodajemy zaznaczenie przy LAN Hardware Ethernet Switch -> OK.

To powinno pomóc.

Infolinie męczyłem, niestety trafiłem chyba na niedouczonego konsultanta (pozdrawiam p. A. ;) ), który po 10 minutach rozmowy zdiagnozował uszkodzony router (sic!).

Dziękuję koledze czuker za linka do instrukcji panelu administracyjnego, pozwoliła szybko znaleźć rozwiązanie problemu.
Link dla zainteresowanych:
http://www.netia.pl/files/_netia_spot/instrukcja_obslugi_panelu_konfiguracyjnego.pdf

Wychodzi na to, że router podczas pierwszej konfiguracji przeprowadzonej przez Wi-Fi w sytuacji gdy nie znajdzie żadnego urządzenia na portach ethernet po prostu odcina switcha. :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia spot automatyczne wyszukiwanie numeru IP
Strona 1 z 1