Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra G 1.6 16v- przepustnica, bieg jałowy usterka.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Astra G 1.6 16v- przepustnica, bieg jałowy usterka.
Autor
Wiadomość
serekETE
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 08 Sie 2011 12:12   

Opel Astra G 1.6 16v- przepustnica, bieg jałowy usterka.

Mój samochód ma już tysiące razy wałkowany problem z obrotami na biegu jałowym więc oddałem samochód do warsztatu, gdzie tak jak myślałem wymienili mi regulator biegu jałowego. Problem nie zniknął. Mechanik wysłał mnie do elektryka. Diagnoza Techem2: regulator biegu jałowego jest nieaktywny na biegu jałowym. Odczyt położenia przepustnicy na biegu jałowym bez nogi na gazie z włączonym silnikiem: 3%. Z wyłączonym silnikiem: 0%. Elektryk twierdzi, że zamiast 3% powinno być 0%, bo tylko wtedy uruchamia się silnik krokowy. Polecił jechać do mechanika, żeby mi odkręcił trochę śrubę w przepustnicy, żeby dalej odskakiwała, żeby osiągnąć 0%. Pytanie:) Czy to co mówi elektryk ma sens? A może to wina potencjometru przepustnicy? albo przełącznika regulatora biegu jałowego? A może... ECU?

Opel. Wir leben Autos:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2011 12:12   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#2 08 Sie 2011 12:23   

Re: Opel Astra G 1.6 16v- przepustnica, bieg jałowy usterka.

Nie ma sensu.Problem jest inny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2011 12:23   

Powrót do góry

serekETE
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 08 Sie 2011 12:24   

Motronic napisał:
Nie ma sensu.Problem jest inny.

Jakieś sugestie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2011 12:24   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#4 08 Sie 2011 12:28   

Problem powstaje w wozach o duzym przebiegu lub eksploatowanych w ruchu miejskim-jest wytarta oś przepustnicy, wtedy też gdy silnik pracuje na wskutek podciśnienia w kolektorze oś się delikatnie przekasza i tym samym zabierak przestawia piastę potencjometru.
Pomaga wymiana korpusu przepustnicy lub tulejowanie, choć ja na to mam inną metodę.
Śruby ustalającej położenie krańcowe nie wolno ruszać, dlatego jest za żaślepką.
Powrót do góry

serekETE
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 08 Sie 2011 12:51   

Motronic napisał:
Problem powstaje w wozach o duzym przebiegu lub eksploatowanych w ruchu miejskim-jest wytarta oś przepustnicy, wtedy też gdy silnik pracuje na wskutek podciśnienia w kolektorze oś się delikatnie przekasza i tym samym zabierak przestawia piastę potencjometru.
Pomaga wymiana korpusu przepustnicy lub tulejowanie, choć ja na to mam inną metodę.
Śruby ustalającej położenie krańcowe nie wolno ruszać, dlatego jest za żaślepką.

Czy ta Twoja metoda to jakaś tajemnica?:) Może gdybyś mi podpowiedział, zasugerował bym to mojemu mechanikowi. Dodam, że mój samochód ma udokumentowany w szwajcarskiej książce serwisowej przebieg 180tys. km, kupiłem go prosto ze Szwajcarii.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2011 12:51   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#6 08 Sie 2011 13:18   

Tego samochodu nie naprawiasz sam?
Powrót do góry

serekETE
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 08 Sie 2011 13:43   

Co mogę to naprawiam, co przekracza moje możliwości nie naprawiam:) Ja się bawię raczej w rzeczy elektryczne i elektroniczne niż w mechaniczne:). Ale dobra zrobiłem tak, kupiłem właśnie w jednym ze sklepów internetowych korpus przepustnicy kompletny, za bardzo małe pieniądze do mojego silnika, nawet z gwarancją rozruchową. Widzę, po zdjęciu, że jest zabrudzony dosyć więc wyczyszczę go. Po wymianie, się odezwę. Mam nadzieję, że to załatwi sprawę bo naprawdę bardzo długo już z tym się męczę.
Powrót do góry

serekETE
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 Post autora tematu 10 Sie 2011 21:04   

Wymieniłem przepustnice, jest poprawa, wcześniej mi się dławił silnik podczas jazdy, teraz nie, ale obroty są tak jak były czyli 2000 ale już nie falują wcześniej fałowały. Myślę, że chodzi tu o regulacje linki gazu, bo pamiętam, że jak byłem u mechanika i mi krokowca wymieniał i odebrałem samochód (po tym jak powiedział, że wymiana nic nie dała) to samochód po odpaleniu nie trzymał obrotów i gasł, więc zgłosiłem to od razu mechanikowi i on otworzył maskę włożył rękę w okolice przepustnicy i coś tam kręcił i kazał mi co chwile wyłączać i włączać silnik, aż w końcu ustawił tak, że nie gasł samochód. Mam wrażenie więc, że regulował napięcie linki pedału gazu. I teraz po prostu po wymianie przepustnicy jak ją poluzuje, to wszystko będzie ok. Mam dlatego pytanie, czy dobrze myślę, jeżeli tak to gdzie się reguluje napięcie, wiem, że gdzieś na początku linki przy samej prawie przepustnicy jakaś gumka jest do tego. ale jak to się robi?

Słyszałem, też o takim czymś jak zresetowanie ecu, żeby od nowa się nauczyło jałowca. Trzeba odpiąć na parę minut klame, odpalić silnik i bez gazowania czekać, aż się załączy wentylator. Po jakim czasię powinien się włączyć wentylator?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Astra G 1.6 16v- przepustnica, bieg jałowy usterka.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.073 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony