X

Termostat w Opel Corsa 1,4 Benzyna 1994rok

MiloszxD 09 Aug 2011 18:54
  • #1 09 Aug 2011 18:54
    MiloszxD
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Posiadam auto Opel corsa 1,4 Benzyna 1994 rok.
    Niestety po przejechaniu krótkiego dystansu samochód grzeje się i załącza się wentylator. Podejrzewam że jest to wina termostatu, lecz nie wiem gdzie on się znajduje.
    Jeżeli ktoś wie gdzie jest ten termostat lub z jakiej innej przyczyny być może grzeje się silnik niech mi odpowie.;)
  • #2 09 Aug 2011 19:25
    nowy_90
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Termostat powinien być pod osloną rozrządu, od samej góry za kołem rozrządu.
  • #3 09 Aug 2011 22:27
    Jackall
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Gdyby to była wina termostatu, to przy cały czas zamkniętym nie włączyłby się wiatrak, a przy otwartym nie grzałby się. Ale to zależy co uważasz za krótki dystans i że się grzeje
  • #4 10 Aug 2011 21:27
    MiloszxD
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (+1)
    No za krotki dystans uznaje odcinek o długości ok 5 km. Wedy wskaźnik wskazuje wysoką temperaturę i załańcza się wiatrak.
    Jackall -- jeżeli uważasz że to nie wina termostatu to co by było przyczyną ?
  • #5 10 Aug 2011 23:03
    qwertyuiop1000
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    MiloszxD wrote:
    No za krotki dystans uznaje odcinek o długości ok 5 km. Wedy wskaźnik wskazuje wysoką temperaturę i załańcza się wiatrak.
    Jackall -- jeżeli uważasz że to nie wina termostatu to co by było przyczyną ?

kolego ,wysoka temperatura to ile to jest tak na wskazniku :?::?::?::idea: i co po za tym się jeszcze złego dzieje :idea:
  • #6 10 Aug 2011 23:32
    Jackall
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Po mojemu normalna temperatura pracy w Oplu to jakieś 95 stopni. Mam Omegę B i ona tak ma, jak jest 100, to też nic specjalnego. Może pompa wody siada. Spotkałem się z przypadkami, że blaszane łopatki wirnika odpadały. Do oceny stanu pompy trzeba zdjąć rozrząd, a pod nim jest też termostat. Dla świętego spokoju można by go wymienić, to tylko około 25zł. Zakładam że poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym jest ok?
  Search 4 million + Products
Browse Products